Szukaj
Close this search box.

Modele budynków i konstrukcji w 2D i 3D

Mavic 3 Enterprise

Najbardziej popularnym narzędziem do wykonywania modeli budynków i konstrukcji jest Mavic 3 Enterprise z opcjonalnym modułem RTK, wyposażony w kamerę z sensorem 20 MP i mechaniczną migawką. Dzięki postępowi technologii obrazowania z powietrza branża budowlana zyskała dostęp do nowoczesnych narzędzi, pomagających w codziennej pracy. Wykorzystanie bezzałogowych statków powietrznych umożliwia wykonywanie złożonych modeli 3D obiektów oraz tworzenie dokładnych ortofotomap. Dostępne rozwiązania pozwalają na dokonywanie pomiarów z dokładnością do 1cm. Stworzenie dokładnego modelu pozwala na wizualizację miejsca budowy oraz terenów przylegających. Modele z powodzeniem mogą być wykorzystywane w animacjach i materiałach reklamowych, bądź w procesie projektowania zagospodarowania terenu.

Matrice 350 RTK + Zenmuse P1

Najnowszym osiągnięciem technologicznym w dziedzinie fotogrametrii jest kamera Zenmuse P1 - pełnoklatkowa kamera o rozdzielczości 45MP, umieszczona na 3-osiowym gimbalu. Duży sensor w połączeniu z mechaniczną migawką sprawiają, że P1 jest obecnie czołowym rozwiązaniem do mapowania i tworzenia modeli 3D z wykorzystaniem fotografii lotniczej. Kamera została zaprojektowana specjalnie z myślą o flagowej platformie przemysłowej - Matrice 350 RTK. Dzięki wysokiej wydajności akumulatorów i rozdzielczości kamery, użytkownik będzie w stanie pokryć teren o powierzchni 7.5 km2 w ciągu jednego dnia.

Trzy platformy wyszczególnione wyżej są doskonałymi narzędziami dla profesjonalistów. P4 RTK zapewnia szybkość i wszechstronność, M350 RTK pozwala na wykonywanie lotów w najtrudniejszych warunkach atmosferycznych. Doskonałym uzupełnieniem powyższych zestawów jest oprogramowanie DJI Terra, które pozwala na planowanie misji, przeprowadzanie ich, a następnie postprodukcję zebranych materiałów. Jest to kompleksowe rozwiązanie służące do wykonywania ortofotomap 2D oraz szczegółowych modeli 3D. Program pozwala nie tylko wykonać wizualizacje, ale również dokonać pomiarów obrazowanych obiektów. Wygenerowane mapy oraz modele można eksportować w otwartych formatach pliku, które można następnie wykorzystywać w filmach i animacjach oraz materiałach marketingowych. Dzięki zaawansowanym algorytmom połączonym z dokładnie wykonanymi zdjęciami zyskujemy wiarygodne odwzorowanie stanu rzeczywistego i wgląd w najdrobniejsze szczegóły, co z kolei pozwala na wykorzystywanie gotowych jako dokumentacji technicznej w przypadku inspekcji przemysłowych obiektów i konstrukcji.