Szukaj
Close this search box.

Dokumentacja uszkodzeń konstrukcyjnych

Mavic 3 Enterprise

Prawo budowlane wymaga przeprowadzania cyklicznych przeglądów i inwentaryzacji stanu technicznego budynków i konstrukcji. Wykonywanie inspekcji tradycyjnymi metodami jest bardzo pracochłonne i naraża techników na ryzyko - szczególnie w przypadku wysokich konstrukcji. Rozwiązanie tego problemu pojawiło się wraz z rozwojem technologii bezzałogowych statków powietrznych. Dzięki wykorzystaniu wielowirnikowców inspekcji można dokonać w znacznie krótszym czasie, przy wykorzystaniu znacznie mniejszych zasobów i zachowaniu bezpieczeństwa.

Matrice 350 RTK + Zenmuse H20

Najnowszym rozwiązaniem DJI dla przemysłu jest platforma M350 RTK. W połączeniu z kamerą Zenmuse H20 stanowi ostateczne narzędzie do przeprowadzania inspekcji technicznych. Sama platforma została wyposażona w potężny procesor, dzięki czemu można zaplanować misję pod konkretny scenariusz. Kamera H20 posiada wysokiej rozdzielczości matrycę i 23-krotny zoom optyczny i 200-krotny zoom cyfrowy. Warte wyróżnienia są dwie funkcje. AI Spot check - która polega na zaznaczeniu interesującego nas obiektu ze zdjęcia, dzięki czemu bezzałogowiec w przyszłości będzie wykonywał autonomicznie misję szukając tego samego elementu, a następnie wykona jego zdjęcie. Kolejną przydatną funkcją jest High Resolution Grid - funkcja pozwalająca na wykonanie kilkudziesięciu zdjęć, które zostaną połączone w jeden duży obraz. Po wybraniu danej części kadru będzie możliwe skupienie się na tym szczególe w rozdzielczości 20 MP.

Najnowsze flagowe produkty znacznie usprawniają proces ewaluacji stanu technicznego konstrukcji, pozwalają na łatwe i szybkie katalogowanie zebranych danych. Natomiast dzięki podwójnym systemom wykrywania i omijania przeszkód oraz systemowi pozycjonowania RTK zapewniają maksimum bezpieczeństwa w trakcie misji nawet w środowisku o podwyższonym poziomie zakłóceń elektromagnetycznych.