Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

DJI Matrice 350 RTK na nowo wyznacza standardy w branży dronów specjalistycznych

Wszystko, co musisz wiedzieć o najnowszej platformie DJI Enterprise

Matrice 350 pozwala na korzystanie z całkowicie nowego systemu transmisji wideo i bardziej wydajnych akumulatorów. Bezzałogowiec dzięki wprowadzonym zmianom ma również większą ładowność. Wszystkie innowacje wpływają na to, że Matrice 350 wyznacza nowe standardy w branży.

18 maja 2023 r. – DJI  jako światowy lider w dziedzinie dronów cywilnych wprowadza podczas premiery nowy standard dronów przemysłowych – model DJI Matrice 350 RTK. Najnowszy bezzałogowiec Matrice 350 jest ulepszoną, dobrze znaną flagową wersją DJI, który może być być wykorzystywany jako narzędzie pracy lub służyć do pomocy służbom ratunkowym, dzięki innowacjom, które sprawiają, że każda misja jest bezpieczniejsza i bardziej wydajna. Warto podkreślić, że bezzałogowce firmy DJI od lat służą jako wsparcie w zakresie bezpieczeństwa publicznego, energetyki, mapowania, infrastruktury lub leśnictwa i wielu innych sektorów rynku.

Wspaniale jest widzieć, że operatorzy bezzałogowców na całym świecie używają platformy DJI aby zwiększyć efektywność i bezpieczeństwo swoich misji dzięki zastosowanej przez nas technologii. Nowe funkcje oraz możliwości oferowane przez M350 RTK pozwalają operatorom jeszcze bardziej przesuwać granice i zwiększać efektywność swoich działań

– Christina Zhang, starszy dyrektor ds. strategii korporacyjnej.

Bądź gotowy na każdy scenariusz

Czas lotu zwiększony do 55 minut oraz większa ładowności drona do 2.7 kg, pozwala operatorowi na bardziej elastycznie podejść do wykonania swojego zadania. Dodatkowo nowa funkcja DJI O3 Enterprise Transmission daje użytkownikom możliwość trójkanałowej transmisji wideo na żywo na odległość 20 km [3]. Wszystko to udało się osiągnąć dzięki czteroantenowemu systemowi nadawczo-odbiorczemu, który wybiera dwie najbardziej optymalne anteny do przesyłania sygnału i cztery anteny do odbierania sygnału. Takie rozwiązanie pozwala znacznie zoptymalizować i poprawić stabilność transmisji a także zapobiegać ewentualnym zakłóceniom.

Zwiększone bezpieczeństwo lotów

Niestety niekiedy to awaryjna sytuacja wymusza na nas użycie dronów w niekorzystnych warunkach atmosferycznych, dlatego stopień ochrony IP drona Matrice 350 RTK został podniesiony z IP45 do IP55. Co więcej  kamera FPV została ulepszona aby poprawić nawigację oraz zwiększyć bezpieczeństwo lotów w gorszych warunkach oświetleniowych. W bezzałogowcu dodano nową funkcję wykrywana blokady ramienia, aby uniknąć złożenia ramion podczas lotu. Sześciokierunkowy system wizyjny pozwala na lepszą orientację, pozycjonowanie się i wykrywanie przeszkód podczas lotu. Osoby szczególnie wymagające mogą dodatkowo wyposażyć się w radar CSM, który pozwala zwiększyć zasięg widzenia drona do 30m [5] w zakresie 360°. Co więcej, M350 RTK posiada wielowarstwową redundancję zarówno w dronie, jak i systemie czujników, co pozwala na jeszcze pewniejszą pracę w trudnych warunkach.

Zwiększona wydajność

M350 RTK jest standardowo wyposażony w aparaturę DJI RC Plus z 7-calowym ekran o wysokiej jasności, trybem Dual Operator Mode i czasem pracy do sześciu godzin ze standardową baterią zewnętrzną WB37. Pyłoszczelna i wodoodporna aparatura RC Plus jest gotowa do pracy przez całą dobę, nawet w bardzo gorącym lub zimnym otoczeniu. Przyciski i pokrętła z przodu, z tyłu i na górze kontrolera oraz możliwość dostosowania funkcji przycisków do preferencji użytkownika zapewniają operatorowi intuicyjną i swobodną obsługę. Aplikacja Pilot 2, dodatkowo zwiększa wydajność, zapewniając pełną gamę opcji zarządzania dronem i realizacją projektu, od początku do końca misji.

Inteligentne funkcje mogą znacznie zwiększyć wydajność i bezpieczeństwo każdej misji. AI Spot Check może być używany do automatyzacji rutynowych inspekcji i uzyskiwania spójnych wyników za każdym razem; lub PinPoint może być używany do oznaczania obiektu za pomocą szybkiego dotknięcia, a jego współrzędne są obliczane i wyświetlane na wszystkich widokach kamery jako ikona AR, co jest szczególnie przydatne w operacjach poszukiwawczych i ratowniczych.

Redukcja kosztów

Nowy akumulator drona TB65 oferuje zwiększoną do 400x ilość cykli ładowania. Co bezpośrednio przekłada się na zmniejszenie kosztów pojedynczego lotu. System podwójnego akumulatora pozwala na bezproblemową wymianę rozładowanych podczas pracy silnika a także możliwość wykonania wielu lotów bez wyłączania zasilania.

Nowa inteligentna stacja ładowania BS65 to kompleksowe rozwiązanie do ładowania i przechowywania akumulatorów. Dostępność wielu trybów pracy umożliwia operatorowi wybór najbardziej odpowiedniej dla niego opcji ładowania akumulatorów. Przykładowo jeśli chcemy aby nasze akumulatory przeszły w tryb Storage to stacja automatycznie naładuję akumulatory do poziomu 50% tak aby maksymalnie wydłużyć ich żywotność.

Gdy stacja ładowania jest połączona z aparaturą DJI RC Plus to użytkownik może w aplikacji DJI Pilot 2 wyświetlać stan naładowania akumulatorów oraz ich kondycję. Dodatkowo funkcję aplikacji pozwalają ustawić dni samorozładowania, aktualizować oprogramowanie, eksportować dzienniki oraz uzyskać dostęp do innych opcji za pomocą jednego dotknięcia.

Dla wygodnego transportu stacja ładująca została wyposażona w kółka obrotowe 360°.

Zaawansowane ładunki użytkowe

M350 RTK został wyposażony w interfejs E-Port, który jest kompatybilny z podwójnym dolnym gimbalem pojedynczym gimbalem górnym. Przy maksymalnym udźwigu, który wynosi 2,7kg, dron może przenosić do trzech ładunków użytkowych jednocześnie, spełniając potrzeby różnych scenariuszy operacyjnych.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]