Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

Nowa aparatura DJI RC Plus do zastosowań przemysłowych

Ergonomiczna aparatura zdalnego sterowania stworzona dla profesjonalistów

Aparatura zdalnego sterowania jest połączeniem między Tobą, a Twoim dronem. To dzięki niej, komunikujesz się ze swoim statkiem powietrznym i widzisz to, co on widzi. Układ przycisków, jakość ekranu i ergonomia przyczyniają się do tego, jak łatwo możesz wykonywać nawet najbardziej skomplikowane misje.

W przeszłości, aparatury zdalnego sterowania we flocie DJI Enterprise były zaadaptowanymi modelami aparatur z oferty konsumenckiej. DJI RC Plus otwiera nowe możliwości. Jest to pierwsza tak intuicyjna, wydajna i wtrzymała aparatura, która została stworzona specjalnie dla zespołów bezpieczeństwa publicznego, ekip inspekcyjnych i operatorów dronów, którzy nie uznają kompromisów.

Wbudowany ekran zapewniający lepszy podgląd

Misje związane z bezpieczeństwem publicznym i inspekcjami często wymagają zdolności adaptacyjnych. Zdarza się, że użycie zewnętrznego monitora w celu zapewnienia świadomości sytuacyjnej dowódcom, jest niemożliwie. Ekran o wysokiej rozdzielczości, który jest wbudowany w aparaturę zdalnego sterowania, może okazać się idealnym rozwiązaniem, gdy zajdzie potrzeba zwiększenia mobilności.

7-calowy ekran wbudowany w DJI RC Plus oferuje wyraźny podgląd obrazu o jasności 1200 cd/m, w skali, która pozwala operatorom na wyraźną identyfikację interesujących obszarów, dostrzeżenie szczegółów, które mogłyby pozostać niezauważone oraz bardziej efektywną nawigację – nawet w bezpośrednio padającym, na ekran aparatury świetle słonecznym.

Aparatura zdalnego sterowania odporna na warunki atmosferyczne

Poza bezpośrednią ochroną przed działaniem promieni słonecznych, DJI RC Plus jest w stanie sprostać szerokiemu zakresowi warunków pogodowych i środowiskowych.

Drony DJI Enterprise firmy DJI są zdolne do pracy w trudnych warunkach pogodowych. Jednak nie zawsze dotyczyło to aparatur zdalnego sterowania – aż do teraz. Nowa aparatura DJI RC Plus posiada klasę ochrony IP54, co czyni ją pierwszą aparaturą DJI odporną na warunki atmosferyczne, zdolną do pracy w temperaturach rzędu -20°C do 50°C.

Oznacza to, że DJI RC Plus jest odporny na kurz i wodę oraz może pracować w takich samych ekstremalnych warunkach, tak jak dron Matrice 30, którym steruje.

Intuicyjne przyciski fizyczne

Częstą bolączką aparatur sterujących jest konieczność korzystania z funkcji ekranowych do obsługi istotnych aspektów misji. Niezależnie od tego czy prowadzisz misję poszukiwawczą, ratowniczą, czy inspekcję infrastruktury, ostatnią rzeczą jaką chciałbyś zrobić jest szukanie na ekranie dotykowym kluczowej funkcji – szczególnie jeśli warunki pogodowe sprawiają, że jest to trudne.

DJI RC Plus posiada więcej fizycznych przycisków niż jakakolwiek wcześniejsza aparatura, co pozwala operatorom rozwinąć pamięć mięśniową, uzyskując dostęp do ważnych funkcji lotu w krótszym czasie, ciesząc się bardziej płynnym lotem.

Dodano sześć nowych przycisków, które zostały przypisane do konkretnych funkcji w zależności od tego, który widok kamery jest aktualnie używany. Wystarczy odrobina praktyki, aby operatorzy mogli płynnie przełączać się między różnymi widokami kamery, przybliżać i oddalać obraz oraz nanosić punkty kontrolne bez konieczności odrywania rąk od drążków sterujących.

Wymiana akumulatorów bez wyłączania aparatury

Od ergonomicznej konstrukcji po wbudowany 7-calowy ekran, wszystko w DJI RC Plus zostało zaprojektowane tak, aby latanie było tak proste jak to tylko możliwe. Dotyczy to również innej cechy nowej aparatury: wymiany akumulatorów.

DJI RC Plus wykorzystuje te same akumulatory WB37, które zasilają aparaturę modelu Matrice 300 i wystarczają na prawie 6 godzin lotu. Teraz, zamiast lądować dronem i przerywać misje, gdy w aparaturze rozładują się akumulatory, operator może je wymienić na naładowane, bez konieczności wyłączania aparatury (funkcja hot-swap) i kontynuować pracę.

Dodatkowo, DJI RC Plus może być ładowany podczas pracy, poprzez port USB-C o mocy 65W, znajdujący się na górze aparatury.

Ulepszona łączność, wykręcane anteny i możliwość rozbudowy 4G

DJI RC Plus jest wyposażony w czteroantenowy system oferujący stabilne połączenie z Twoim dronem w odległości do 15 kilometrów.

Jednak z myślą o bezpieczeństwie publicznym i inspekcji infrastruktury na obszarach, w których występują problemy z sygnałem, nowy DJI RC Plus został wyposażony w dwie funkcje optymalizujące łączność.

Pierwszą z nich jest możliwość wykręcenia dwóch górnych anten, pozwalając na instalację własnych rozwiązań w postaci np. anten kierunkowych lub śledzących, zwiększających zasięg sterowania i transmisji obrazu w obszarach narażonych na występowanie zakłóceń.

Drugą opcją jest możliwość dodania DJI Cellular Module, który jest kluczem sprzętowym wyposażonym w moduł sieci 4G, który zapewnia łączność na ogromne odległości, nawet w najbardziej skomplikowanych scenariuszach. Należy pamiętać, że dostępność sieci 4G różni się w zależności od kraju i regionu.

Aparatura zdalnego sterowania, na której można polegać

Z roku na rok, drony odgrywają kluczową rolę w misjach bezpieczeństwa publicznego i zadaniach inspekcyjnych, ważne jest, aby stosować je wraz z odpowiednimi akcesoriami. DJI RC Plus został zaprojektowany od podstaw, aby sprostać potrzebom zespołów ratowniczych i podmiotów zarządzających aktywami. Jest wystarczająco wytrzymały, aby poradzić sobie w niebezpiecznych warunkach, wyposażony w funkcje zwiększające świadomość sytuacyjną i bardziej intuicyjny w obsłudze niż kiedykolwiek wcześniej.

Aby dowiedzieć się więcej o aparaturze DJI RC Plus znajdującej się na wyposażeniu drona Matrice 30 – kliknij tutaj.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]