Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

Wszystko co musisz wiedzieć o najnowszych aktualizacjach oprogramowania i programów DJI Enterprise

W DJI optymalizacja produktów to niekończący się proces. Pomimo tego, że każdy produkt trafiający do klienta został zaprojektowany tak, aby spełnić najwyższe standardy, stale zmieniające się potrzeby klientów przemysłowych wymagają dokonania zmian.

Z tego powodu spędziliśmy ostatnie kilka tygodni wsłuchując się w wasze uwagi, tworząc nowe funkcje, wprowadzając niezbędne udoskonalenia na naszych platformach oraz zwyczajnie upewniając się, że produkty Enterprise są zoptymalizowane, tak by spełnić oczekiwania klientów.

Ten wpis jest uzupełnieniem naszych tradycyjnych informacji o aktualizacjach oraz podsumowuje kilka z najbardziej ekscytujących zmian i funkcji, które ostatnio zajmowały nasz zespół programistów.

DJI Pilot

W aktualizacji do aplikacji DJI Pilot (V1.9.2) spodziewanej w drugiej połowie stycznia nowe funkcje i wsparcie dla Matrice 200 Series V2, Mavic 2 Enterprise oraz Phantom 4 RTK będą dostępne z tej samej wersji aplikacji.

Należy pamiętać, że różne produkty wymagają różnych wersji aplikacji DJI Pilot. W poniższej tabeli znajdziecie informację, jakiej wersji aplikacji oraz oprogramowania potrzebujecie, aby korzystać z DJI Pilot. 

Możecie znaleźć pliki instalacyjne dla różnych modeli w Downoad Center na stronie dji.com: https://www.dji.com/downloads/djiapp/dji-pilot

Wszystkie wspierane drony

 • Poradniki i artykuły

Prawy górny róg ekranu startowego zawiera nowy przycisk prowadzący do dedykowanej sekcji z poradnikami, podpowiedzi dotyczące lotu, zastosowaniami przemysłowymi oraz instrukcjami obsługi. Znajduje się tutaj mnóstwo przydatnych informacji, które możesz wykorzystać dla jak najlepszych efektów w trakcie użytkowania produktów DJI Enterprise.

 • Kurs i kierunek lotu

Bezwzględny kierunek lotu jest teraz pokazany w widoku z kamery (S 179° na obrazku poniżej). Dzięki temu pilot może określić precyzyjny kurs drona.

Obie funkcje będą dostępne w wersji DJI Pilot 1.9.0 1.9.0R.

Seria Phantom 4 RTK

Wraz z nową aktualizacją aplikacji GS RTK (v2.1.9) możesz zaplanować misję dla Phantom 4 RTK w dwóch nowych trybach.

 • Lot Liniowy (z dostosowaniem wysokości)

Do mapowania korytarzy z dużymi zmianami wysokości terenu. Ten tryb pomaga utrzymać stałe pokrycie terenu wzdłuż trasy

 • Misja pochyła

Tryb ten stworzono z myślą o misjach mapujących budynków, pochyłego terenu i zboczy wzniesień. Ustal plan lotu określając 3 punkty wzdłuż badanej powierzchni i wprowadź wysokość misji.

Aby zobaczyć pełną listę aktualizacji naciśnij tutaj

Seria Matrice 300 RTK

Pamiętaj, że Matrice 300 RTK korzysta z wersji Pilot v1.9.0R oraz musi być aktualizowany z oprogramowania kontrolera. Jeśli użytkownik zaktualizował aplikację do wersji 1.9.0 zamiast 1.9.0R, M300 może nie wystartować. Ze względu na ten błąd oprogramowanie M2E zostało zaktualizowane do wersji 0800 a użytkownicy DJI Pilot 1.8.0/1.8.0R nie otrzymują powiadomień o aktualizacji do Pilot 1.9.0.

Możesz znaleźć listę znanych błędów tutaj oraz w sekcji Tutorial w aplikacji DJI Pilot. Ten dokument jest aktualizowany regularnie poprzez dodawanie i usuwanie błędów w momencie ich odkrycia lub rozwiązania.

Nowe funkcje które mogą być dla Ciebie przydatne:

 • Poprawione właściwości lotu
 1. Koordynaty GPS wyświetlają się na stronie mapy
 2. Pionowy pasek prędkości został dodany w trybie FPV i widoku z kamery
 • Usprawnienia skupiające się na bezpieczeństwie
 1. Zamiast pokazywać bezwzględny kierunek, ostrzeżenie o silnym wietrze pokazuje teraz kierunek względem drona.
 2. Lista kontrolna przed lotem jest teraz lepiej zoptymalizowana dzięki dodaniu wyświetlania stanu baterii, RTK i innych modułów. Enterprise Shield otrzymał również funkcję automatycznej aktywacji i sprawdzania statusu.

Aby zobaczyć pełną listę aktualizacji naciśnij tutaj

Seria Mavic 2 Enterprise

Aktualizacje modeli Mavic 2 Enterprise Zoom i Dual skupiają się na ulepszonym przechwytywaniu danych i transmisji obrazu, a także zwiększeniu bezpieczeństwa lotu oraz dostosowaniu do nowych przepisów dotyczących wykonywania operacji dronami we Francji.

Mavic 2 Enterprise Dual and Zoom folded

Lepsze pozyskiwanie i przesyłanie danych

Nowa aktualizacja optymalizuje funkcję przeciwdziałania zakłóceniom w transmisji obrazu aby naprawić pewne problemy zauważone w niektórych scenariuszach użytkowania M2E. Dodatkowo prędkość zoomu w kamerach została zwiększona oraz dodano wsparcie dla zoomu cyfrowego w M2E Dual w przypadku użycia kamery wizyjnej w trybie wideo HD.

 • Zwiększone bezpieczeństwo lotu
 1.  Dokładność pozycjonowania

Algorytm systemu wizyjnego został zoptymalizowany tak by zwiększyć dokładność pozycjonowania drona

 1. Inteligentny akumulator

Została udostępniona opcja ustawienia czasu po którym akumulator rozpocznie procedurę samoczynnego rozładowania

 1. Naprawienie błędu: RTH

Naprawiliśmy znany błąd polegający na braku możliwości ustawienia wysokości RTH na więcej niż 500 m po odblokowaniu maksymalnej wysokości lotu,

 • Wsparcie dla EID (do użytku we Francji)

Seria Mavic 2 Enterprise wspiera EID (elektroniczny system identyfikacji) wymagane przez francuski rząd w 2020. Jeśli potrzebujesz instrukcji krok po kroku jak sprawić by dron był zgodny z wymaganiami zdalnej identyfikacji naciśnij tutaj

 • Optymalizacja zooma

Funkcje zoomu optycznego i elektronicznego zostały zoptymalizowane tak, aby zwiększyć prędkość i wydajność w trakcie użytkowania drona serii Mavic 2 Enterprise

 • Zoom elektroniczny 

Od teraz Mavic 2 Enterprise Dual wspiera możliwość wykorzystania 4-krotnego zoomu elektronicznego w trakcie używania kamery wizyjnej. W trybie wideo zoom optyczny działa tylko w przypadku rozdzielczości 1080p.

DJI Terra 

W ostatniej aktualizacji dla naszego łatwego w obsłudze programu do mapowania DJI Terra (V2.3.2) dodaliśmy wsparcie dla wykonywania operacji w trybie offline oraz zoptymalizowaliśmy pozyskiwanie danych szczególnie w misjach rekonstrukcyjnych.

DJI Terra

Login Offline

Dla użytkowników wymagających jak największego bezpieczeństwa danych Terra wspiera funkcję loginu offline. Możesz wykorzystać większość płatnych funkcji naszej intuicyjnej i wydajnej platformy do mapowania bez połączenia z internetem.

Sprawniejsze pozyskiwanie danych

Terra wspiera maksymalny wychył gimbala w zakresie od -90° do +30° dla misji waypoints oraz szczegółowych misji inspekcyjnych co redukuje niepożądane drgania.

 • Ulepszone misje rekonstrukcyjne
 1. Radiometryczna kalibracja zdjęć multispektralnych

Wykorzystując dane multispektralne z DJI P4 Multispectral, możesz wygenerować skalibrowane radiometrycznie mapy refleksyjności do tworzenia map współczynników wegetacji w tym NDVI i NDRE.

 1. Wprowadzono wsparcie dla kamery DJI P1

Poprzez optymalizację dodano nową funkcję polegającą na tworzeniu pliku kalibracyjnego kamery po zakończeniu rekonstrukcji dla zdjęć zrobionych Zenmuse P1, flagową pełnoklatkową kamerą do fotogrametrii.

 1. Łatwe szukanie i eksportowanie

Wprowadziliśmy wsparcie dla oddzielania misji lotniczych od rekonstrukcji oraz dodaliśmy funkcję wyszukiwania do trybu szczegółowych inspekcji. Dodatkowo, Terra wspiera szybki eksport do wielu formatów po wykonaniu rekonstrukcji modelu.

Więcej aktualizacji pojawi się w przyszłości

Uważamy, że naszym obowiązkiem jest wprowadzanie usprawnień do naszych produktów bez zakłócania waszej pracy. Powyższe aktualizacje mają na celu dać Ci lepsze wrażenia i więcej bezpieczeństwa podczas lotów w 2021 roku. Po więcej informacji o aktualizacjach, produktach oraz ebookach wypełnij poniższy formularz.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]