Szukaj
Close this search box.

Koordynacja działań służb mundurowych

Mavic 2 Enterprise Advanced

Technologia coraz częściej wspomaga różnego rodzaju służby podczas ich działań operacyjnych. Skuteczna koordynacja ludzi i poszczególnych czynności odgrywa bardzo ważną rolę w powodzeniu akcji. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań jakie oferuje DJI, koordynatorzy działań mają ułatwione zadanie a co za tym idzie mogą się bardziej skupić na analizie zebranych informacji i zaplanowaniu kolejnych ruchów. Drony z serii Mavic 2 Enterprise Advanced czy Matrice 300RTK pozwalają na dostęp do zupełnie nowej perspektywy „z lotu ptaka” Możliwości kamer jakimi dysponują drony a w szczególności sensory termowizyjne w M2EA czy H20T o rozdzielczości 640x512 z odświeżaniem 30HZ i pełną radiometrią. pozwalają skutecznie ocenić sytuację i pokierować oddziałami straży pożarnej podczas działań gaśniczych. Przeprowadzone testy pokazują że grupy poszukiwawcze mające dostęp do technologii obrazowania z powietrza a zwłaszcza do kamer termowizyjnych znacznie szybciej są w stanie pokierować jednostkami naziemnymi w miejsce gdzie znajdują się potrzebujące osoby.

Matrice 300 RTK + Zenmuse H20T

Dron Matrice 300 RTK z kamerą termowizyjną H20T Bezpieczeństwo publiczne

Podczas Działań operacyjnych wymagające dyskrecji koordynatorzy mają utrudniony dostęp do danych dzięki którym można skutecznie pokierować jednostki a w przypadku nagłych zdarzeń skutecznie zareagować. Drony serii Matrice 300RTK wyposażone w kamery z zenmuse H20T dzięki zaawansowanym czujnikom takim jak kamera 20MP, dalmierz laserowy czy kamera termowizyjna mogą prowadzić skuteczną obserwację danego terenu z odległości kilkuset metrów pozostając niezauważonym. Klasa odporności IP45 pozwala na wykonanie zadania niezależnie od tego jakie obecnie panują warunki pogodowe. Jednym z najtrudniejszych zadań z jakim muszą się zmierzyć jednostki odpowiedzialne za koordynację i bezpieczeństwo to planowanie działań podczas imprez masowych. Standardowe metody niekiedy stają się bezużyteczne w starciu z dziesiątkami czy setkami tysięcy osób gromadzących się w jednym miejscu.

Zastosowanie dronów serii Matrice 300 RTK wyposażonych w kamery H20T, systemy nagłośnienia oraz stałe zasilanie elistair pozwalają na skuteczne i nieprzerwane koordynowanie zabezpieczenia imprez masowych nawet przez kilka godzin bez konieczności lądowania. Dzięki głośnikowi MP-130 operator może w szybki i łatwy sposób przekazać ważny komunikat do tłumu. Niezależnie od zastosowanego rozwiązania czy charakteru operacji ważnym elementem jest możliwość przesyłania materiału z drona na żywo. Do tego celu służy oprogramowanie DJI Flighthub dzięki któremu koordynatorzy działań mogą w łatwy sposób oglądać materiał na żywo nawet z kilku dronów jednocześnie oraz mają dostęp do pełnej telemetrii bezzałogowców. Te wszystkie rozwiązania sprawiają, że praca koordynatorów działań nigdy nie była tak efektywna.