Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

Rekomendowane payloady DJI Matrice 300 RTK – sprawdź nasze zestawienie!

Począwszy od wykrywania skażeń chemicznych, po bezpieczeństwo publiczne, pomiary i wiele więcej, poniższe payloady firm trzecich mają wszystko, czego potrzebujesz.

Nasza pasja do innowacji i doskonałości jest współdzielona wraz z tysiącami programistów, którzy skupili swoją karierę na pracy z platformami DJI. Wizja lepszej integracji naszych produktów z różnorodnymi systemami stosowanymi w różnych branżach sprawiła, że zapewniliśmy programistom szerszy dostęp do zasobów DJI i stworzyliśmy uniwersalny gimbal, który skraca o połowę czas opracowywania nowych payloadów. Konsekwentnie ulepszamy podstawowe funkcje naszego zestawu do tworzenia oprogramowania dla dronów do zastosowań korporacyjnych (SDK Development Kit) i znajdujemy nowatorskie sposoby wspólnego opracowywania rozwiązań, które otworzyłyby nowe zastosowania dla technologii dronowych.

Rezultaty tych działań są imponujące. Dziś nasz Payload SDK umożliwia dziesiątkom wiodących firm i twórców sprzętu oferowanie nowych i unikalnych rozwiązań dla wielu sektorów przemysłu. Te czujniki, kamery i narzędzia komunikacyjne innych firm prowadzą do niezliczonych, nowych, kreatywnych zastosowań dla naszych dronów. Poniżej przedstawiamy kilka innowacyjnych, zewnętrznych payloadów dla DJI Matrice 300 RTK, które pozwolą Twojej firmie poszerzyć sposoby wykorzystania naszego najbardziej zaawansowanego drona.

1. U10 Laserowy detektor gazu

Obiekty o krytycznym znaczeniu, takie jak zakłady produkujące ciekły gaz ziemny, zbiorniki do przechowywania gazu i gazociągi, są często zlokalizowane w miejscach trudno dostępnych dla lądowych jednostek inspekcyjnych np. w górach lub nad rzeką. Laserowy detektor wycieku gazu U10 o wysokiej czułości może zidentyfikować wyciek gazu np. metanu z odległości do 100 m lub przy stężeniu nawet 5 ppm.m. Oznacza to, że można szybko podejmować świadome decyzje dotyczące reagowania, zapewniając jednocześnie bezpieczeństwo pracowników. Nikogo nie dziwi fakt, że brygady ratownictwa związanego z zagrożeniem chemicznym liczą na niezrównaną świadomość sytuacyjną zapewnianą przez drony, gdy mają do czynienia z niewidzialnym dla ludzkiego oka zagrożeniem, jakim jest wyciek gazu.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego payloadu użytkowego, odwiedź tą stronę internetową.

2. Kamera termowizyjna FLIR Vue® TZ20

Ta innowacyjna, podwójna kamera termowizyjna firmy FLIR zapewnia szerokie pole widzenia (FOV) wynoszące 95 stopni oraz wąskie pole widzenia wynoszące 18 stopni, zapewniając uzyskanie obrazów termicznych z dużą ilością szczegółów. Dla zwiększenia świadomości sytuacyjnej i umożliwienia zespołom poszukiwawczo-ratowniczym szybkiego podejmowania krytycznych decyzji, kamera została dodatkowo wyposażona w 20-krotny zoom termiczny. Dwie nieradiometryczne kamery Boson o rozdzielczości 640 × 512 wykorzystują sprawdzoną rozdzielczość i możliwości przetwarzania obrazu firmy FLIR, aby rejestrować wyraźne obrazy za pomocą w pełni funkcjonalnego modułu kamery termowizyjnej VGA.

Uzyskaj więcej informacji na temat podwójnej kamery termowizyjnej FLIR Vue ZT20 przechodząc na naszą stronę internetową – kliknij tu.

3. Głośnik

Opracowany w oparciu o DJI SDK, ten łatwy w użyciu głośnik może być używany do przekazywania komunikatów dotyczących bezpieczeństwa publicznego w dużych skupiskach ludzi lub do otwarcia kanału komunikacyjnego z osobami znajdującymi się w pobliżu podczas ratujących życie akcji ratunkowych. Głośnik o mocy 35W jest w stanie odtwarzać dźwięk o natężeniu do 80 dB. Niektóre unikalne funkcje tego urządzenia obejmują konwersję tekstu na mowę, jednoczesne rozpowszechnianie dźwięków tła i treści transmisji oraz wybór męskich i żeńskich głosów o różnej wysokości.

Dowiedz się więcej o tym payloadzie użytkowym dla drona DJI Matrice 300 RTK tutaj.

4. Nosacz 2 – Analizator zanieczyszczeń powietrza

Nosacz 2 potrzebuje 10 sekund, aby określić rodzaj spalanego paliwa. bez Twojej bezpośredniej ingerencji i narażania się na niebezpieczeństwo. Jego konstrukcja została zaprojektowana tak, by jego funkcjonalność była proporcjonalna do jego niskiej wagi 650 g. Po zamontowaniu wystarczy 90 sekund, by był gotowy do swoich zadań. Nosacz 2 przekazuje zgromadzone dane do Stacji Naziemnej, wyposażonej w system Flyconnect, dając Ci bezpośredni dostęp do nich w czasie rzeczywistym.

Więcej informacji na temat detektora poziomu zanieczyszczeń powietrza Nosacz 2 znajdziesz na naszej stronie – kliknij tu.

5. Oświetlenie GL60

Oświetlenie GL6 z gimbalem stabilizującym w 3-osiach, ważący zaledwie 495 gram, o mocy znamionowej do 65W. Jego optyczny moduł, składający się z 5 soczewek, emituje silne wiązki światła pod kątem zaledwie 12 stopni, o efektywnym zasięgu do 150 metrów. Dzięki dużej jasności, jednorodności i jednolitości kolorów zapewnia niezrównane oświetlenie z przestrzeni powietrznej dla dronów pracujących w nocy. Poprzez interfejs DJISkyPort V2.0, GL60 jest kompatybilny z dronami DJI Matrice 200 V2, Matrice 300 RTK nadając się doskonale do zastosowań podczas misji patrolowych w nocy, ostrzegania przed niebezpieczeństwem, wskazywania kierunku, w którym zmierza osoba obserwowana, patrolowania linii energetycznych, poszukiwania i ratownictwa oraz innych operacji nocnych.

W celu uzyskania informacji dotyczących oświetlenia GL60 zachęcamy do odwiedzenia naszej strony – kliknij.

6. System spadochronów AVSS

System spadochronowy AVSS został zaprojektowany z myślą o łatwej integracji z DJI Matrice 300 RTK.

Uchwyt mocujący zabezpiecza PRS przed zakłócaniem wrażliwych modułów GPS, a jego umiejscowienie umożliwia lot z różnymi kombinacjami paloadów.

System zawiera moduł elektroniczny do zasilania zasobnika spadochronowego i systemu awaryjnego przerwania lotu. System pokładowy wyposażony jest w automatyczny wyzwalacz otwierający spadochron.

Niezależny pilot do ręcznego rozwinięcia spadochronu zapewnia stałą kontrolę działań.

Zasobnik spadochronowy z innowacyjnym systemem Parachute Pod oszczędza Twój czas, eliminuje błędy przy ponownym składaniu i gwarantuje zgodność ze standardami innych firm.

Jeśli system automatycznego wypuszczania spadochronu zostanie uruchomiony wystarczy, że wymienisz zasobnik spadochronu poprzez odkręcenie jednej śruby i założenie nowej sztuki.

Aby uzyskać więcej informacji na temat tego payloadu użytkowego, odwiedź tą stronę internetową – kliknij.

Podziękowania dla deweloperów

Chociaż wymienione tutaj payloady przeznaczone dla DJI Matrice 300 RTK nie są oficjalnymi produktami DJI, pracujemy nad tym, aby te czujniki i narzędzia komunikacyjne były szeroko dostępne dla użytkowników dronów DJI na całym świecie poprzez naszą sieć dystrybutorów.

Programiści zawsze byli i pozostaną głównymi twórcami naszego ekosystemu. Strategiczna zmiana z pionierów produktów na dostawców platform jest zgodna z naszą wizją stworzenia zintegrowanego ekosystemu produktowego dla rynku dronów Enterprise. W tej wizji priorytetem jest wzajemna interoperacyjność produktów, która jest osiągana poprzez rozwój oprogramowania dronów.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]