fbpx

Koordynacja działań służb mundurowych w sytuacjach kryzysowych

Koordynacja jednostek podczas wykonywanych działań odgrywa kluczową rolę w powodzeniu danej misji. Jest to bardzo złożone zadanie i nierzadko bardzo trudne w realizacji zwłaszcza przy działaniach zakrojonych na dużą skalę i z udziałem jednostek z różnych służb.

Użycie dronów i technologii z nimi związanych znacząco podnosi efektywność takich działań ponieważ pozwala uzyskać obraz sytuacji z całkiem nowej perspektywy dotąd niedostępnej.

Mavic 2 enterprise - szybkie rozpoznanie danego terenu, wykonanie prostej mapy, w celu wstępnego zaplanowania działań jednostek.

M210 z kamerami Z30 / Xt2 lub M300 z Kamerą H20T wykonanie obserwacji miejsca prowadzonych działań. Korzystając z dużego przybliżenia analiza newralgicznych punktów. Obraz termowizyjny pomaga zlokalizować uczestników i ewentualne zagrożenia podczas nocnych działań lub w przy ograniczonej widoczności np w dużym zadymieniu podczas akcji gaśniczej.

Matrice 300 z głośnikiem MP130 przekazywanie komunikatów głosowych grupie prowadzącej działania, przekazanie komunikatów osobom postronnym. Wykorzystanie głośnika pomaga również w komunikacji np z osobami poszkodowanymi podczas prowadzenia akcji ratowniczych.

System FlightHub pozwala w łatwy sposób zarządzać flotą dronów oraz koordynować działania z udziałem wielu dronów poprzez zdalny dostęp do podglądu z kamer i danych telemetrycznych. Dzięki jednoczesnemu poglądowi na miejsce zdarzenia z kilku dronów koordynator może sprawnie pokierować poszczególne zespoły aby bezpiecznie i efektywnie wykonać dane zadanie.

Aeroscope do czasowego zabezpieczenia miejsca zdarzenia przed niepożądanymi dronami Ale również i do koordynacji dronów. Operator systemu widzi wszystkie drony znajdujące się w powietrzu z wyszczególnieniem modeli i numerów seryjnych i jest w stanie pokierować poszczególnymi jednostkami powietrznymi dla sprawniejszego wykonania misji. Jest to bardzo pomocne rozwiązanie gdy współpracuje ze sobą kilka jednostek które nie posiadają integracji systemowej między sobą.

Dopasuj rozwiązanie DJI

DO SWOICH POTRZEB

Przetestuj produkty DJI w Twojej firmie, umów się na spotkanie ze specjalistami Enterprise i zobacz na żywo, jak DJI może usprawnić Twoją pracę.