Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

Najnowsza kamera noktowizyjna DJI Zenmuse H20N

Zaawansowany ładunek użytkowy wyposażony w noktowizje, przeznaczony dla służb mundurowych

DJI Matrice 300 RTK wyznaczył nowe standardy dla dronów przemysłowych dzięki połączeniu wytrzymałości, wydajności i możliwości wykorzystania do 3 ładunków użytkowych jednocześnie. M300 miał swoją premierę w 2020 roku wraz z kamerą Zenmuse H20, hybrydowym rozwiązaniem do zastosowań przemysłowych i misji związanych z bezpieczeństwem publicznym. Następnie pojawiły się modele Zenmuse H20T, L1 i P1. Najnowszy ładunek użytkowy w postaci kamery noktowizyjnej Zenmuse H20N, to hybrydowe rozwiązanie wyposażone w sensor termowizyjny, zoom, dalmierz laserowy i czujnik Starlight, oferujące potężne możliwości obserwacji z powietrza – niezależnie od warunków pogodowych i pory dnia.

Najważniejszą innowacją jest czujnik Starlight. Jest on idealny do rozpoznawania istotnych szczegółów przy słabej widoczności, niezależnie od tego, czy użytkownik przeprowadza misję poszukiwawczo-ratowniczą, czy zabezpiecza miejsce po zmroku. Poniżej przedstawiamy kilka funkcji H20N, które idealnie sprawdzą się w zastosowaniach przemysłowych.

Dualny sensor termowizyjny

Model Zenmuse H20N jest wyposażony w dualny system termowizyjny, który przekazuje szczegółowe dane w podczerwieni. Dwie kamery termowizyjne o stałej ogniskowej 640×512 eliminują potrzebę ciągłego powiększania obrazu: pierwsza oferuje 2-krotne powiększenie, a druga 8-krotne.

Teraz, gdy operator dostrzeże na ekranie kilka gorących pikseli, nie musi zniżać się do niebezpiecznie niskiej wysokości, aby przyjrzeć się im bliżej. Wystarczy powiększyć obraz na aparaturze sterującej, aby wyraźnie zobaczyć, czy źródłem ciepła jest człowiek, zwierzę, czy coś innego. Rozwiązanie to znacznie zwiększa zasięg obserwacji za pomocą kamery termowizyjnej i pozwala operatorom zaoszczędzić cenny czas, gdy liczy się każda sekunda.

funkcja podzielonego podglądu kamery noktowizyjnej zenmuse h20n
Zsynchronizowany zoom na podzielonym ekranie oszczędza czas i zwiększa efektywność poszukiwań

Zsynchronizowany zoom na podzielonym ekranie

Hybrydowy ładunek użytkowy Zenmuse H20N jest najbardziej wydajny, gdy wykorzystuje jego funkcje w kombinacji z innymi.

Operatorzy mogą poprawić widoczność w trudnych warunkach jednocześnie powiększając obraz na podzielonym ekranie, wykorzystując zarówno sensory termowizyjne, jak i noktowizyjne. Przy słabym oświetleniu i gdy konieczne jest podjęcie szybkiej decyzji, taka wszechstronność jest niezwykle istotna.

Dalmierz laserowy zapewniający niezrównaną precyzję

Kamera noktowizyjna H20N jest wyposażony w ten sam dalmierz laserowy, co Zenmuse H20 i H20T. Przy zasięgu detekcji od 3 do 1200 m dalmierz podaje precyzyjne współrzędne miejsca lub obiektu z dokładnością do +/- 1 metra. Funkcja PinPoint pozwala za pomocą dotknięcia ekranu aparatury sterowania, zaznaczyć obiekt w polu widzenia, a dzięki zaawansowanym algorytmom DJI, operator otrzyma jego dokładne współrzędne GPS – wraz z odległością od drona i wysokością względną.

W połączeniu z czujnikami Starlight w H20N, słabe warunki oświetleniowe nie stanowią już problemu podczas koordynowania misji z powietrza.

dalmierz laserowy w kamerze zenmuse h20n
Widoczny błysk światła pochodzi z dalmierza laserowego Zenmuse H20N, który został wykryty przez czujniki Starlight.

Wytrzymałość i skuteczność działania

Hybrydowy ładunek użytkowy Zenmuse H20N został zaprojektowany tak, aby wytrzymać trudne warunki i wspierać misje bezpieczeństwa publicznego bez względu na pogodę. Urządzenie jest zgodne z normą IP44 i może pracować w temperaturach od -20 do 50 stopni Celsjusza.

Ponieważ drony stają się niezbędnymi narzędziami dla ekip ratunkowych i inspekcyjnych, ważne jest, aby ich ładunek użytkowy był wystarczająco wytrzymały, aby poradzić sobie w każdych warunkach pogodowych. Na kamerze noktowizyjnej H20N można polegać zawsze i wszędzie.

Jakie są główne różnice między Zenmuse H20N i H20T?

Zenmuse H20T i H20N mają wiele wspólnego. Jednak kilka subtelnych różnic sprawia, że są one optymalnie dostosowane do różnych scenariuszy misji. W modelu H20N, zarówno kamera szerokokątna jak i z zoomem, wyposażone są w czujniki Starlight, które lepiej sprawdzają się w warunkach słabego oświetlenia. Gdy priorytetem jest czystość obrazu i możliwość identyfikacji osób lub obiektów po zmroku, możliwości kamery H20N są bezkonkurencyjne.

W ciągu dnia sytuacja wygląda inaczej. Dzieje się tak, ponieważ kamera szerokokątna w kamerze H20N ma mniejszą liczbę pikseli w porównaniu z kamerą H20T. Aby Zenmuse H20N mogła osiągnąć swoje imponujące możliwości w słabym świetle, każdy piksel musi być większy, aby przepuścić więcej światła. Czujniki CMOS w obu kamerach są porównywalne (1/1,8 dla H20N kontra 1/1,7 dla H20T), kamera H20N ma mniejszą liczbę pikseli, aby zoptymalizować działanie w słabym świetle.

Kamera termowizyjna Zenmuse H20N posiada również funkcję hybrydowego zoomu, co znacznie zwiększa zasięg obserwacji za pomocą czujnika termowizyjnego.

Dobór najlepszego obciążenia użytkowego będzie zależało od warunków i wykonywanej misji, ale zakładamy, że H20N i H20T będą się wzajemnie uzupełniać. Najnowszy hybrydowy czujnik zapewnia bezprecedensową wszechstronność zespołom bezpieczeństwa publicznego pracującym z dronem Matrice 300 RTK.

Nowa definicja lotów po zmroku

Kamera noktowizyjna Zenmuse H20N jest doskonałym rozwiązaniem dla misji przy słabym oświetleniu. Nie możemy się doczekać, by zobaczyć, jak użytkownicy M300 na całym świecie wykorzystają go w kluczowych misjach bezpieczeństwa publicznego i ochrony. Aby uzyskać więcej informacji na temat naszego najnowszego czujnika hybrydowego, odwiedź stronę: https://enterprise.dji-ars.pl/produkty/kamera-noktowizyjna-dji-zenmuse-h20n/

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]