Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

Opryski z dronów DJI Agras

Opryskowe drony DJI Agras doskonale wpisują się w założenia Rolnictwa 4.0 oferując wysoką wydajność zabiegów w połączeniu z możliwością integracji z innymi dronami oraz systemami DJI. Opryski dronami DJI Agras umożliwiają na uzyskanie wydajności od 6 do 21 hektarów w ciągu godziny pracy ograniczając jednocześnie zużycie wody, stosowanych środków oraz paliwa potrzebnego do naładowania akumulatorów w porównaniu do zużycia paliwa przez tradycyjne ciągniki i opryskiwacze.
Drony rolnicze są szeroko stosowane na całym świecie przy zabiegach w trudnodostępnych miejscach oraz wysokich uprawach, które uniemożliwiają użycie tradycyjnych maszyn naziemnych. Drony DJI Agras mogą być wykorzystywane zarówno do oprysku jak i siewu lub nawożenia tylko po wymianie dedykowanych zbiorników.

DJI Agras T25


Integracja z programami DJI SmartFarm i DJI Terra

Drony rolnicze DJI Agras mogą wykonywać opryski ze zmiennym dawkowaniem wykorzystując  mapy multispektralne wykonane przez DJI Mavic 3 Multispectral. Wymiana informacji pomiędzy dronami odbywa się przy użyciu oprogramowania DJI SmartFarm App oraz SmartFarm Web. Mapy, pola i misje mogą być wykonywane zarówno w kontrolerze od drona, chmurze DJI SmartFarm lub programie DJI Terra. Zadania dla poszczególnych pilotów mogą być wysyłane bezpośrednio do kontrolera – wymagane jest jedynie połączenie z siecią internet.  Aplikacje pomagają w zarządzaniu dronami, wszystkimi misjami oraz pozwalają na pełną archiwizację lotów

DJI Agras T50, Agras T25

Wiele scenariuszy pracy dronami rolniczymi

Drona do oprysku można zamienić w drona do rozsiewania lub nawożenia w rekordowo szybkim czasie wymieniając jedynie zbiornik na dedykowany do wykonywanej przez nas pracy. Zastosowanie nowatorskiego silnika i spiralnej tarczy znacznie poprawia wydajność i płynność rozsiewania. Agras T50 oferuje udźwig do 50 kg oraz szeroki otwór do szybkiego napełniania. Drony wyposażone są w czujniki do pomiaru masy pozwalający na ciągły pomiar ilości pozostałego materiału.

Zwiększone bezpieczeństwo

Zarówno T25 jak i T50 są wyposażone w dwa radary fazowy, które podwaja liczbę kanałów nadawczo-odbiorczych częstotliwości radiowej i osiągają wyższą dokładność wykrywania przeszkód. W połączeniu z dwoma systemami wizyjnymi typu binocular, drony mogą dokładnie rejestrować szczegóły terenu i przeszkód. Podczas pracy w sadach oraz o dużym nachyleniu terenu, drony Agras mogą wykonywać w pełni zautomatyzowane operacje podążając za zmieniającym się ukształtowaniem terenu omijając przeszkody.

Aparatura sterująca z dużym ekranem

Kontrolery do sterowania DJI Agras T25 i T50 są wyposażone w 8-rdzeniowy procesor, które mają ma potężną moc obliczeniową i zapewniają płynniejsze działanie aplikacji. Z poziomu kontrolera możliwe jest planowanie tras, tworzenie map RGB oraz pełne zarządzanie dronem i jego ustawieniami w czasie operacji zarówno w manualny jak i automatyczny sposób.

Szybkie ładowanie akumulatorów

Baterie do dronów DJI Agras są ładowane w ciągu około 11 minut, co przekłada się na mniejszą ilość wymaganych do pracy przez cały dzień akumulatorów. Akumulatory są objęte gwarancją na 1500 cykli lub 12 miesięcy, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej. Aby uzyskać szybkie ładowanie, inteligentna ładowarka C8000 lub C10000 musi korzystać z metody połączenia szybkiego ładowania.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]