fbpx
Szukaj
Close this search box.

Koordynacja działań służb mundurowych

Mavic 2 Enterprise Advanced

Technologia coraz częściej wspomaga różnego rodzaju służby podczas ich działań operacyjnych. Skuteczna koordynacja ludzi i poszczególnych czynności odgrywa bardzo ważną rolę w powodzeniu akcji. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań jakie oferuje DJI, koordynatorzy działań mają ułatwione zadanie a co za tym idzie mogą się bardziej skupić na analizie zebranych informacji i zaplanowaniu kolejnych ruchów. Drony z serii Mavic 2 Enterprise Advanced czy Matrice 300RTK pozwalają na dostęp do zupełnie nowej perspektywy „z lotu ptaka” Możliwości kamer jakimi dysponują drony a w szczególności sensory termowizyjne w M2EA czy H20T o rozdzielczości 640x512 z odświeżaniem 30HZ i pełną radiometrią. pozwalają skutecznie ocenić sytuację i pokierować oddziałami straży pożarnej podczas działań gaśniczych. Przeprowadzone testy pokazują że grupy poszukiwawcze mające dostęp do technologii obrazowania z powietrza a zwłaszcza do kamer termowizyjnych znacznie szybciej są w stanie pokierować jednostkami naziemnymi w miejsce gdzie znajdują się potrzebujące osoby.

Matrice 300 RTK + Zenmuse H20T

Dron Matrice 300 RTK z kamerą termowizyjną H20T Bezpieczeństwo publiczne

Podczas Działań operacyjnych wymagające dyskrecji koordynatorzy mają utrudniony dostęp do danych dzięki którym można skutecznie pokierować jednostki a w przypadku nagłych zdarzeń skutecznie zareagować. Drony serii Matrice 300RTK wyposażone w kamery z zenmuse H20T dzięki zaawansowanym czujnikom takim jak kamera 20MP, dalmierz laserowy czy kamera termowizyjna mogą prowadzić skuteczną obserwację danego terenu z odległości kilkuset metrów pozostając niezauważonym. Klasa odporności IP45 pozwala na wykonanie zadania niezależnie od tego jakie obecnie panują warunki pogodowe. Jednym z najtrudniejszych zadań z jakim muszą się zmierzyć jednostki odpowiedzialne za koordynację i bezpieczeństwo to planowanie działań podczas imprez masowych. Standardowe metody niekiedy stają się bezużyteczne w starciu z dziesiątkami czy setkami tysięcy osób gromadzących się w jednym miejscu.

Zastosowanie dronów serii Matrice 300 RTK wyposażonych w kamery H20T, systemy nagłośnienia oraz stałe zasilanie elistair pozwalają na skuteczne i nieprzerwane koordynowanie zabezpieczenia imprez masowych nawet przez kilka godzin bez konieczności lądowania. Dzięki głośnikowi MP-130 operator może w szybki i łatwy sposób przekazać ważny komunikat do tłumu. Niezależnie od zastosowanego rozwiązania czy charakteru operacji ważnym elementem jest możliwość przesyłania materiału z drona na żywo. Do tego celu służy oprogramowanie DJI Flighthub dzięki któremu koordynatorzy działań mogą w łatwy sposób oglądać materiał na żywo nawet z kilku dronów jednocześnie oraz mają dostęp do pełnej telemetrii bezzałogowców. Te wszystkie rozwiązania sprawiają, że praca koordynatorów działań nigdy nie była tak efektywna.

Dopasuj rozwiązanie DJI

DO SWOICH POTRZEB

Przetestuj produkty DJI w Twojej firmie, umów się na spotkanie ze specjalistami Enterprise i zobacz na żywo, jak DJI może usprawnić Twoją pracę.