Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

Najnowsza aktualizacja oprogramowania drona DJI Matrice 300 RTK

Najnowsza wersja oprogramowania wnosi znaczne ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa, ochrony i wydajności.

Mija półtora roku od premiery Matrice 300 RTK. Przez ten czas widzieliśmy, w jaki sposób na nowo definiował to, co znaczy być solidną i niezawodną platformą dronową. Oferując doskonałe osiągi nawet w najtrudniejszych warunkach pogodowych oraz niezrównane funkcje bezpieczeństwa, takie jak awaryjne lądowanie z trzema działającymi silnikami, M300 RTK stał się nieoceniony w takich dziedzinach jak geodezja, mapowanie, inspekcje, misje poszukiwawczo ratownicze, reagowanie w sytuacjach awaryjnych i wiele innych.

W DJI nieustannie dążymy do optymalizacji i ulepszania naszych produktów i funkcji. Po aktualizacjach oprogramowania Matrice 300 RTK w sierpniu 2020 i styczniu 2021, bazowaliśmy na opinii od Was, naszych użytkowników końcowych, i mamy przyjemność ogłosić, że wersja oprogramowania v03.00.01.01 dla naszej flagowej platformy M300 RTK, jest już dostępna.

Aby nasi użytkownicy Enterprise nie przegapili żadnego szczegółu, wyróżniliśmy tutaj kilka kluczowych informacji uzupełniających nasze tradycyjne informacje o wydaniu (które, jak zawsze, można znaleźć w sekcji Download na stronie każdego produktu)

Aktualizacje w trybie offline

Po aktualizacji do wersji V3, przyszłe aktualizacje oprogramowania mogą być wykonywane całkowicie offline. Pakiety oprogramowania offline mogą być pobrane z oficjalnej strony DJI i zapisane na zewnętrznym urządzeniu pamięci masowej, takim jak karta SD lub dysk zewnętrzny. Następnie należy umieścić nośnik danych w aparaturze, dronie, lub stacji ładowania akumulatorów i użyć aplikacji DJI Pilot do aktualizacji oprogramowania.

W aplikacji DJI Pilot, po prawej stronie, dotknij 'HMS’, a następnie 'Firmware’ po lewej. Dotknij 'Offline Update’ w prawym górnym rogu i wybierz odpowiednią wersję oprogramowania dla Twojego drona, aparatury i/lub obciążenia użytkowego, a następnie wybierz 'Update All’.

W przypadku użytkowników o szczególnych potrzebach w zakresie bezpieczeństwa umożliwia to przeglądanie i instalowanie aktualizacji bez konieczności łączenia się z urządzeniem z dostępem do Internetu.

Nowe ustawienia danych i prywatności

Aktualizacja oprogramowania do wersji V3 dodaje wiele ulepszonych ustawień danych i prywatności, w tym tryb bezpieczeństwa sieci, szyfrowanie karty SD, możliwość usuwania danych z urządzenia i wiele innych.

Tryb bezpieczeństwa sieci

Obecnie obsługiwane są trzy tryby zabezpieczeń sieciowych:

  1. Tryb standardowy: Brak ograniczeń w łączeniu się z siecią.
  2. Tryb ograniczenia sieci: Oprócz map, RTK, transmisji na żywo i innych aplikacji wymagających połączenia z Internetem, nie są aktywne żadne inne usługi sieciowe.
  3. Tryb danych lokalnych: Jest to coś w rodzaju „trybu samolotowego”, który ma zastosowanie tylko do oprogramowania drona. Niedawno firma FTI Consulting potwierdziła, że „kiedy tryb Local Data Mode firmy DJI jest włączony, żadne dane, które zostały wygenerowane przez aplikację, nie zostały wysłane na zewnątrz do infrastruktury obsługiwanej przez jakąkolwiek stronę trzecią, w tym DJI.” Aby dowiedzieć się więcej o Local Data Mode, kliknij tutaj.

Użytkownicy mogą wybrać tryb zabezpieczeń sieciowych, który najlepiej odpowiada ich własnym wymaganiom w zakresie bezpieczeństwa.

Szyfrowanie kart pamięci

Użytkownicy mają możliwość zabezpieczenia każdej karty microSD za pomocą kodu bezpieczeństwa, jak również szyfrowania AES. Po skonfigurowaniu kodu bezpieczeństwa, należy go wprowadzić ponownie przy każdym uruchomieniu drona.

Jeśli używasz kodu zabezpieczającego, będziesz musiał pobrać narzędzie DJI Decrypt Tool, aby móc przeglądać zaszyfrowane pliki na komputerze z systemem Windows.

Korzystanie z narzędzia DJI Decrypt Tool

Gdy włożysz zaszyfrowaną kartę SD do komputera z systemem Windows, nie będziesz w stanie uzyskać dostępu do plików bez narzędzia DJI Decrypt Tool. Otwórz narzędzie, wybierz kartę, do której chcesz uzyskać dostęp i wprowadź swoje hasło, aby zobaczyć zawartość karty.

Podczas tego procesu komputer nie musi być podłączony do Internetu, co daje dodatkową pewność użytkownikom o podwyższonych wymaganiach w zakresie bezpieczeństwa, że ich dane są chronione przez cały czas.

Funkcja usuwania wszystkich danych z urządzenia

Po aktualizacji oprogramowania do wersji V3, możesz usunąć wewnętrzne logi swojej aktywności z drona, aparatury oraz ładunku użytkowego serii H20. Jeśli hostowałeś swoje dzienniki lotów na serwerach DJI, usuniemy je na żądanie w dowolnym momencie.

Aby dowiedzieć się więcej na temat funkcji bezpieczeństwa danych zawartych w tej aktualizacji oprogramowania sprzętowego, kliknij tutaj.

Tryb Panoramy jednym dotknięciem palca z serią Zenmuse H20

Teraz, podczas lotu z kamerą Zenmuse H20 lub H20T, możesz uchwycić panoramę całej sceny za pomocą jednego przycisku. Wykonanie panoramy zajmuje około jednej minuty, dając Ci szybki przegląd sceny. Funkcja ta jest szczególnie przydatna dla służb ratunkowych, które potrzebują uzyskać natychmiastową świadomość sytuacyjną swojego otoczenia.

Szybkie rejestrowanie panoramy całej sceny w czasie krótszym niż jedna minuta

Funkcja płynnego wykonywania zakrętów

Nowa funkcja Coordinated Turn, która po jej włączeniu wspomaga operatora w płynnym wykonywaniu zakrętów w trakcie lotu. Robi to poprzez automatyczne dodanie odpowiednich wartości kątowych osi Roll do osi Yaw podczas skręcania. Bez włączonej funkcji Coordinated Turn, doświadczony operator musi koordynować oba drążki sterownicze, aby upewnić się, że kurs lotu drona jest wyrównany z przodem drona, co może być trudne dla początkujących operatorów lub w bardziej skomplikowanych misjach.

Zwiększone limity wysokości

Maksymalny limit wysokości dla Matrice 300 RTK został zwiększony z 500m do 1500m, z wyjątkiem sytuacji, gdy dron znajduje się w odległości 50km od lotniska. Jeśli musisz wystąpić o pozwolenie na lot w pobliżu lotniska, zapoznaj się z naszymi szczegółowymi instrukcjami dotyczącymi ubiegania się o certyfikat odblokowania.

System zarządzania stanem technicznym drona

Niewiarygodnie pomocną cechą Matrice 300 RTK jest jego System Zarządzania Stanem Technicznym (eng. Health Management System – HMS).

Z poziomu aplikacji DJI Pilot App, możesz uzyskać dostęp do zapisów błędów, zarządzać dziennikami lotów oraz sprawdzić ogólny status Twojego M300 RTK. W tej aktualizacji dodaliśmy szybki dostęp do DJI Maintenance Program i DJI Care Enterprise, naszych oficjalnych ofert wsparcia posprzedażowego.

Dodatkowo dostępne są zapisy błędów i zarządzanie logami dla akumulatorów i stacji ładowania TB60, po podłączeniu stacji aparatury przez port USB-C.

Optymalizacje systemu Return-to-Home (RTH)

W przypadku napotkania przeszkód podczas włączonego trybu RTH, wyświetlona zostanie wskazówka w programie DJI Pilot, która przypomni użytkownikom o konieczności wyjścia z trybu Auto-RTH i ręcznego sterowania dronem w celu wylądowania.

Dodaliśmy również możliwość wyjścia z trybu Auto-RTH poprzez przesunięcie drążków aparatury w przeciwnych kierunkach podczas lotu.

Optymalizacje funkcji PinPoint

Funkcja PinPoint jest prawdopodobnie najpotężniejszą funkcją, która jest dostępna w M300. Dzięki dalmierzowi laserowemu wbudowanemu w ładunki użytkowe serii H20, operatorzy mogą dotknąć obiektu lub elementu na ekranie aparatury, aby określić jego odległość od drona i jego współrzędne XYZ.

Teraz, dzięki aktualizacji oprogramowania do wersji V3, użytkownicy mogą edytować i zarządzać wieloma punktami PinPoint, a także ustawić punkt PinPoint jako punkt Home. Teraz punktami Home mogą być: miejsce startu drona, położenie drona w czasie rzeczywistym, pozycja operatora i aparatury, a teraz także niestandardowa lokalizacja PinPoint.

Jak zaktualizować oprogramowanie Matrice 300 RTK do najnowszej wersji?

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]