Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

Choć początkowo kojarzone były z zastosowaniem militarnym lub rekreacyjnym, drony są coraz częściej wykorzystywane w różnych branżach, dzięki ich zdolności do zwiększania wydajności i redukcji kosztów. W rzeczywistości w ostatnich latach zainwestowano miliardy dolarów w przedsięwzięcia związane z technologią dronową i trend ten nadal rośnie.

Początkowo opracowany jako tania alternatywa dla operacji wojskowych, jeszcze kilka lat temu przemysł dronów dopiero się kształtował. Trudno było sobie wyobrazić możliwość posiadania w domu małego bezzałogowego statku powietrznego, a tym bardziej wykorzystania go do celów komercyjnych.

Jednak rynek rozwinął się bardzo szybko i te bezzałogowe statki powietrzne (UAV) zaczęły być używane nie tylko jako sprzęt do zabawy, ale także jako potężne narzędzie do zwiększenia wydajności w działaniach o charakterze komercyjnym.

Obecnie szacuje się, że globalny rynek rozwiązań wykorzystujących drony jest wart około 127 miliardów dolarów, a jego zastosowania obejmują tak różne sektory jak geodezja, bezpieczeństwo publiczne, energetyka, budownictwo, rolnictwo, leśnictwo czy sektor audiowizualny.

Wykorzystanie dronów w tradycyjnej działalności komercyjnej wynika z faktu, że okazały się one podstawowym elementem pozwalającym na redukcję kosztów oraz zwiększenie wydajności działań. Tym samym dronom udało się otworzyć cały wachlarz możliwości w świecie biznesu.

Poniżej znajdują się przygotowane przez nas artykuły blogowe zawierające najnowsze informacje o zastosowaniach dronów w różnych sektorach rynku.