Szukaj
Close this search box.

Zastosowania w rolnictwie

Współczesne rolnictwo ma niewiele wspólnego z prowadzeniem gospodarstwa kilka dekad temu. Galopujący postęp technologiczny dostarczył narzędzi, które umożliwiają spojrzenie na uprawy z innej perspektywy. Platformy DJI mogą stanowić kompleksowe rozwiązanie dla rolnictwa. Zebrane dane fotogrametryczne mogą zostać wykorzystane do stworzenia dokładnych ortofotomap, pozwalających na planowanie z wyprzedzeniem.

Szybkie wykrywanie chorób i szkodników

Dbanie o kondycję upraw jest jednym z ważniejszych aspektów rolnictwa. Odpowiednio szybkie wykrycie i identyfikacja zagrożenia pozwala na podjęcie skutecznych działań poprawiających zdrowie roślin. Postęp technologii umożliwił wykorzystanie specjalistycznych dronów wyposażonych w kamery multispektralne do określania współczynnika wegetacji - tym samym oceny kondycji danej rośliny. Korzystając z tego samego oprogramowania, jesteśmy w stanie zaplanować misję, przeprowadzić nalot, a następnie stworzyć i przeanalizować mapę zawierającą niezbędne informacje.

Proponowane produkty:

Monitorowanie kondycji roślin

Dzięki wykorzystaniu wielowirnikowców można regularnie monitorować stan swoich upraw. Dane dostarczone przy pomocy dronów wyposażonych w kamery multispektralne są kluczowym elementem w ocenie kondycji zdrowia roślin. Połączenie kamer RGB, podczerwonej NIR i Multispektralnej pozwoli na stworzenie algorytmów oceny zawartości chlorofilu w roślinach i stworzenie mapy zdrowotnej roślin na podstawie odbitego światła o różnym spektrum. Szybka reakcja na stan kondycji roślin zaowocuje obfitymi zbiorami w przyszłości.

Proponowane produkty:

Kontrola wydajności nawadniania

Nie ma współczesnego rolnictwa bez właściwej gospodarki wodnej. Odpowiednio wcześnie wykryte braki w nawodnieniu pozwalają na szybką reakcję i tym samym polepszenie kondycji roślin - co bezpośrednio przekłada się na obfitość plonów. Dzięki bezzałogowym statkom powietrznym wyposażonym w kamery multispektralne możliwe jest w krótkim czasie zbadać duże obszary pod kątem stanu nawodnienia. Oprogramowanie zaprojektowane do tych celów analizuje zebrany materiał i dostarcza nam informacji w postaci graficznej oraz liczbowej.

Proponowane produkty:

Szybkie, precyzyjne pomiary powierzchni

Odpowiednie zagospodarowanie ziemi uprawnej jest istotnym czynnikiem we współczesnym rolnictwie. Wykorzystywanie bezzałogowych statków powietrznych pozwala na szybkie wykonanie precyzyjnych pomiarów powierzchni, będących kluczową informacją w trakcie planowania i zarządzania gospodarką. Mając wgląd na uprawy z góry, można nie tylko skutecznie przewidzieć, ile nawozu będziemy potrzebować, ale również zlokalizować tereny objęte szkodami łowieckimi. Łatwe w obsłudze oprogramowanie zapewnia automatyzację, dzięki czemu możemy wykonywać misje cykliczne bez konieczności ustalania parametrów za każdym razem.

Proponowane produkty:

Kontrola żyzności gleby i precyzyjne nawożenie

Odpowiednio żyzna, a następnie nawieziona gleba jest integralnym elementem współczesnego rolnictwa. Dzięki postępowi technologii, kamery multispektralne na dronach pozwalają na wykonanie dokładnej analizy gleby, dzięki zdjęciom w różnych pasmach podczerwieni. Gotowy obraz badanego obszaru dostarcza nam niezbędnych informacji na temat stanu gleby i kondycji roślin, dzięki czemu możemy w precyzyjny sposób zaplanować nawożenie i ograniczyć je tylko do newralgicznego fragmentu, zaoszczędzając tym samym czas i pieniądze.

Proponowane produkty:

Szacowanie strat łowieckich

Dbanie o kondycję upraw i płodów rolnych również obejmuje szacowanie szkód spowodowanych działalnością dziko żyjącej zwierzyny. Dzięki wykorzystaniu bezzałogowych statków powietrznych można w bardzo łatwy i szybki sposób dokonać szacowania szkód łowieckich. Wykonując prostą misję polegającą na wykonaniu ortofotomapy 2D, bardzo sprawnie jesteśmy w stanie określić obszar dotknięty szkodami. Wysoka rozdzielczość zdjęć pozwala również na określenie stopnia uszkodzeń w danym obszarze. Szacowanie tą metodą znacznie przyspiesza cały proces i pozwala na lepszą archiwizację danych.

Proponowane produkty:

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania oferty

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o nowościach i promocjach na stronie enterprise.dji-ars.pl, przesłanych przez INNPRO Robert Błędowski Sp. z o.o. pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Podane przez Ciebie powyższe dane kontaktowe przetwarzane są przez nas w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szczegółowa informacja na temat zakresu i sposobu przetwarzania danych osobowych zawarta jest w Polityce prywatności (kliknij tutaj)

Dopasuj rozwiązanie DJI

DO SWOICH POTRZEB

Przetestuj produkty DJI w Twojej firmie, umów się na spotkanie ze specjalistami Enterprise i zobacz na żywo, jak DJI może usprawnić Twoją pracę.