Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

Najnowszy DJI Mavic 2 Enterprise Advanced posiada ulepszoną kamerę termowizyjną oraz zwiększoną dokładność operacji lotniczych

Najnowocześniejsze sensory termowizyjne i wizualne, bardzo dokładna technologia RTK i 32-krotny zoom cyfrowy sprawiają, że nowy produkt w komercyjnej flocie dronów DJI jest najbardziej wydajny w swojej klasie.

DJI, światowy lider w dziedzinie dronów cywilnych i technologii lotniczej, zaprezentował dziś Mavic 2 Enterprise Advanced, nowy produkt w komercyjnej flocie dronów DJI do profesjonalnych misji, który zawiera mnóstwo ulepszeń pod względem wydajności w porównaniu do swojego poprzednika. DJI Mavic 2 Enterprise Advanced został zaprojektowany tak, aby poprawić płynność pracy dla użytkowników wykorzystujących drony do bardzo złożonych zadań. Teraz, osiągnięcie większej wydajności jest możliwe dzięki Mavic 2 Enterprise Advanced i jego najnowocześniejszej kamerze termowizyjnej oraz RGB. O dokładność pozycjonowania drona na poziomie jednego centymetra, zadba zaawansowany system RTK.

„Zdaliśmy sobie sprawę, że nasi klienci często używali Mavic 2 Enterprise do inspekcji przemysłowych, gdzie zwiększona dokładność i wyższa rozdzielczość sensorów termowizyjnych oraz wizualnych to kluczowe cechy, aby dobrze wykonać zadanie. Dzięki wprowadzeniu ważnych aktualizacji Mavic 2 Enterprise Advanced staje się idealnym dronem i niezbędnym narzędziem do tego typu złożonych zadań”- powiedziała Christina Zhang, starszy dyrektor ds. Strategii korporacyjnej i komunikacji w DJI. „Specjaliści wykonujący inspekcje przemysłowe i będą w stanie dokładniej wykrywać usterki i anomalie oraz skuteczniej wykonywać operacje, oraz konserwację obiektów. Wreszcie, ratownicy i strażacy będą mogli szybko zlokalizować ofiary, zidentyfikować punkty o zwiększonej temperaturze, a także sprawdzić ryzyko pożaru, aby opracować ukierunkowane plany ratunkowe, jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo personelu ratującego.”

Zaawansowane sensory

Dzięki zaawansowanym podwójnym sensorom, obejmującym kamerę termowizyjną HD 640 × 512 pikseli i kamerę RGB 48 MP z przetwornikiem 1/2 ”CMOS, operatorzy będą mogli podejmować świadome decyzje poprzez szybką identyfikację obiektów na miejscu. Kamera termowizyjna posiada częstotliwość odświeżania 30 Hz i zapewnia dokładność pomiaru temperatury ± 2 °C. Operatorzy mogą przełączać się między źródłami obrazu wizualnego, termowizyjnego lub podzielonego widoku dla różnych potrzeb swoich misji. Mavic 2 Enterprise Advanced może transmitować obraz w jakości HD i rejestrować filmy w jakości 4K z bezpiecznej odległości. Zespół kamer posiada 32-krotny zoom cyfrowy i 16-krotny zoom termowizyjny, umożliwiając operatorom skupienie się na szczegółach, które liczą się podczas lotów inspekcyjnych.

Dodatkowe funkcje obejmują:

  • Pomiar punktowy – wyświetla temperaturę obiektu, pomagając operatorom w monitorowaniu obiektów przy zachowaniu bezpiecznej dla nich odległości.
  • Pomiar powierzchniowy – wyświetla średnią, najniższą i najwyższą temperaturę, a także odpowiadające im lokalizację każdego obszaru, umożliwiając szybką ocenę obiektów i określenie, czy może on się przegrzewać.

Centymetrowy system pozycjonowania

Nowy DJI Mavic 2 Enterprise Advanced może zostać wyposażony w moduł DJI RTK, który osiąga centymetrową dokładność oraz obsługuje protokół NTRIP, co czyni go idealnym narzędziem do kontroli linii energetycznych. Operatorzy mogą utworzyć do 240 punktów orientacyjnych w celu przeprowadzenia zautomatyzowanych szczegółowych misji kontrolnych w złożonych środowiskach. Lekki i kompaktowy Mavic 2 Enterprise Advanced, gwarantuje maksymalną sprawność działania. Pozwala na gotowość do lotu w mniej niż minutę, a dzięki większej szybkości wznoszenia i opadania Mavic 2 Enterprise Advanced może szybciej dotrzeć na miejsce pomiaru.

Ochrona danych i zwiększone bezpieczeństwo lotu

Mavic 2 Enterprise Advanced oferuje szereg funkcji ochrony danych, które są charakterystyczne dla produktów DJI Enterprise, dzięki czemu profesjonaliści mogą być pewni bezpieczeństwa swoich danych oraz ochrony integralności zdjęć, filmów, rejestrów lotu i innych danych generowanych podczas pracy. W przypadku korzystania z aplikacji DJI Pilot App, Mavic 2 Enterprise Advanced oferuje tryb korzystania z danych lokalnych jako jeden z kilku sposobów ich ochrony. Po włączeniu lokalnego trybu danych lokalnych aplikacja DJI App nie będzie mogła wysyłać ani odbierać żadnych danych przez Internet. Stanowi to dodatkową gwarancję bezpieczeństwa dla operatorów lotów obejmujących infrastrukturę krytyczną, projekty rządowe lub inne misje podwyższonego ryzyka. Łącze radiowe między dronem a aparaturą sterująca posiada zaawansowane szyfrowanie AES-256.

Mavic 2 Enterprise Advanced posiada 24 GB pamięci wewnętrznej chronionej hasłem. Zapewnia to dodatkowe bezpieczeństwo drona i jego pamięci masowej, a jednocześnie chroni dane, nawet jeśli dron jest fizycznie zagrożony.

Nowy Mavic 2 Enterprise Advanced zawiera system AirSense, który odbiera sygnały transponderów ADS-B z samolotów i śmigłowców w celu ostrzegania operatora o innym ruchu lotniczym w pobliżu oraz 6-kierunkowy system wykrywania przeszkód. Operatorzy będą mogli również latać w trybie dyskretnym, który wyłącza wszystkie światła nawigacyjne oraz korzystać z akumulatorów samogrzewających się podczas pracy w niskich temperaturach do -10° C.

Akcesoria modułowe 

Nowy Mavic 2 Enterprise Advanced zawiera również przydatne akcesoria, które zwiększają efektywność misji.

  • Reflektor – o jasności 2400 lumenów wspomaga pracę w nocy, przy słabym oświetleniu lub w trudnych warunkach dziennych, takich jak mgła i dym.
  • Głośnik –  o maksymalnej projekcji 100 decybeli (odległość 1 metra) jest w stanie transmitować wiele nagrań głosowych i odtwarzać zapisane klipy w pętli, co umożliwia komunikację z ekipami naziemnymi w sytuacjach awaryjnych i pozwala na efektywne działanie.
  • Beacon – zaprojektowany zgodnie ze standardem Night Waiver amerykańskiej Federalnej Administracji Lotnictwa Cywilnego (FAA), posiada jasny, migający stroboskop widoczny z odległości 4,8 kilometra. Pomaga to operatorom bezpieczniej wykonywać misje przy słabym oświetleniu lub w nocy, a także zapewnia widoczność w przestrzeni powietrznej dla innych operatorów.
  • DJI Smart Controller – Jego bardzo jasny, 5,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1080p zapewnia bardzo dobrą widoczność nawet w bezpośrednim świetle słonecznym.

Mavic 2 Enterprise Advanced zapewnia maksymalny czas lotu do 31 minut i maksymalną prędkość do 72 km/h.

Mavic 2 Enterprise Advanced wyposażony jest w system transmisji wideo i danych, Ocusync 2.0, zapewniający stabilne połączenie między dronem a jego operatorem na odległość do 6 kilometrów. System wyróżnia się wysoką odpornością na zakłócenia i funkcją automatycznego przełączania pomiędzy pasmem częstotliwości 2,4 GHz, jak i 5,8 GHz z możliwością korzystania z różnych częstotliwości dla przesyłania danych.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]