Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

Generatory energii słonecznej EcoFlow – Twoje domowe centrum zasilania energią słoneczną

Zobacz dlaczego powinieneś rozważyć posiadanie domowego centrum zasilania energią słoneczną

Co to jest generator energii słonecznej i w jaki sposób działa?

Generator energii słonecznej jest alternatywnym źródłem energii, które wykorzystuje energię odnawialną ze słońca do wytwarzania napięcia. Wiele urządzeń do generowania energii słonecznej może należeć do tej kategorii, w tym panele słoneczne i inteligentny system zasilania. Niektóre urządzenia do pozyskiwania energii słonecznej są wyposażone w graficzny interfejs użytkownika w celu zwiększenia użyteczności.

Generatory słoneczne służą do zasilania innych urządzeń lub domowej sieci energetycznych. Urządzenie do pozyskiwania energii słonecznej nie może w większości przypadków działać samodzielnie, ponieważ nie jest w stanie gromadzić i dostarczać energii w czasie rzeczywistym. Do tego celu konieczny jest akumulator lub inne źródło energii, które musi współpracować z urządzeniem do pozyskiwania energii słonecznej. Energia ta następnie musi zostać przekształcona z prądu stałego (DC) na prąd zmienny (AC) za pomocą inwertera, aby mogła zasilić urządzenia elektryczne w Twoim domu.

Domowe zasilanie awaryjne

Jeżeli mieszkasz na obszarze, w którym występują przerwy w dostawie prądu spowodowane załamaniem pogody lub innymi zjawiskami losowymi lub po prostu chcesz mieć pewność, że nawet najkrótsza przerwa w dostawie prądu nie zakłóci Twoich zadań to potrzebujesz niezawodnego systemu awaryjnego zasilania.

Do niedawna generatory paliwowe były jednym z najczęściej stosowanych rozwiązań, do czasu kiedy pojawiła się możliwość pozyskiwania energii elektrycznej ze słońca. Korzyści ze stosowania generatorów słonecznych potrafią przytłoczyć!

Generatory słoneczne mogą być używane wewnątrz pomieszczeń

Aby zasilić jeden ze wspomnianych powyżej generatorów słonecznych potrzeba stałego dostępu do paliwa kopalnego i miejsca do jego bezpiecznego przechowywania. Przechowywanie galonów benzyny czy butli z gazem może być niepraktyczne, nie mówić już o tym, że niebezpieczne. Generatory gazowe wytwarzają szkodliwe substancje, takie jak tlenek węgla, więc istotne jest, aby trzymać je na zewnątrz i w bezpiecznej odległości od domu. Nie mogą one stać na deszczu, więc generatory zasilane paliwem muszą być przykryte, a jednocześnie wentylowane.

Systemy solarne nie wykorzystują paliwa, nie emitują szkodliwych dla zdrowia substancji, co sprawia, że są bezpieczne i wygodne w użyciu w dowolnym miejscu, w tym wewnątrz domu.

Generatory na gaz ziemny są dość hałaśliwe – ich średnia głośność wynosi 60-70 decybeli. To mniej więcej taki sam poziom głośności jak w restauracji lub biurze.

Generatory słoneczne mogą pomóc Tobie zaoszczędzić pieniądze i być bardziej EKO

Ważnym powodem, dla którego właściciele domów przechodzą na generatory słoneczne i panele słoneczne jest chęć wykorzystania zrównoważonej energii i zaoszczędzenia pieniędzy w dłuższej perspektywie czasu.

Ekosystem DELTA Pro stale magazynuje energię, dzięki czemu jest mniej zależny od sieci energetycznej. Dzięki aplikacji EcoFlow możesz zobaczyć, w jaki sposób Twój dom zużywa energię, a następnie dostosować zużycie energii, aby zmniejszyć rachunki.

Oczywiście początkowe koszty są wysokie, zwłaszcza jeśli przygotowujesz się do zasilania całego domu. Można jednak zacząć od małych kroków, używając generatora słonecznego i kilku paneli słonecznych do zasilania podstawowych urządzeń domowych, takich jak telewizor czy komputer, a rachunki za prąd będą się stopniowo zmniejszać. Niektóre urządzenia, takie jak DELTA Pro, pozwalają na zwiększenie mocy za pomocą dodatkowych jednostek i akumulatorów.

Energia słoneczna jest czysta i ekologiczna stanowiąc najbardziej obfity zasób odnawialny dostępny do wykorzystania. Tak więc, niezależnie od tego, dlaczego używasz generatora słonecznego, obniżysz swój ślad węglowy i pomożesz w walce ze zmianami klimatycznymi.

Generatory słoneczne mogą zasilić cały dom

Dzięki odpowiedniej konfiguracji generatorów i paneli słonecznych, będziesz w stanie zasilić większość urządzeń w swoim domu. Lokalizacja również odgrywa tutaj rolę. Miejsca z większą ilością słońca przez cały rok są bardziej odpowiednie do zasilania całego domu energią słoneczną.

Generatory słoneczne EcoFlow mogą być ładowane na wiele sposobów. Nawet w pochmurne dni, można ładować je wykorzystując energię z sieci lub korzystając ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych (EV), co jest unikalnym dodatkiem w modelu DELTA Pro.

Używając zestawu lub specjalnie zaprojektowanego ekosystemu, takiego jak DELTA Pro, możliwa jest bezproblemowa integracja z okablowaniem w Twoim domu. Tak więc, jeśli dojdzie do przerwy w dostawie prądu, cały dom zostanie ponownie zasilony w mniej niż sekundę.

Jak wybrać najlepszy generator solarny dla domu?

Przed zakupem generatora zasilanego bateryjnie, należy wiedzieć ile watów chce się zasilać. Jeśli planujesz uruchomić kilka urządzeń, aby obniżyć rachunki za media lub podstawowe rzeczy podczas przerwy w dostawie prądu, wtedy mniejszy akumulator wystarczy do oświetlenia i podstawowych urządzeń elektronicznych. Aby zasilić cały dom, będziesz potrzebował czegoś większego.

Gdy już wiesz, ile watów chcesz zasilać, możesz poszukać akumulatora o najlepszej pojemności dla swoich potrzeb. Jeśli rozważasz rozbudowę w późniejszym czasie, poszukaj opcji z dodatkowymi bateriami lub innymi akcesoriami.

Małe generatory słoneczne dla niektórych urządzeń gospodarstwa domowego

Jeśli planujesz zasilać tylko kilka podstawowych urządzeń, generator akumulatorowy o pojemności od 500Wh do 1000Wh jest wystarczający. DELTA mini ma pojemność 882Wh i moc 1400W, co pozwala na zasilanie podstawowych urządzeń, takich jak lodówka czy telewizor przez około 5-6 godzin. Jest również wystarczająco przenośny, aby zabrać go ze sobą na kemping.

Stacje zasilające EcoFlow wykorzystują opatentowaną technologię X-Boost, która zwiększa moc wyjściową, aby zasilać urządzenia o większej mocy. Moc wyjściowa EcoFlow mini wzrasta do 2200W (z 1400W), gdy funkcja X-Boost jest włączona, co pozwala na zasilanie tostera o mocy 1650W, ale przy 1400W.

Średnie generatory słoneczne do okazjonalnego zasilania domu

Przenośne generatory o pojemności 1000-2000Wh, takie jak DELTA Max, doskonale sprawdzają się jako tymczasowe rozwiązanie do domowego backupu zasilania. Z mocą 2400W, może zasilić prawie całą elektronikę podczas przerwy w dostawie prądu. Dodatkowo możesz zwiększyć jego pojemność do 7.2 kWh, a nawet 10.8 kWh dzięki dodatkowym akumulatorom Smart Extra Battery.

Duże generatory do zasilania całego domu

Przenośne agregaty prądotwórcze o pojemności ponad 3000Wh to istne elektrownie, które są w stanie zasilić cały dom. Te większe jednostki są mniej mobilne, ale generatory takie jak DELTA Pro, posiadają dodatkowe akumulatory, które zwiększają pojemność do 25kWh. DELTA Pro może również zintegrować się z Twoim domem za pomocą Panelu Inteligentnego Domu (dostępny już wkrótce).

Niezależnie od tego, czy chcesz obniżyć rachunki za energię elektryczną, przygotować dom na przerwę w dostawie prądu, czy zasilić cały dom, EcoFlow oferuje szereg przenośnych generatorów słonecznych, które pasują do każdego scenariusza.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]