Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

DJI udostępnia nowy firmware dla drona Phantom 4 RTK

Najnowsza aktualizacja oprogramowania dla najbardziej kompaktowego i dokładnego drona do mapowania na niskich wysokościach

DJI Phantom 4 RTK jest intuicyjnym narzędziem pomiarowym, zdolnym do przechwytywania danych z dokładnością do centymetra w celu tworzenia georeferencyjnych map 2D i modeli 3D miejsc realizacji projektów. Dron jest sterowany za pomocą aplikacji DJI GS RTK, która oferuje wiele trybów pracy, w tym fotogrametrię (2D i 3D), lot po punktach trasy i segmentację bloków. Aktualizacja oprogramowania ze stycznia 2022 zwiększa możliwości tej aplikacji poprzez nowe funkcje i optymalizacje.

Co nowego w aktualizacji oprogramowania DJI Phantom 4 RTK?

Najnowsza aktualizacja oprogramowania dla P4 RTK wydana przez DJI jest oznaczona jako v02.02.0607. Szukaj tego numeru podczas aktualizacji zarówno drona, jak i aparatury oraz stacji mobilnej D-RTK 2, jeśli z niej korzystasz. Ważne jest, aby zaktualizować je wszystkie, w przeciwnym razie nie będą działać razem. Twoja aplikacja DJI GS RTK, w międzyczasie, powinna zostać zaktualizowana do wersji v2.2.0-GSP.

Firmware v02.02.0607 – wprowadzone zmiany:

 • Dodano funkcję manualnego fotografowania z synchronizacją czasową w aplikacji DJI GS RTK, umożliwiając wykonywanie zdjęć w określonych interwałach czasowych.
 • Dodano wsparcie dla grupowania ręcznie wykonanych zdjęć w aplikacji DJI GS RTK. Kiedy funkcja „Manual Photo Organization” jest włączona w aplikacji, zdjęcia wykonanie manualnie oraz zdjęcie wykonane manualnie w określonych interwałach czasowych będą przechowywane w folderze pomiarów, tak samo jak dane PPK.
 • Dodano monit w aplikacji DJI GS RTK zalecający korzystanie z pozycjonowania RTK podczas wykonywania operacji śledzenia terenu.
 • Dodaje komunikaty o statusie drona w aplikacji DJI GS RTK.
 • Zoptymalizowano interfejs sekcji ustawienia użytkownika w aplikacji DJI GS RTK.
 • Naprawiono błąd polegający na tym, że w niektórych scenariuszach Cloud PPK nie był aktywowany kodem aktywacyjnym.
 • Rozwiązano rzadki problem z błędem połączenia podczas korzystania z niestandardowej sieci RTK w niektórych scenariuszach.

Należy pamiętać, że nie będzie można wrócić do wcześniejszej wersji oprogramowania po wykonaniu tej aktualizacji. DJI ostrzega również, że używanie aktualnej wersji oprogramowania z wersją DJI Terra starszą niż v2.0. nie jest zalecane, ponieważ niektóre funkcje nie będą działać prawidłowo.

W jaki sposób zaktualizować oprogramowanie drona DJI Phantom 4 RTK?

Oprogramowanie drona P4 RTK można zaktualizować w aplikacji DJI Assistant 2 dla serii Phantom lub aplikacja DJI GS RTK. Poniżej znajduje się instrukcja krok po kroku w jaki sposób to zrobić:

 1. Włączy zasilanie aparatury i drona. Upewnij się, że aparatura ma dostęp do Internetu.
 2. Połącz port USB-C w aparaturze z portem Micro USB w dronie za pomocą kabla USB-C OTG i kabla Micro USB.
 3. W prawym dolnym rogu aplikacji DJI GS RTK pojawi się komunikat o dostępności nowego oprogramowania. Naciśnij na tekst, aby przejść do strony z oprogramowaniem.
 4. Wybierz żądane oprogramowanie sprzętowe i dotknij przycisk Aktualizuj (eng. Update), aby przejść do strony z informacjami o oprogramowaniu.
 5. Dotknij przycisku Pobierz (eng. Download) v02.02.0607, aby pobrać pakiet oprogramowania sprzętowego dla wszystkich urządzeń.
 6. Po zakończeniu pobierania dotknij przycisk Aktualizuj (eng. Update) v02.02.0607 pod każdym urządzeniem, aby przejść do strony aktualizacji dla odpowiedniego urządzenia, a następnie dotknij przycisk Zainstaluj (eng. Install) i poczekaj na zakończenie aktualizacji.
 7. Po pomyślnym zakończeniu aktualizacji należy ręcznie wyłączyć i włączyć drona z aparaturą.

Należy pamiętać, że poziom naładowania akumulatora powinien wynosić powyżej 30%, aby można było przeprowadzić aktualizację oprogramowania sprzętowego w bezpieczny sposób.

Podczas aktualizacji oprogramowania sprzętowego aparatura zdalnego sterowania i dron zostaną automatycznie ponownie uruchomione. Pamiętaj, aby zachować połączenie między aparaturą a dronem. Nie korzystaj z urządzeń, dopóki aplikacja nie wyświetli informacji o pomyślnym zakończeniu instalacji.

Ponadto, po aktualizacji oprogramowania sprzętowego może dojść do rozbinodwania aparatury z dronem. W razie potrzeby ponownie zbinduj drona z aparaturą.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]