Szukaj
Close this search box.

Obserwacje i liczenie zwierzyny leśnej

Mavic 3 Thermal

Istotnym elementem zarządzania gospodarką leśną i środowiskiem jest regularne liczenie zwierzyny leśnej. Świadomośc populacji zwierząt bytujących na danym terenie jest ważna dla ogólnej kondycji środowiska. Zwierzęta odpowiadają również za zrównoważony stan lasu. Każda liczba odbiegająca od normy, może zachwiać równowagę w ekosystemie. DJI posiada w swojej ofercie liczne rozwiązania, pozwalające na obserwację dzikich zwierząt zarówno w ciągu dnia jak i w nocy, ze znacznych odległości, bez wystąpienia ryzyka przepłoszenia ich.

Podstawowym rozwiązaniem pozwalającym liczenie zwierząt nocą i za dnia jest Mavic 3 Thermal, wyposażony w kamerę na podczerwień o wysokiej rozdzielczości 640x512 px oraz kamerę RGB 48MP z 56-krotnym zoomem hybrydowym. Możliwość przełączania pomiędzy dwiema kamerami pozwala na szybką weryfikację. Pomysł kompaktowej konstrukcji zaczerpnięto z modelu kamery Zenmuse H20T dedykowanej dla platformy M350 RTK. Kompaktowe rozmiary czynią z Mavica 3 Thermal doskonałe narzędzie do sprawnego liczenia zwierzyny leśnej w niemal każdych warunkach. Dzięki licznym czujnikom wykrywania przeszkód będziemy w stanie operować nawet w trudnym terenie.

Matrice 350 RTK + Zenmuse H20T

Rozwiązaniem najwyższej klasy dla jest Matrice 350 RTK wyposażony w opcjonalną kamerę Zenmuse H20T. Kamera stanowi połączenie 4 głowic. Wysokiej rozdzielczości czujnika podczerwieni 640x512 px z częstotliwością odświeżania 30Hz, kamery z 23-krotnym zoomem optycznym i 200-krotnym hybrydowym o rozdzielczości 20MP, Szerokokątnej kamery RGB oraz dalmierza laserowego umożliwiającego wyznaczanie współrzędnych punktu. Zestawienie flagowej platformy przemysłowej DJI z kamerą termowizyjną tworzy bezprecedensowe rozwiązanie dla leśnictwa. Potężne akumulatory zapewniają długi czas lotu, podwójny system wykrywania przeszkód oraz czujników podczerwieni oferuje bezpieczeństwo lotu, redundancja najważniejszych systemów pokładowych oraz moduł RTK pozwalają na wykonywanie misji w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych i przy źródłach silnych zakłóceń elektromagnetycznych.

Matrice 30 i 30T z kamerą termowizyjną

Najnowsze modele Matrice 30 i 30T oferuje równowagę między mocą a mobilnością, podczas prowadzenia obserwacji i zliczania zwierzyny. Wbudowany sensor wyposażony w kamerę światła dziennego lub hybrydowe rozwiązanie w postaci połączenia kamery termowizyjnej i światła dziennego (model Matrice 30T), doskonale sprawdzi się podczas misji prowadzonych zarówno w dzień, jak i w nocy. Obraz termowizyjny umożliwia zlokalizowanie i identyfikowanie trudno zauważalnej zwierzyny, która przebywa w gęstych trawach i zaroślach. Wysoka rozdzielczość kamery termowizyjnej pozwala operatorowi drona prowadzić obserwacje z dużych odległości, pozostając niezauważonym przez dzikie zwierzęta.