Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

DJI Dock otrzymuje nową aktualizację

Kluczowa aktualizacja DJI Docka zwiększa zakres jego zastosowań i możliwości

DJI Dock otrzymał znacząca aktualizację, która wprowadziła nowe funkcję zwiększające zakres jego zastosowań oraz możliwości. Wprowadzone zmiany dają możliwość korzystania z opcji LIVE FLIGHT CONTROLS, która pozwala użytkownikom na zdalną kontrolę pracy drona oraz gimbala w czasie rzeczwistym przy użyciu platformy FlightHub 2. Zaimplementowane zmiany gwarantują Wznowienie lotu z punktu ostatniego przerwania trasy, co sprawia, że zaplanowane misje zostaną wykonane szybko i bezbłędnie.

Live Flight Controls

Długo oczekiwana funkcja Live Flight Control jest oficjalnie dostępna. Użytkownicy mogą korzystać z nowej opcji poprzez platformę FlightHub 2 w chmurze, która pozwoli na zdalne sterowanie dronem oraz gimbalem w czasie zbliżonym do rzeczywistego. Dzięki temu rozwiązaniu znacznie zwiększa się zakres działania operacyjnego DJI DOCK. Z tej funkcji mogą również korzystać programiści przez Cloud API.

Do Live Flight Control została zaimplementowana funkcja FlyTo, która umożliwia manulane sterowanie dronem i gimbalem za pomocą klawiatury komputera.

Loty FlyTo

W sytuacji kiedy dron znajduje się w doku, jest w trakcie lotu live flight control lub wykonuję misję, użytkownik może skorzystać z opcji FlyTo, czyli lotu do celu poprzez zaznaczenie na mapie prawym przyciskiem myszy miejsca, która nas interesuje. W sytuacji gdy będziemy chcieli zaznaczyć więcej niż jeden punk zainteresowania lub skoordynować lot kilku dronów, możemy to zrobić korzystając z opcji PinPoint, która umożliwia wygenerowanie widoku z różnych punktów odniesienia. Następnie można to wykorzystać podczas lotów FlyTo

Po ustaleniu punktu FlyTo, platforma FlightHub 2 wyznaczy trasę lotu, a następnie dron poleci bezpośredni do wyznaczonego miejsca. FlyTo jest funkcją, która znacznie ułatwia i usprawnia pracę drona.

Należy pamiętać, że podczas gdy dron wykonuję akcję FlyTo rozpoczynając swoją trasę z Docka poprzez funkcję Take Off, najpierw wzniesie się na bezpieczną wysokość, która została określona przez użytkownika a następnie dalej będzie się wznosić do domyślnej wysokości, która została ustalona w opcji FlyTo. Aby zapewnić bezpieczeństwo całego procesu, należy zwrócić uwagę na wysokość budynków znajdujących się w bezpośrednim obszarze lotu a także inne przeszkody na które dron może się natknąć w trakcie trwania misji, dlatego też powinno się zadbać o rozsądną bezpieczną wysokość aby uniknąć kolizji.

Funkcja Live Flight Control.

Najnowsza aktualizacja DJI DOCK dodaję opcję korzystania z opcji LIVE FLIGHT CONTROL co umożliwia operatorowi możliwość kierowania dronem do określonego miejsca z pomocą funkcji FlyTo oraz przy użyciu klawiatury komputera.

Dla graczy komputerowych system sterowania będzie wydawał się znajomy, ponieważ dron będzie korzystał z następujących klawiszy, czyli system sterowania znany i wykorzystywany od lat w grach komputerowych.

  • Do przodu (W)
  • Do tyłu (S)
  • Lewo (A)
  • Prawo (D)
  • Góra (C)
  • Dół (Z)
  • Odchylenie drone w lewo (Lewa rotacja) (Q)
  • Odchylenie drone w prawo (Prawa rotacja) (E)

Dzięki tej funkcji znacząco zwiększają się możliwości Docka, gdyż użytkownicy mogą przejąć ręczną kontrolę nad swoim dronem oraz kierować nim zgodnie z obranymi celami misji.

Kontrola Gimbala

Opcja Live Flight Control daje dodatkową możliwość sterowania gimbalem drona. Platforma FlightHub 2 pozwala na pokazanie obrazu z dowolnego punku na żywo poprzez dwukrotne kliknięcie w określone miejsce a następnie gimbal automatcznie skieruje się w tą stronę. Użytkownik może bezproblemowo sterować przybliżeniem obrazu poprzez pasek powiększenia lub używając środkowego scrolla w myszce. Aktualizacja dodaje przyciski funkcyjne do zmiany położenia gimbala pomiędzy trybem fotograficznym oraz wideo, a także przełączanie między zoomem a widokiem szerokokątnym i termowizją.

Live Flight Controls in action

W Stanach Zjednoczonych Departament Policji w mieście Pearland wykorzystał nowe dostępne funkcje w programie DFR ( Drone as a First Responder ), które możemy prześledzić w materiale poniżej:

Sierżant F. Williams podzielił się swoimi spostrzeżeniami po pracy na nowych funkcjach dostępnym po aktualizacji:

„ Niedawno dodane możliwości lotów manualnych dzięki FlightHub 2 całkowicie wyeliminowało konieczność posiadania personelu w miejscu startu, aby ręcznie przeprowadzić operację wymiany akumulatorów. Dzięki naszemu zestawowo do lotów BVLOS wreszcie możemy zdalnie koordynować program DFR ( Drone as First Responder ) z naszego specjalnie dedykowanego biura operacyjnego dla dronów, przy pracy tylko jednego operatora. DJI Dock pozwala na uruchomienie DJI M30 oraz wybudzenie go ze stanu czuwania w zaledwie 45 sekund. Dzięki czemu jesteśmy w stanie reagować, przybywać na miejsce zdarzeniem, dostarczać istotnych informacji funkcjonariuszom szybciej, co pomaga im na lepsze przygotowania się do interwencji a zatem zwiększa ich bezpieczeństwo. W ciągu ostatnich trzech tygodni przepracowałem około 55 godzin z DJI Dock i nie mogę się doczekać jak firma DJI dalej będzie usprawniać swoje funkcjonalności. Nowe możliwości były kluczowe dla naszego programu DFR i zakładamy wdrożenie tych rozwiązań nie tylko do tego programu ale również dla wielu innych w przyszłości”

DJI Dock to przełom w operacjach DFR (Drone as First Responder) – sierżant F. Williams IV, Pearland Police Department.

Wznów lot od momentu przerwania

Biblioteka Planów Zadań zawiera nową opcję kontynuacji lotu, która znacząco poprawia wydajność pracy drona. W sytuacji, gdy dron nie jest w stanie wykonać określonego zadania, np. z powodu niskiego poziomu naładowania akumulatora system automatycznie to wykrywa i dron wraca samodzielnie do Docka aby się naładować. W sytuacji kiedy włączyłeś funkcję Breakpoint system natychmiast zapisze punkt przerwania pracy drona i po naładowaniu akumulatora bezzałogowiec wróci kontynuować misję właśnie od tego miejsca.

Kliknij w lewym dolnym rogu, aby włączyć funkcję kontynuacji od miejsca, gdzie misja drona ostatnio została przerwana.

Jeśli nie włączysz tej opcji podczas tworzenia nowego planu możesz kliknąć przycisk kontynuuj w Bibliotece planów aby ręcznie włączyć wznowienie lotu, gdy misja wymaga ukończenia.

Naciśnij przycisk „ Kontynuuj” na liście planów w Bibliotece aby ręcznie włączyć opcję kontynuacji lotu od punktu przerwania.

Warto pamiętać, że jeśli w liście zadań drona występują zadania natychmiastowe lub do wykonania w określonym czasie, to mają one priorytet i zostaną wykonane w pierwszej kolejności. Dopiero po ich wykonaniu bezzałogowiec może wrócić do wykonania poprzedniego zadania z ostatniego punktu przerwania.

Nowe funkcje informowania mailem

Wprowadziliśmy nowe funkcjonalności, dzięki którym użytkownicy mogą otrzymywać powiadomienia na skrzynkę mailową przykładowo, gdy  DJI DOCK wykryje awarię lub misja z innego powodu zakończy się niepowodzeniem. Ustawienia powiadomień można dowolnie modyfikować.

Najnowsze funkcjonalności do DJI Docka zostały zaimplementowane z myślą o korzyściach dla naszych klientów w wielu sektorach rynku. Z naszego asortymentu chętnie korzystają takie instytucje jak staż pożarna, policja, ratownictwo, inspekcje energetyczne i wiele innych. Z myślą o użytkownikach naszych produktów wprowadziliśmy funkcję LIVE FLIGHT CONTROLS, która pozwala na zdalne sterowanie dronem i gimbalem w czasie rzeczywistym poprzez chmurę. Dzięki tej opcji efektywność pracy drona wchodzi na wyższy poziom. Dodatkowo dzięki możliwości korzystanie z FlyTo, czyli ręcznego sterownia bezzałogowcem i gimbalem użytkownicy mogą dostosować możliwości drona do celów misji.

DJI Dock pojawi się w sprzedaży pod koniec czerwca. Skontaktuj się z nami przez formularz dostępny na stronie produktu – kliknij tutaj.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]