Szukaj
Close this search box.

Infrastruktura

Wizualizacja rozległych sieci aktywów

Regularne inspekcje

Dzisiejsze miasta opierają się na rozbudowanej infrastrukturze transportowej, która napędza handel będący siłą napędową dla gospodarki. Duża część naszej infrastruktury została zbudowana w poprzednim stuleciu, co wymagało regularnych inspekcji, aby zapewnić nie tylko wydajność, ale także bezpieczeństwo publiczne.

Zastosowania w infrastrukturze

Rozwiązania specjalistyczne DJI pozwalają na dozór nad

Wszystkie drony DJI obsługują szereg aplikacji fotogrametrycznych UAV, które pozwalają na uzyskanie dokładnych pozycji punktów powierzchni z obrazów lotniczych uchwyconych przez platformy DJI.

Informacje te można szybko przetwarzać za pomocą spersonalizowanego oprogramowania w celu utworzenia ortofotomap 2D z dokładnością do centymetra, a także wirtualnych modeli 3D, które można przeglądać tak, jak w przestrzeni. Dzięki tym informacjom eksperci z branży transportowej mogą lepiej oceniać potrzeby środowisk, w których pracują.

Bezzałogowych statków powietrznych można również używać do monitorowania przepływów ruchu, zapewniając ogólny widok w obszarach, w których w innym przypadku wymagałoby to samolotów. Dostarczone informacje mogą pomóc zminimalizować zatory i wyeliminować wypadkowe i ruchome punkty dostępu.

Firmy zajmujące się wydobyciem surowców są dziś szczególnie narażone na niskie ceny surowców i presje regulacyjne. Wydajność operacyjna ma zasadnicze znaczenie dla utrzymania obiektów w trudnych warunkach rynkowych, a dane przechwytywane przez UAV mogą dostarczyć podstawowych informacji.

Szybkie pomiary z punktami kontroli naziemnej (GCP) umożliwiają zbieranie danych o dokładności <1 cm. Zautomatyzowane obliczanie składu zapasów i stopniowanie nachylenia zapewnia nieocenione dane rzeczywistego świata na temat wydajności operacyjnej, a także kosztów zużycia paliwa przez sprzęt używany w kamieniołomach.

Zestaw do tworzenia oprogramowania DJI pozwala firmom na tworzenie zaawansowanych aplikacji, takich jak autonomiczne inspekcje tuneli LiDAR za pomocą M100. Takie zastosowania znacznie zwiększają nie tylko bezpieczeństwo, ale również oznaczają znaczne oszczędności w zakresie metod wyjścia.

Platformy DJI UAV pozwalają profesjonalistom GIS na szybkie zbieranie obrazów lotniczych o referencjach geograficznych. Wszystkie zdjęcia z geotagami DJI zawierają informacje GPS, które mogą być przetwarzane za pomocą fotogrametrii do produkcji chmur punktów, ortomozaiki i cyfrowych modeli terenu. Przed UAV takie mapowanie można było osiągnąć jedynie przy użyciu statków powietrznych.

Obecnie technologia mapowania jest znacznie bardziej dostępna, pozwalając jednostkom i organizacjom uchwycić i udokumentować otaczający je świat. W celu uzyskania najwyższej dokładności danych zalecamy stosowanie punktów kontroli gruntu (GCP) do przechwytywania danych. Następnie można oznaczyć GCP podczas przetwarzania, aby uzyskać wyniki z centymetrową dokładnością.

Inspire 1 to potężne narzędzie do tworzenia map gotowych do lotu lub wdrożenia serii Matrice w celu dostosowania własnego rozwiązania. Seria kamer Zenmuse oferuje kilka opcji pod względem rozdzielczości i wagi. Nasza platforma M600 może pomieścić szeroki zakres systemów kamer pełnometrażowych, aby sprostać unikalnym potrzebom projektowym.

Drony do profesjonalnych zastosowań

Inspekcje termowizyjne​

Wzmocniona jednostka powietrzna, służy do nadzorowania terenu budowy oraz identyfikuje uszkodzenia elektryczne oraz spowodowane przez wodę, dzięki czemu można skutecznie kierować działaniami konserwacyjnymi.​

Matrice 210 RTK

Wytrzymała jednostka o wzmocnionej konstrukcji

Zenmuse XT2

Głowica temowizyjna

Zaawansowana platforma​

Platforma stworzona do filmowania z powietrza, doskonale sprawdzająca się w zastosowaniach przemysłowych.​

Matrice 600 Pro

Wytrzymała jednostka o wzmocnionej konstrukcji

Rozwiązania w zakresie pomiarów terenowych

Pakiet All-in-One pozwala w krótkim czasie tworzyć dokładne co do centymetrów mapy terenu w 2D i 3D, dzięki zastosowaniu technologii RTK oraz PPK.

Phantom 4 RTK

Platforma obrazująca

D-RTK 2

Przenośna stacja GNSS

Oprogramowanie DJI Terra

Narzędzie do łączenia obrazów

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM KONSULTANTEM
Jesteśmy tu dla Ciebie.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]