Szukaj
Close this search box.

Zastosowania w leśnictwie

Odpowiednia gospodarka leśna jest kluczowym elementem w dbaniu o ekosystem. Dbanie o drzewostan na ogromnych połaciach terenu stawia organy zarządzające przed nie lada wyzwaniem. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii zadania, które stoją przed leśnikami mogą zostać wykonane w bardziej efektywny i zoptymalizowany sposób. Zastosowanie platform przeznaczonych do fotogrametrii umożliwia stworzenie dokładnych ortofotomap na potrzeby przyszłego planowania.

Zapobieganie kradzieży drzewa

Skuteczna inwentaryzacja i zabezpieczanie drzewostanu przed kradzieżami jest istotnym czynnikiem wpływającym na zarządzanie gospodarką leśną. Drony wyposażone w kamerę termowizyjną są nieocenionym narzędziem w przypadku nocnych patroli. Kompaktowe rozmiary modeli konsumenckich pozwalają na łatwy transport i bardzo szybkie przygotowanie sprzętu do działania. Daleki zasięg transmisji zapewnia zwiększony obszar operacyjny, co przekłada się na zwiększenie skuteczności wykrywalności. Większe platformy mogą zostać wyposażone w dodatkowe akcesoria takie jak głośnik czy oświetlenie, które są w stanie odstraszyć intruzów.

Proponowane produkty:

Lokalizacja źródła ognia

Okresy suszy występujące szczególnie latem stanowią realne zagrożenie dla drzewostanu i gospodarki leśnej. Skuteczna identyfikacja terenów zagrożonych wystąpieniem pożaru stanowi podstawę systemu informacji o zagrożeniach pożarowych. Wykorzystując drony wyposażone w kamerę termowizyjną, jesteśmy w stanie sporządzić mapy cieplne terenu i wyizolować tereny szczególnie narażone na zaprószenie ognia. Wykorzystywane w dronach DJI sensory termowizyjne pozwalają na dokonanie pomiaru temperatury ściółki z wysoką precyzją.

Proponowane produkty:

Obserwacje i liczenie zwierzyny leśnej

Skuteczna inwentaryzacja zwierzyny jest kluczowym elementem zarządzania gospodarką leśną. Wykorzystywanie bezzałogowych statków powietrznych wyposażonych w kamery termowizyjne znacznie ułatwia liczenie zwierzyny w terenach zalesionych i pozwala na pracę zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Bezzałogowe statki powietrzne są w stanie przebywać znaczne odległości i pokryć duże połacie terenu w trakcie jednego wylotu, zwiększając tym samym efektywność dokonywanych obserwacji.

Proponowane produkty:

Szybkie, precyzyjne pomiary powierzchni

W przypadku dbania o drzewostan, planowanie i podejmowanie właściwych decyzji jest kluczowym elementem, gdyż skutki będą widoczne dopiero po latach. Fotogrametria pozwala na szybkie określenie pola powierzchni danego terenu a tym samym ułatwia zarządzanie gospodarką leśną, dostarczając niezbędnych informacji na temat terenu, który mamy do zagospodarowania. Przyjazne dla użytkownika oprogramowanie doskonale nadaje się zarówno do planowania misji, obróbki zdobytego materiału i jego analizy w każdym dowolnym momencie.

Proponowane produkty:

Szybkie wykrywanie chorób i szkodników

Gradacja kornika i szerzenie się różnego rodzaju chorób zagraża bogactwu biologicznemu drzewostanu. Odpowiednio wczesne wykrycie pogorszonej kondycji lasów jest kluczowe dla wprowadzenia środków zaradczych i ograniczenia rozprzestrzeniania się choroby. Wykorzystując drony wyposażone w kamery multispektralne można w łatwy i szybki sposób określić współczynnik wegetacji lub zawartość chlorofilu, co nierzadko jest jednym z głównych czynników świadczącym o kondycji zdrowotnej rośliny. Intuicyjne oprogramowanie pozwala na łatwe zaplanowani misji, a następnie analizę zebranego materiału.

Proponowane produkty:

Monitorowanie kondycji roślin

Odpowiednie zarządzanie gospodarką leśną jest jednym z kluczowych elementów dbania o środowisko. Ocena kondycji drzewostanu tradycyjnymi metodami jest pracochłonna i zajmuje dużo czasu. Wykorzystywanie bezzałogowych statków powietrznych wyposażonych w kamery światła widzialnego oraz kamery multispektralne, pozwala na skuteczne określenie stanu zdrowia i etapu fazy wzrostu zasobów leśnych. Wielowirnikowce bez trudu docierają do trudno dostępnych miejsc i są w stanie pokryć duże obszary terenu w stosunkowo krótkim czasie.

Proponowane produkty:

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania oferty

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o nowościach i promocjach na stronie enterprise.dji-ars.pl, przesłanych przez INNPRO Robert Błędowski Sp. z o.o. pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Podane przez Ciebie powyższe dane kontaktowe przetwarzane są przez nas w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szczegółowa informacja na temat zakresu i sposobu przetwarzania danych osobowych zawarta jest w Polityce prywatności (kliknij tutaj)