Szukaj
Close this search box.

Zastosowania w bezpieczeństwie publicznym

Istotnym elementem dbania o bezpieczeństwo publiczne jest to, aby dostarczyć kompleksowe rozwiązania ułatwiające przeprowadzanie specjalistycznych zadań, ale i umożliwić zarządzanie operacjami z centrum dowodzenia. DJI zapewnia nie tylko bezzałogowe statki powietrzne wyposażone w głowice pomagające w codziennych działaniach służb ratunkowych, ale również rozwiązania służące do zabezpieczania stref powietrznych i platformy pozwalające na koordynację działań.

Poszukiwanie osób zaginionych

Akcje poszukiwania osób zaginionych to nierzadko wyścig z czasem. Każda chwila jest na wagę złota. Od skuteczności narzędzi zależy powodzenie całej akcji. Drony wyposażone w kamery termowizyjne i kamery z 200x zoomem są w stanie znacznie zwiększyć skuteczność poszukiwań zarówno w ciągu dnia jak i w nocy. Prowadzenie akcji przy pomocy bezzałogowych statków powietrznych jest zarówno tańsze jak i bardziej efektywne w porównaniu do wykorzystywania śmigłowca.

Proponowane produkty:

Zabezpieczenie imprez masowych

W czasie, kiedy drony zdobyły tak dużą popularność, widok drona latającego nad głowami ludzi nie powinien już nikogo dziwić. Fakt, że wielowirnikowce są tak powszechnie używane, uczynił zadanie zabezpieczania imprez masowych jeszcze trudniejszym. Wraz ze wzrostem zainteresowania bezzałogowymi statkami powietrznymi konieczne było opracowanie skutecznego systemu identyfikacji dronów. DJI Aerscope występujący w wersji stacjonarnej i mobilnej służy do identyfikacji rodzaju statku powietrznego, jego numeru seryjnego, miejsca, z którego wystartował i jego lokalizacji w czasie rzeczywistym.

Proponowane produkty:

Ochrona granic Państwa

Drony są istotnym atutem w ochronie granic, ponieważ umożliwiają rozpoznanie w czasie rzeczywistym, śledzenie ruchu ludzi i nielegalnych działań za pośrednictwem kamer z zoomem optycznym. Drony wyposażone w kamery termowizyjne efektywniej wykrywają nielegalne próby przekroczenia granicy przez gęsty las lub teren górzysty, w porównaniu do stacjonarnych kamer wideo. Wielowirnikowce są bardziej wydajne czasowo, tańsze w obsłudze niż helikoptery i mogą bez problemu dostać się do trudnodostępnych miejsc niepostrzeżenie. Technologia dronów może zapewnić Straży Granicznej bezpieczniejszy i niezawodny mechanizm skutecznego zabezpieczenia granic Państwa.

Proponowane produkty:

Tworzenie dokumentacji powypadkowej

Odpowiednia dokumentacja miejsca zdarzenia drogowego jest istotnym elementem materiału dowodowego, szczególnie kiedy wypadek niósł za sobą poważne obrażenia lub ofiary śmiertelne. Dzięki zdjęciom z powietrza dostajemy wgląd z innej perspektywy. Naloty fotogrametryczne wykonywane przy użyciu bezzałogowych statków powietrznych pozwalają na sporządzenie szczegółowej dokumentacji i dokładne zmierzenie najmniejszych szczegółów na danym obszarze dzięki dokładności sięgającej nawet 1 centymetra. Proste w obsłudze oprogramowanie pozwala nie tylko zaplanować i przeprowadzić misję, ale i wykonać model 3D oraz ortofotomapę, na której możemy dokonywać pomiarów.

Proponowane produkty:

Walka ze smogiem

Zwiększanie świadomości ekologicznej polega również na minimalizowaniu negatywnego wpływu na środowisko. Rozwój technologii bezzałogowych statków powietrznych znacząco ułatwił walkę z zanieczyszczeniem powietrza. Dzięki czujnikom, które można zamocować na latającej platformie, analiza składu powietrza wydobywającego się razem z dymem z komina pozwala na określenie, jakie szkodliwe substancje mogą być w nim zawarte. Dzięki wynikom analizy dostępnym w czasie rzeczywistym można znacząco skrócić czas inspekcji i ograniczyć środki przeznaczone na badanie próbek w laboratorium.

Proponowane produkty:

Lokalizacja źródła ognia

Bezzałogowe statki powietrzne stają się powoli obowiązkowym wyposażeniem jednostek ratowniczo-gaśniczych. Dzięki platformom wyposażonym w kamerę termowizyjną, funkcjonariusze będący na miejscu zdarzenia w szybki sposób są w stanie określić źródło pożaru, niezależnie od poziomu zadymienia. Sygnatury cieplne będą widoczne albo na wyświetlaczu wbudowanym w aparaturę sterującą, lub na smartfonie w przypadku kompaktowych rozwiązań. Dzięki zaawansowanym funkcjom sensorów termowizyjnych możemy badać temperaturę punktu lub danego obszaru.

Proponowane produkty:

Koordynacja działań służb mundurowych

W przypadku operacji wykonywanych z udziałem bezzałogowych statków powietrznych bardzo ważnym elementem jest koordynacja działań. Platforma DJI FlightHub nie tylko zapewnia możliwość zarządzania flotą bezzałogowców, ale również umożliwia zobaczenie podglądu z kamery danej platformy w czasie rzeczywistym. Dzięki temu operator siedzący w centrum dowodzenia może uzyskać lepszą świadomość sytuacyjną. Dodatkowo, platformy latające wyposażone w zewnętrzne akcesoria takie jak głośnik i dodatkowe oświetlenie doskonale nadają się do utrzymywania porządku publicznego.

Proponowane produkty:

Skontaktuj się z nami w celu otrzymania oferty

Wyrażam zgodę na otrzymywanie informacji handlowych o nowościach i promocjach na stronie enterprise.dji-ars.pl, przesłanych przez INNPRO Robert Błędowski Sp. z o.o. pod podany przeze mnie adres poczty elektronicznej.

Podane przez Ciebie powyższe dane kontaktowe przetwarzane są przez nas w celu udzielenia odpowiedzi na przesłaną wiadomość. Szczegółowa informacja na temat zakresu i sposobu przetwarzania danych osobowych zawarta jest w Polityce prywatności (kliknij tutaj)