Szukaj
Close this search box.

Koordynacja działań służb mundurowych w sytuacjach kryzysowych

Koordynacja jednostek podczas wykonywanych działań odgrywa kluczową rolę w powodzeniu danej misji. Jest to bardzo złożone zadanie i nierzadko bardzo trudne w realizacji zwłaszcza przy działaniach zakrojonych na dużą skalę i z udziałem jednostek z różnych służb.

Użycie dronów i technologii z nimi związanych znacząco podnosi efektywność takich działań ponieważ pozwala uzyskać obraz sytuacji z całkiem nowej perspektywy dotąd niedostępnej.

Mavic 2 enterprise - szybkie rozpoznanie danego terenu, wykonanie prostej mapy, w celu wstępnego zaplanowania działań jednostek.

M210 z kamerami Z30 / Xt2 lub M300 z Kamerą H20T wykonanie obserwacji miejsca prowadzonych działań. Korzystając z dużego przybliżenia analiza newralgicznych punktów. Obraz termowizyjny pomaga zlokalizować uczestników i ewentualne zagrożenia podczas nocnych działań lub w przy ograniczonej widoczności np w dużym zadymieniu podczas akcji gaśniczej.

Matrice 300 z głośnikiem MP130 przekazywanie komunikatów głosowych grupie prowadzącej działania, przekazanie komunikatów osobom postronnym. Wykorzystanie głośnika pomaga również w komunikacji np z osobami poszkodowanymi podczas prowadzenia akcji ratowniczych.

System FlightHub pozwala w łatwy sposób zarządzać flotą dronów oraz koordynować działania z udziałem wielu dronów poprzez zdalny dostęp do podglądu z kamer i danych telemetrycznych. Dzięki jednoczesnemu poglądowi na miejsce zdarzenia z kilku dronów koordynator może sprawnie pokierować poszczególne zespoły aby bezpiecznie i efektywnie wykonać dane zadanie.

Aeroscope do czasowego zabezpieczenia miejsca zdarzenia przed niepożądanymi dronami Ale również i do koordynacji dronów. Operator systemu widzi wszystkie drony znajdujące się w powietrzu z wyszczególnieniem modeli i numerów seryjnych i jest w stanie pokierować poszczególnymi jednostkami powietrznymi dla sprawniejszego wykonania misji. Jest to bardzo pomocne rozwiązanie gdy współpracuje ze sobą kilka jednostek które nie posiadają integracji systemowej między sobą.