Szukaj
Close this search box.

MEDIA

AKTUALNOŚCI

AKTUALNOŚCI MEDIA

Od momentu powstania przemysłu filmowego, twórcy opowieści, scenarzyści i producenci zawsze szukali sposobów, aby uczynić filmy jeszcze bardziej atrakcyjnymi. Filmy umożliwiają widzom na całym świecie odczuwanie niemal wszystkich emocji, doświadczanie różnych kultur i rozwijanie wyobraźni.  

Ruchome obrazy dzięki zaawansowanym technologiom pozwoliły przemysłowi rozrywkowemu na ciągły postęp w czasie. Na przestrzeni lat operatorzy filmowi i fotografowie wykorzystywali wszystko, począwszy od pojazdów mechanicznych, dźwigów helikoptery i samoloty. Choć technologie te utorowały drogę, sprawiły również, że plany filmowe stały się jeszcze droższe. Uzyskanie idealnego ujęcia zawsze wymaga wielu prób i wielu rąk na pokładzie. Dziś technologia dronów sprawiła, że fotografia lotnicza stała się o wiele bardziej dostępna i przystępna cenowo. Niemal na każdym planie zdjęciowym można znaleźć drona i fotografa. W dzisiejszych czasach operatorom dronów udaje się uchwycić dramatyczne i zapierające dech w piersiach widoki, które jeszcze kilka lat temu byłyby poza zasięgiem przemysłu filmowego. Ponadto drony rejestrują materiał filmowy, który w innym przypadku byłby niedostępny dla naziemnych zestawów kamer. 

Wykorzystanie dronów do produkcji filmowej i wideo obejmuje szeroką gamę zastosowań. Podczas gdy jedno zadanie może wykonać kompaktowy dron, inne może wymagać wieloosobowego zespołu do zarządzania przemysłowym dronem, gimbalem i kamerą w tym samym czasie.