Szukaj
Close this search box.

Zastosowania w budownictwie

Budownictwo jest chyba branżą, która zyskała najwięcej dzięki rozwojowi bezzałogowych statków powietrznych. Bezzałogowce mogą być wykorzystywane na każdym etapie realizacji inwestycji. Od planowania, przez fazę projektową aż po realizację całego projektu. Przed wykonaniem projektu, należy dokładnie przeanalizować teren inwestycji. Dzięki wykorzystaniu bezzałogowych statków powietrznych jesteśmy w stanie wykonać dokładny model, zbadać topografię obszaru i dokonać wstępnych pomiarów.

Dokumentacja postępów budowy

Istotnym elementem w trakcie fazy realizacji każdego projektu inwestycyjnego jest monitorowanie postępów budowy. Pozwala to określić, czy prace budowlane idą zgodnie z harmonogramem. Drony pozwalają na konstruowanie modeli 3D i ortofotomap 2D w otwartych formatach plików, które w bardzo łatwy sposób można odtworzyć w różnego rodzaju oprogramowaniu. Skuteczne monitorowanie postępów prac pozwala na uniknięcie potencjalnych kar za opóźnienia w oddaniu inwestycji.

Proponowane produkty:

Inwentaryzacja materiałów budowlanych

Istotnym problemem w budownictwie jest odpowiednie planowanie i monitorowanie zużycia materiałów budowlanych. Dzięki wykorzystaniu dronów wyposażonych w kamery przeznaczone do fotogrametrii jesteśmy w stanie szybko przeprowadzić inwentaryzacje materiałów konstrukcyjnych. W prosty sposób można monitorować objętość zalegającego kruszywa budowlanego, ilość składowanej stali konstrukcyjnej, czy też objętość w składach drewna. Zaawansowane algorytmy sterujące platformą i oprogramowanie do planowania misji sprawiają, że misje są powtarzalne, zaś ich planowanie i przeprowadzanie ogranicza się do zaledwie kilku kliknięć.

Proponowane produkty:

Monitorowanie strat cieplnych budynków

Optymalizacja kosztów w przypadku dużych zakładów obejmuje również odpowiednią gospodarkę cieplną. W czasach, gdzie dbanie o środowisko jest tak ważnym elementem w budownictwie, bardzo ważne jest, aby odpowiednio zaprojektować lub zmodernizować systemy ociepleń. Wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych wyposażonych w kamery termowizyjne, pozwala na sporządzenie map cieplnych budynków i oszacowanie strat ciepła wywołanych niedostateczną izolacją lub uszkodzeniami strukturalnymi.

Proponowane produkty:

Modele budynków i konstrukcji w 2D i 3D

W przypadku przeprowadzania inwestycji w terenach zurbanizowanych bardzo ważnym elementem jest analiza danego obszaru lub stworzenie wizualizacji. Kluczowym elementem dla zagospodarowania terenów miejskich jest ortofotomapa 2D lub model 3D. Dzięki wykorzystaniu bezzałogowych statków powietrznych stworzenie modelu 3D danego budynku bądź konstrukcji jest dziecinnie proste. W przypadku wielowirnikowców DJI wystarczy wybrać odpowiedni rodzaj misji, zaznaczyć palcem obszar zainteresowania i rozpocząć misję jednym kliknięciem. Zebrany materiał bez trudu przetworzymy w każdym oprogramowaniu do fotogrametrii.

Proponowane produkty:

Analiza terenu inwestycji

Integralnym elementem planowania inwestycji jest szczegółowa analiza terenu pomagająca przewidzieć wszelkie trudności i mogąca dostarczyć kluczowe informacje dla rozpoczęcia fazy projektowej. Wykorzystywanie wielowirnikowców pozwala na szybkie sfotografowanie danego obszaru, wykonanie rzeczywistych modeli terenu z dokładnością sięgającą 1 cm i stworzenie dokładnej ortofotomapy obszaru inwestycyjnego - a to wszystko w trakcie jednej misji.

Proponowane produkty:

M300-dokumentacja-uszkodzen

Dokumentacja uszkodzeń konstrukcyjnych

Konieczność wykonywania cyklicznych inspekcji budowlanych w trudno dostępnych miejscach wymusza wykorzystywanie specjalistycznych urządzeń. Bezzałogowe statki powietrzne są doskonałymi narzędziami, jeśli chodzi o precyzję i jakość dostarczanego materiału. Drony wyposażone w wysokiej rozdzielczości kamery z 23x krotnym zoomem optycznym zapewniają bezpieczeństwo i dokładną dokumentację w trakcie wykonywania misji. Nowoczesne systemy i algorytmy AI są w stanie zapewnić autonomię i powtarzalność inspekcji.

Proponowane produkty:

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania oferty

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o nowościach i promocjach na stronie enterprise.dji-ars.pl, przesłanych przez INNPRO Robert Błędowski Sp. z o.o. pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Podane przez Ciebie powyższe dane kontaktowe przetwarzane są przez nas w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szczegółowa informacja na temat zakresu i sposobu przetwarzania danych osobowych zawarta jest w Polityce prywatności (kliknij tutaj)