Ochrona granic Państwa

Mavic 2 Enterprise Advanced

Rozwój Europy w ostatnich latach znacznie wzmożył ruch między granicami państw członkowskich, oraz poza członkowskich. Sytuacja ta również sprzyja zwiększeniu przypadków kontrabandy i nielegalnego naruszania granic państwa. Regularne i skuteczne monitorowanie rozległych obszarów - szczególnie granicy wschodniej- stawiada służby graniczne przed nie lada wyzwaniem.

Rozwój technologii bezzałogowych statków powietrznych stanowi rozwiązanie dla tego problemu. Obecne bezzałogowe platformy są kompaktowe i gotowe do użycia w ułamku sekundy. Misje te łudząco przypominają misje poszukiwawcze. Operujemy w trudnym terenie i musimy odnaleźć osoby lub pojazdy, bez informacji, gdzie się znajdują.

Najbardziej podstawowym narzędziem, które można wykorzystywać do nadzorowania stref przygranicznych jest Mavic 2 Enterprise Advanced. Wyposażony w dwie kamery, jest kompaktowym rozwiązaniem oferującym doskonałą jakość podglądu dzięki 32-krotnemu zoomowi cyfrowemu oraz widok w pasmach podczerwieni, wykorzystując kamerę termowizyjną o rozdzielczości 640x512 px. Dron posiada również moduł RTK, który pozwoli na stabilny zawis i odporność na promieniowanie elektromagnetyczne, które utrudnia pracę kompasu. Jako akcesoria w zestawie znajdziemy również głośnik, pozwalający na przekazywanie wiadomości dźwiękowych lub komunikatów na znaczne odległości, oraz reflektor kierunkowy, będący w stanie rozświetlić ciemne miejsca z odległości nawet 50 metrów.

Matrice 300 RTK + Zenmuse H20T

Rozwiązaniem pionierskim dla bezpieczeństwa granic jest Matrice 300 RTK. Przy swoich gabarytach zapewniających stabilny lot podczas silnego wiatru, jest w stanie utrzymać się w powietrzu przez nawet 40 minut. Dedykowaną głowicą jest Zenmuse H20T, wyposażona w 20 megapikselowy sensor z 23x zoomem hybrydowym. Jego główną zaletą jest jednak potężny czujnik podczerwieni zapewniający obraz termowizyjny pozwalający dostrzec sygnatury cieplne znajdujące się nawet 300 metrów od platformy. Dodatkowo kamerę uzbrojono w dalmierz laserowy, który umożliwi pomiar odległości oraz wskaże współrzędne badanego punktu. Funkcja śledzenia w kamerze RGB będzie nadawała współrzędne obiektu, nawet w trakcie poruszania się. Na M300 RTK można zamocować do trzech głowic jednocześnie.

Nieocenionym dodatkiem, szczególnie w przypadku lotów nocnych będzie reflektor z gimbalem - Wingsland Z15, o potężnej mocy, oświetlający cel z odległości 120 metrów. Dzięki zaawansowanemu systemowi zasilania, możliwa jest wymiana akumulatorów, bez konieczności wyłączania BSP, co z kolei wpływa na wydajność i skraca przestoje między wylotami. Dzięki kompaktowej budowie, platforma M300 RTK jest gotowa do lotu w zaledwie 2 minuty. Moduł RTK zapewnia nie tylko pozycjonowanie z dokładnością do centymetra, ale pozwala również na latanie w środowisku o wysokim promieniowaniu elektromagnetycznym. Stopień ochrony na poziomie IP45 sprawia, że narzędzie to jest w stanie operować w najcięższych warunkach atmosferycznych.

Rozległe funkcje aparatury Smart Controller Enterprise i algorytmy sterowania lotem umożliwiają obsługę przez jednego operatora. Daleki zasięg i fakt, że czas ładowania dwóch akumulatorów do pełna wynosi zaledwie 60 minut, czyni z DJI M300 RTK platformę o niesamowitym potencjale operacyjnym

Oprogramowanie: DJI Fighthub

Istotny element wyposażenia służby granicznej może stanowić dodatkowo platforma DJI Flighthub, która umożliwia transmisję obrazu z kamer drona w czasie rzeczywistym z dostępem z dowolnego miejsca na ziemi. Udostępnianie lokalizacji przy wykorzystaniu kamery H20T również będzie widoczne w panelu aplikacji otwieranej w przeglądarce internetowej.

Dopasuj rozwiązanie DJI

DO SWOICH POTRZEB

Przetestuj produkty DJI w Twojej firmie, umów się na spotkanie ze specjalistami Enterprise i zobacz na żywo, jak DJI może usprawnić Twoją pracę.