Szukaj
Close this search box.

Poszukiwanie osób zaginionych

W przypadku zgłoszenia zaginięcia osoby, każda minuta liczy się dla służb ratowniczych. Często są to osoby starsze lub dzieci. Zazwyczaj śmigłowiec policyjny lub ratunkowy wspiera służby ratunkowe na ziemi i dostarcza im cennych informacji z powietrza. Często jednak śmigłowiec nie jest od razu gotowy do akcji lub jest wzywany w innych sytuacjach awaryjnych. Dlatego też policja, straż pożarna i inne organizacje ratownicze coraz częściej wykorzystują w swoich działaniach drony. Są one małe, zwinne i potrafią szybko i sprawnie przeszukiwać duże obszary. Wyposażone w kamerę termowizyjną, mogą również znaleźć ludzi w nocy lub w gęsto zarośniętych obszarach.

Często w grę wchodzi ludzkie życie - liczy się każda minuta! Drony pomagają nam znacznie efektywniej korzystać z personelu i dużego sprzętu. Możliwość przesyłu na żywo obrazu z drona w dowolne miejsce i liczbę odbiorników zwiększa liczbę obserwatorów a co za tym idzie zwiększa szanse na szybkie odnalezienie poszukiwanej osoby.

Matrice 350 RTK + Zenmuse H20T lub H20N + Oświetlenie GL60

Drony serii Matrice 350 RTK z kamerami serii Zenmuse H20 znacznie podnoszą skuteczność akcji względem tych prowadzonych starszym modelem ze względu na jeszcze dłuższy czas lotu oraz kamery o wyższych parametrach. Funkcja wymiany baterii bez konieczności wyłączania urządzenia pozwala zaoszczędzić cenne minuty oraz zapobiega konieczności ponownego wprowadzania parametrów lotu dla danej akcji. Kamera H20T dzięki zintegrowanym sensorom termowizyjnym skutecznie podnosi efektywność prowadzonych obserwacji, a dalmierz laserowy z oznaczeniem współrzędnych pozwala na szybkie pokierowanie ekipy naziemnej bezpośrednio do celu. Najnowsza kamera Zenmuse H20N została wyposażona dodatkowo w sensor noktowizyjny Starlight, co w połączeniu z dronem Matrice 350 RTK sprawia, że rozwiązanie to jest idealnym narzędziem do prowadzenia misji w warunkach słabego oświetlenia i nie tylko. Ładunek użytkowy w postaci oświetlenie GL60 Plus pozwala doświetlić obszar poszukiwań oraz drogę dla odnalezionych.

Matrice 30T + LP12

Dron Matrice 30T z wbudowaną kamerą termowizyjną znacznie podnosi skuteczność akcji, ze względu na długi czas lotu oraz podgląd termowizyjny o wysokiej rozdzielczości 640x512 px. Funkcja wymiany baterii bez konieczności wyłączania urządzenia pozwala zaoszczędzić cenne minuty oraz zapobiega konieczności ponownego wprowadzania parametrów lotu dla danej akcji. Hybrydowy sensor wyposażony w kamerę termowizyjną i kamerę światła dziennego zwiększa efektywność prowadzonych obserwacji, a dalmierz laserowy z możliwością oznaczania współrzędnych, pozwala na szybkie pokierowanie ekipy naziemnej bezpośrednio do celu. Megafon z oświetleniem LP12, umożliwia komunikację głosową na duże odległości przy jednoczesnym doświetlaniu drogi dla odnalezionych. Sygnały dźwiękowe i świetlne są nieocenione w szybko zmieniających się, ekstremalnych warunkach pogodowych panujących np. w górach.

Megafon z oświetleniem LP12