Szukaj
Close this search box.

Rolnictwo

Maksymalizuj plony z technologią powietrzną

Doradztwo przy uprawach

Od pokoleń rolnicy ręcznie badali kondycję upraw. Ta tradycyjna metoda jest czasochłonna i może być trudna, kiedy zagęszczają się powierzchnie upraw. Dzięki dronom DJI rolnicy są w stanie ocenić swoje zbiory na dużą skalę, jednocześnie tworząc mapy upraw, które umożliwiają efektywne zarządzanie.

Powietrzne obrazowanie termiczne stało się również ważnym narzędziem do zarządzania uprawami. Jest to nieinwazyjny sposób monitorowania szkółek i szklarni, a nawet wykrywania chorób roślin.

Zastosowanie dronów w rolnictwie

Świeża woda jest jednym z naszych najcenniejszych zasobów, a gospodarstwa na całym świecie stale chcą optymalizować jej wykorzystanie.

Zarówno zbyt mocne, jak i niewystarczające nawodnienie mają wpływ na wydajność plonów- co oznacza, że wymagane jest ich szczegółowe śledzenie i monitorowanie. Obecnie hodowcy często posiadają wiele pól rozrzuconych po całym regionie. Co wymaga zastosowania sieci nawadniania o wielu niciach.

Gdy uprawy, takie jak kukurydza, zaczną osiągać pewną wysokość, inspekcje sprzętu nawadniającego, które dostarczają niezbędną wodę, mogą stać się o wiele trudniejsze. Dzięki możliwościom termicznym DJI Zenmuse XT2 można efektywniej zarządzać nawadnianiem i problemem gromadzenia się wody. Zasilane przez wiodącą w branży kamerę termowizyjną Tau 2 firmy FLIR, dron Matrice 200 z XT2 zapewnia hodowcom szczegółowe zrozumienie stanu ich upraw, dając im podstawową wiedzę, która prowadzi do lepszego podejmowania decyzji.

W farmerstwie specjaliści korzystają z wielu dziedzin nauk, by radzić sobie z ważnymi problemami takimi jak; produkcja żywności, tworzenie zdrowszej żywności, zarządzanie wpływem rolnictwa na środowisko i pozyskiwanie energii z roślin. Niezależnie od tego, czy specjalizują się w płodozmianie, nawadnianiu i odwadnianiu, hodowli roślin, fizjologii roślin, klasyfikacji gleb, żyzności gleby, zwalczaniu chwastów czy owadów i szkodników, rolnicy polegają na szeregu danych dotyczących roślin i środowiska.

Kamery powietrzne mogą tworzyć potężną kombinację kamer podczerwieni i kamer wizyjnych w celu uzyskania widoku upraw, z perspektywy nieosiągalnej gołym okiem. Zwraca to uwagę na różnice między roślinami zdrowymi a zagrożonymi i pozwala na szybkie działanie tam, gdzie jest to konieczne. Drony rolnicze mogą również badać plony co tydzień, codziennie, a nawet co godzinę. Połączenie tych informacji w animację w odpowiednim czasie może uwidocznić zmiany w uprawie, ujawniając miejsca problemów lub możliwości lepszego zarządzania uprawą.

Platforma M600 zapewnia rolnikom dużą ładowność, pozwalając im na zastosowanie szerokiej gamy przetworników i kamer innych producentów, od wielospektralnych po hiperspektralne i pełnoklatkowe. Obsługa DJI’s SDK pozwala na jego dostosowanie do potrzeb użytkownika w celu uproszczenia kontroli, od standardowych schematów po całkowicie autonomiczny lot, a także wykorzystanie stacji bazowej umożliwiającej jednoczesną kontrolę do 5 bezzałogowców w celu zwiększenia efektywności kontroli dużych obszarów uprawnych.

Rolnicy od dziesięcioleci polegają albo na pracochłonnym opryskiwaniu ręcznym, lub na wynajętych dużych opryskiwaczach które są bardzo kosztowne. Żaden z tych wariantów nie jest idealny, ponieważ opryskiwanie ręczne jest czasochłonne, a wynajem maszyn do oprysków wiele kosztuje.

DJI Agras MG-1 jest oktokopterem rolniczym zaprojektowanym z myślą o zwiększeniu wydajności i możliwości zarządzania w zakresie ochrony i nawożenia roślin. Jeden dron Agras MG-1 może udźwignąć 10kg płynu i pokryć 10 akrów (4 hektary) w jednym locie. Opryskiwanie dronem jest o 60 razy szybsze niż opryskiwanie ręczne.

Przy użyciu Agras MG-1, nowoczesne gospodarstwa rolne mają nowe narzędzie do oprysku, które pozwala zaoszczędzić czas pracy przy maksymalnym pokryciu powierzchni. Standardowe dysze ceramiczne dostępne są w wersji fabrycznej i w razie potrzeby mogą być wymieniane w zależności od różnych wymagań. Oprócz odporności na kurz i korozję, dron Agras MG-1 jest odporny na wodę, więc po zakończeniu opryskiwania można go wypłukać.

Drony do profesjonalnych zastosowań w rolnictwie

Monitorowanie stanu upraw​

Dzięki serii DJI Phantom rolnicy są w stanie ocenić swoje zbiory na dużą skalę, jednocześnie tworząc mapy upraw, które umożliwiają efektywne zarządzanie. Seria Phantom jest kompaktowa i ma najdłuższy w branży czas lotu. ​

Phantom 4 RTK

Platforma obrazująca

Inspekcje termowizyjne​

Wzmocniona jednostka powietrzna, służy do nadzorowania terenu budowy oraz identyfikuje uszkodzenia elektryczne oraz spowodowane przez wodę, dzięki czemu można skutecznie kierować działaniami konserwacyjnymi.​

Matrice 210 RTK

Wytrzymała jednostka o wzmocnionej konstrukcji

Zenmuse XT2

Głowica temowizyjna

Opryskiwanie dronem

DJI Agras MG-1 jest oktokopterem rolniczym zaprojektowanym z myślą o zwiększeniu wydajności i możliwości zarządzania w zakresie ochrony i nawożenia roślin.​

Agras MG-1S

Dron stworzony dla przemysłu rolniczego

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM KONSULTANTEM
Jesteśmy tu dla Ciebie.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]