Szukaj
Close this search box.

Zastosowania w rolnictwie

Współczesne rolnictwo ma niewiele wspólnego z prowadzeniem gospodarstwa kilka dekad temu. Galopujący postęp technologiczny dostarczył narzędzi, które umożliwiają spojrzenie na uprawy z innej perspektywy. Drony i oprogramowanie DJI Agriculture stanowi kompleksowe rozwiązanie dla nowoczesnego rolnictwa na miarę XXI wieku. Dane o roślinach zebrane z Mavic 3 Multispectral mogą być wykorzystane do tworzenia map multispektralnych, a następnie eksportowane do postaci map zmiennego dawkowania do dronów opryskowych DJI Agras zgodnie z Rolnictwem 4.0.

Wydajny oprysk z powietrza

Najnowsze modele dronów Agras T25 i T50 wyznaczają światowe standardy przy wykonywaniu oprysku oraz nawożenia przy użyciu bezzałogowców. Zwiększona wydajność obu modeli pozwala na wykonywanie zabiegów agrolotniczych z niezwykłą precyzją ograniczając zużycie wody, środków oraz paliwa. Drony opryskowe można zintegrować z danymi z drona Mavic 3 Multispectral aby w pełni wykorzystać możliwości techniczne jakie daje technologia oprysku zmiennym dawkowaniem na podstawie map multispektralnych.

Proponowane produkty:

Kontrola wydajności nawadniania

Nie ma współczesnego rolnictwa bez właściwej gospodarki wodnej. Odpowiednio wcześnie wykryte braki w nawodnieniu pozwalają na szybką reakcję i tym samym polepszenie kondycji roślin - co bezpośrednio przekłada się na obfitość plonów. Dzięki bezzałogowym statkom powietrznym wyposażonym w kamery multispektralne możliwe jest w krótkim czasie zbadać duże obszary pod kątem stanu nawodnienia. Oprogramowanie zaprojektowane do tych celów analizuje zebrany materiał i dostarcza nam informacji w postaci graficznej oraz liczbowej.

Proponowane produkty:

Szybkie, precyzyjne pomiary powierzchni

Odpowiednie zagospodarowanie ziemi uprawnej jest istotnym czynnikiem we współczesnym rolnictwie. Wykorzystywanie bezzałogowych statków powietrznych pozwala na szybkie wykonanie precyzyjnych pomiarów powierzchni, będących kluczową informacją w trakcie planowania i zarządzania gospodarką. Mając wgląd na uprawy z góry, można nie tylko skutecznie przewidzieć, ile nawozu będziemy potrzebować, ale również zlokalizować tereny objęte szkodami łowieckimi. Łatwe w obsłudze oprogramowanie zapewnia automatyzację, dzięki czemu możemy wykonywać misje cykliczne bez konieczności ustalania parametrów za każdym razem.

Proponowane produkty:

Kontrola żyzności gleby i precyzyjne nawożenie

Odpowiednio żyzna, a następnie nawieziona gleba jest integralnym elementem współczesnego rolnictwa. Dzięki postępowi technologii, kamery multispektralne na dronach pozwalają na wykonanie dokładnej analizy gleby, dzięki zdjęciom w różnych pasmach podczerwieni. Gotowy obraz badanego obszaru dostarcza nam niezbędnych informacji na temat stanu gleby i kondycji roślin, dzięki czemu możemy w precyzyjny sposób zaplanować nawożenie i ograniczyć je tylko do newralgicznego fragmentu, zaoszczędzając tym samym czas i pieniądze.

Proponowane produkty:

Szacowanie strat łowieckich

Dbanie o kondycję upraw i płodów rolnych również obejmuje szacowanie szkód spowodowanych działalnością dziko żyjącej zwierzyny. Dzięki wykorzystaniu bezzałogowych statków powietrznych można w bardzo łatwy i szybki sposób dokonać szacowania szkód łowieckich. Wykonując prostą misję polegającą na wykonaniu ortofotomapy 2D, bardzo sprawnie jesteśmy w stanie określić obszar dotknięty szkodami. Wysoka rozdzielczość zdjęć pozwala również na określenie stopnia uszkodzeń w danym obszarze. Szacowanie tą metodą znacznie przyspiesza cały proces i pozwala na lepszą archiwizację danych.

Proponowane produkty:

Szybkie wykrywanie chorób i szkodników

Dbanie o kondycję upraw jest jednym z ważniejszych aspektów rolnictwa. Odpowiednio szybkie wykrycie i identyfikacja zagrożenia pozwala na podjęcie skutecznych działań poprawiających zdrowie roślin. Postęp technologii umożliwił wykorzystanie specjalistycznych dronów wyposażonych w kamery multispektralne do określania współczynnika wegetacji - tym samym oceny kondycji danej rośliny. Korzystając z tego samego oprogramowania, jesteśmy w stanie zaplanować misję, przeprowadzić nalot, a następnie stworzyć i przeanalizować mapę zawierającą niezbędne informacje.

Proponowane produkty:

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania oferty

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o nowościach i promocjach na stronie enterprise.dji-ars.pl, przesłanych przez INNPRO Robert Błędowski Sp. z o.o. pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Podane przez Ciebie powyższe dane kontaktowe przetwarzane są przez nas w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szczegółowa informacja na temat zakresu i sposobu przetwarzania danych osobowych zawarta jest w Polityce prywatności (kliknij tutaj)