Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

Drony DJI pomagają w walce z koronawirusem

Kiedy widzimy, jak walka z koronawirusem w Chinach przynosi pozytywne rezultaty, a liczba zachorowań zdecydowanie maleje, warto zwrócić uwagę na niektóre drony marki DJI, które przyczyniły się do uzyskania tych wyników.

Dostawa produktów

W celu zapobiegania rozszerzania się epidemii władze mogą wykorzystywać drony do dostarczenia obywatelom zapasów żywności, czy leków, dzięki czemu ograniczona zostaje ilość ludzi opuszczających dom i narażających się na zachorowanie. 

Dron: Matrice 600 Pro

Kontrola i nadawanie komunikatów

Drony mogą pomóc w zmniejszeniu ruchu drogowego oraz zredukowaniu bezpośredniego kontaktu między policją a kierowcami.

Dzięki wbudowanemu głośnikowi drony mogą być również wykorzystywane do wspierania działań podejmowanych przez władze, poprzez nadawanie komunikatów na temat sposobów dbania o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców.

Dron: Mavic 2 Enterprise, Głośnik, Głośnik PSDK, Głośnik o dużej mocy, Reflektor.

Pomiar temperatury ciała

Od momentu wybuchu wirusa COVID-19 Chiny potrzebowały urządzeń, które pozwolą na szybką kontrolę temperatury ciała obywateli w celu wykrycia potencjalnie zainfekowanych osób. Aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się choroby, DJI eksperymentowało ze sposobem wykorzystania Mavica 2 Enterprise Dual do zdalnego pomiaru temperatury ciała.

Dron: Mavic 2 Enterprise Dual

Rozpylanie środków dezynfekujących

Operatorzy dronów DJI Agras w Chinach aktywnie współpracowali z firmami produkującymi środki do dezynfekcji, aby móc zapobiegać rozprzestrzenianiu się epidemii za pomocą dronów rolniczych poprzez opryskiwanie i dezynfekcję chodników na wsiach oraz głównych ulicach w miastach.

Drony: Seria Agras MG-1P oraz Agras T16

Czytaj również: Drony a koronawirus

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]