Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

5 argumentów przemawiających za tym, że DJI Terra to najlepsze oprogramowanie do mapowania przy użyciu dronów

Jeśli uznać, że bezbłędność jest najważniejszym kryterium powodzenia to DJI Terra wyróżnia się jako kompleksowe rozwiązanie do mapowania i modelowania za pomocą drona w kategorii, w której wydajność i precyzja są najważniejsze dla osiągnięcia sukcesu.

Z obecnie zwiększoną o 400% wydajnością w przetwarzaniu danych z drona dzięki najnowszej aktualizacji, planowanie, przetwarzanie, analizowanie – i podejmowanie bardziej świadomych decyzji – z DJI Terra nigdy nie było łatwiejsze.

Wprowadzenia na rynek w 2019 roku, oprogramowania DJI Terra było odpowiedzią na potrzebę bardziej usprawnionych rozwiązań, które mogłyby ułatwić podejmowanie decyzji w kluczowych sektorach, takich jak bezpieczeństwo publiczne, budownictwo, infrastruktura czy rolnictwo.

To wysoce intuicyjne oprogramowanie kompatybilne z Phantom 4 RTK, P4 Pro, P4 Multispectral, Matrice 300 RTK + Zenmuse P1 i Zenmuse L1 okazało się prawdziwym przełomem dla geodetów, którzy mogą z niego korzystać z łatwością przy minimalnym przeszkoleniu. DJI Terra był rzeczywiście zaskakująco wydajny dla zespołu prowadzącego złożoną operację mapowania w celu ochrony miejsc dziedzictwa kulturowego Japonii.

Jak DJI Terra wypada w porównaniu z innymi rozwiązaniami do mapowania z wykorzystaniem dronów

Jeśli chodzi o rozpoczęcie wdrażania rozwiązań dronowych w Twojej firmie, jednym z pierwszych kroków jest wybór odpowiedniego oprogramowania do mapowania dronów, które pomoże przyspieszyć przetwarzanie dużej ilości danych i umożliwi podjęcie najlepszej, najbardziej świadomej decyzji w jak najkrótszym czasie. Niemniej jednak, wybór odpowiedniego produktu może być zniechęcający, gdy opcji jest wiele.

Według ostatnich badań przeprowadzonych przez MyActionCam Magyarország Kft. i Uniwersytet w Debreczynie na Węgrzech, w porównaniu z trzema innymi podobnymi rozwiązaniami, DJI Terra okazała się być najbardziej intuicyjnym oprogramowaniem, które nie wymaga od użytkownika posiadania wyspecjalizowanej wiedzy technicznej niezbędnej do jego obsługi.

Poniżej znajduje się przykład przeprowadzonego skanowania fotogrametrycznego na obszarze wielokąta o długości 0,25 km na głównym kampusie Uniwersytetu w Debreczynie, składającego się z budynków edukacyjnych, drzew i równinnych powierzchni, z pomocą DJI Matrice 210 RTK v2, kamery Zenmuse X7 z obiektywem 24 mm, wspieranej przez stację bazową DJI D-RTK 2.

Rysunek 1: Zdjęcia wykonane przez komercyjnego drona (A) i obszar próbkowania na Uniwersytecie w Debreczynie (B)

Porównując poszczególne czasy przetwarzania SfM (ang. Structure from motion) zdjęć lotniczych, których wynikiem jest ortomozaika, oprogramowanie DJI Terra było w stanie zakończyć pracę w około 10 minut – około 4 razy lepiej niż konkurencja.

Rysunek 2: Porównanie czasu przetwarzania oprogramowania do fotogrametrii przy użyciu drona

Podczas gdy DJI Terra zdecydowanie przoduje pod względem oszczędności czasu, to właśnie jej wydajność sprawia, że to kompleksowe rozwiązanie do mapowania dronem wyraźnie kontrastuje z innymi platformami. Poniżej zebraliśmy kilka kluczowych argumentów, które pokazują, dlaczego DJI Terra może być uważana za jedno z najlepszych narzędzi do przetwarzania fotogrametrii, które może realnie wspierać wszystkie misje od pozyskiwania danych do analizy i wykonania.

Oszczędność czasu, ale co ważniejsze, skuteczność

1. Zintegrowane rozwiązanie

W porównaniu do innych rozwiązań, DJI Terra jest naturalnym rozszerzeniem dronów DJI, opracowanym przez dostawcę specjalizującego się w rozwiązaniach UAV. Bezproblemowe wykorzystanie ulubionego drona geodety takiego jak Phantom 4 RTK do mapowania i modelowania usuwa wszelkie bariery związane z koniecznością zmiany platformy i przenoszenia danych.

Dodatkowo, DJI Terra jest kompatybilna ze wszystkimi najnowszymi dronami DJI, takimi jak P4 Multispectral do obrazowania multispektralnego, kamerą L1 do LiDAR, Phantom 4 RTK i P1 do pełnoklatkowej fotogrametrii. Ułatwia to wybór dronów do pozyskiwania danych oraz integrację pomiędzy pozyskiwaniem, przetwarzaniem, analizą i realizacją.

2. Krótszy czas przetwarzania danych

Zaprojektowany tak, aby mógł być używany przez wszystkich użytkowników misji, DJI Terra nie wymaga żadnego wcześniejszego szkolenia ani specjalnej konfiguracji. Przebieg pracy jest tak prosty jak proces „przeciągnij i upuść”, umożliwiając użytkownikom efektywne importowanie danych z payloadów DJI w bardziej wydajny sposób. Wszystko co jest potrzebne to wyciągnięcie karty pamięci z urządzenia i włożenie jej do komputera, aby zaimportować dane i przetworzyć je jako ortomozaikę 2D lub realistyczne modele 3D.

Dzięki najnowszej aktualizacji, DJI Terra może teraz przetwarzać 400 obrazów z dronów takich jak Phantom 4 RTK używając tylko 1GB RAM, co skutkuje 400% wzrostem możliwości przetwarzania danych niezbędnych do rekonstrukcji na dużą skalę.

3. Bezpieczeństwo danych

W przeciwieństwie do innych opartych na technologii chmury programów do mapowania dronów, DJI Terra nie wymaga połączenia z Internetem, stając się najlepszą opcją dla klientów przetwarzających poufne dane. Podczas gdy podstawowy tryb online umożliwia użytkownikom weryfikację uprawnień i dostęp do płatnych funkcji, tryb offline dostępny w wersji Pro i Electricity pozwala na dostęp do płatnych funkcji bez połączenia z siecią, zapewniając, że żadne informacje nie są udostępniane na zewnątrz.

4. Szczegółowe planowanie misji inspekcyjnych

Niektóre z alternatywnych opcji dostępnych na rynku to oprogramowanie do mapowania dronów oparte na komputerach stacjonarnych połączone z własną aplikacją do planowania misji. W DJI Terra, funkcja szczegółowego planowania inspekcji jest zintegrowana z systemem w unikalny sposób: oprogramowanie automatycznie generuje punkty orientacyjne i trasy lotu w oparciu o lokalny tryb 3D, chmurę punktów lub chmurę punktów innej firmy, a symulowany widok z kamery jest wyświetlany na ekranie w celu zautomatyzowania przebiegu inspekcji.

5. Planowanie misji i pozyskiwanie danych

DJI Terra posiada cztery unikalne typy planowania misji do wykonywania zautomatyzowanych lotów, które mogą być elastycznie łączone z możliwością mapowania 2D i modelowania 3D w czasie rzeczywistym:

Wybrany obszar

Możesz wyznaczyć konkretny obszar za pomocą kilku dotknięć na ekranie, a DJI Terra automatycznie wygeneruje optymalną ścieżkę lotu w tym obszarze.

Tryb lotu Waypoints

Możesz stworzyć własną ścieżkę lotu przez obszar lub wokół obiektów za pomocą punktów orientacyjnych, z możliwością polegania na wizualizacji 3D, aby przeprowadzić symulację misji na modelach 3D.

Tryb lotu Oblique

Przechwycić szczegółowe dane wyznaczając automatyczny, wielokrotny lot wzdłuż tej samej trasy dostosowując kąt kamery w celu zarejestrowania jak największej ilości nowych szczegółów.

Tryb lotu Corridor

Możesz tworzyć zautomatyzowane misje lotnicze poprzez rysowanie linii na mapie wzdłuż dróg lub linii kolejowych, a także wybierać pomiędzy mapami 2D lub modelami 3D.

Niezależnie od tego, czy jesteś gotowy, aby dodać DJI Terra, najlepsze oprogramowanie do mapowania do swojego profilu działalności, czy po prostu chcesz skonsultować się z oficjalnym dealerem DJI Enterprise w celu uzyskania innych informacji na temat DJI Terra, odwiedź naszą stronę.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]