Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

Co sprawia, że Matrice 300 RTK jest tak bezpieczny?

Oto, w jaki sposób najnowsza platforma przemysłowa DJI na nowo definiuje standardy bezpieczeństwa dla komercyjnych dronów.

Podstawową zasadę w lotnictwie przedstawia powiedzenie: to, co leci w górę, musi kiedyś spaść. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo lotnicze, tak naprawdę liczy się sposób, w jaki dron schodzi na ziemię. W DJI w pełni doceniamy ten nieodłączny aspekt lotnictwa i staraliśmy się wyposażyć każdą produkowaną przez nas platformę w przemyślane funkcje mające na celu zmaksymalizowanie bezpieczeństwa i zapewnienie, że każde przyziemienie drona jest celowe.

Matrice 300 RTK (M300 RTK), nasza najnowsza platforma przemysłowa, jest wyposażona w szereg funkcji, które na nowo ustanawiają standardy bezpieczeństwa dronów.

Bezpieczeństwo przede wszystkim –

DJI ma długą historię pionierskich rozwiązań w dziedzinie bezpieczeństwa bezzałogowców. Na długo przed tym, zanim organy regulacyjne i agencje rządowe ustanowiły wymogi bezpieczeństwa, wprowadziliśmy technologie i rozwiązania mające na celu maksymalizację bezpieczeństwa i zminimalizowanie potencjalnych zagrożeń.


DJI nie ma wpływu na innych producentów dronów, ale, możemy zapewnić, że każdy dron produkowany i sprzedawany przez DJI jest wyposażony w funkcje niezbędne do zapewnienia bezpieczeństwa na niebie. Staje się to niezwykle ważne, ponieważ rosnąca liczba przedsiębiorstw i podmiotów bezpieczeństwa publicznego rozmieszcza drony w operacjach ratujących życie, żywiących świat i utrzymujących gospodarkę energetyczną.

Jako najnowsza platforma przemysłowa DJI, M300 RTK jest wyposażony we wszystkie powyższe funkcje bezpieczeństwa i nie tylko. Oto dlaczego M300 RTK redefiniuje standard branżowy w zakresie bezpieczeństwa.

Nadmiarowe systemy bezpieczeństwa

Bezpieczeństwo i niezawodność były dwoma podstawowymi filarami podczas opracowywania M300 RTK. Aby podnieść standardy bezpieczeństwa, platformę wyposażono w kopie zapasowe dla 12 ważnych elementów układu lotu, dzięki czemu w mało prawdopodobnym przypadku awarii sprzętu moduł zapasowy przejdzie w tryb online, aby zapewnić bezpieczeństwo. Doskonałym przykładem jest konfiguracja podwójnej baterii M300 RTK. Nawet jeśli jedna bateria ulegnie awarii, druga nadal może bezpiecznie zasilać drona do bezpiecznego lądowania. Ale akumulatory to nie jedyny przykład redundantnej konstrukcji bezpieczeństwa. M300 RTK zawiera dodatkowy IMU, barometr i kompas, z których każdy przejdzie w tryb online w przypadku awarii jednostki podstawowej. Podobnie, płyty główne w M300 RTK są wydrukowane z zapasowym źródłem zasilania i łączami komunikacyjnymi, aby zwiększyć niezawodność.

Podwyższone nadwozie dla wydajności i bezpieczeństwa

Skierowane w dół śmigła M300 RTK są nie tylko cechą estetyczną. Dzięki korpusowi, a zatem i środkowi ciężkości, ponad płaszczyzną nośną, M300 RTK oferuje niespotykaną zwinność i zwrotność. Jednak pod względem bezpieczeństwa zewnętrzny spadochron awaryjny może teraz rozłożyć się bez przerywania pracy śmigieł, dzięki czemu to rozwiązanie jest jeszcze bardziej niezawodne.

Nowa generacja unikania kolizji

Kolejną zaletą śmigieł skierowanych w dół jest to, że pozostawiają czyste, pole widzenia dla czujników wykrywania przeszkód. Jest to pierwsza przemysłowa platforma DJI z 6-cio kierunkowymi podwójnymi czujnikami optycznymi i podwójnymi czujnikami podczerwieni, która oferuje dookólne unikanie kolizji. Zasięg wykrywania to aż do 45 m, a zachowanie czujnika można dostosować za pomocą aplikacji DJI Pilot. Po dołączeniu radaru CSM M300 RTK będzie wyposażony w funkcje unikania przeszkód 360 °.

Światła pomocnicze

Słaba widoczność utrudnia każdą misję, ale wezwanie do akcji może zdarzyć się zawsze nawet w niesprzyjających, pochmurnych, mglistych lub nocnych warunkach. Na szczęście M300 RTK jest wyposażony w górne i dolne światła pomocnicze, które automatycznie włączają się w słabych warunkach oświetleniowych. Te światła pomagają wbudowanym czujnikom unikania kolizji, dzięki czemu mogą chronić drona i jego otoczenie, nawet w słabym oświetleniu. Dodatkowo na szczycie M300 RTK znajduje się lampka ostrzegawcza, która w widoczny sposób pokazuje pozycję drona zarówno pilotom, jak i innym uczestnikom przestrzeni powietrznej z odległości do 3 km.

Aktualizacja OcuSync Enterprise

Uaktualnienie do OcuSync 2.0, OcuSync Enterprise zapewnia pilotom najdłuższe i najbardziej responsywne połączenie z dronem i głowiami. Dzięki trójkanałowemu przesyłaniu wideo 1080P 30FPS z odległości do 10 km (6 km w CE), OcuSync Enterprise może zapewnić pilotom spokój ducha, wiedząc, że kanał wyświetlany na ich zdalnych kontrolerach jest aktywny i stabilny. Szyfrowanie AES-256 zapewnia również bezpieczną i niezawodną transmisję danych, nawet podczas lotów w środowiskach o dużych zakłóceniach.

Główny wyświetlacz lotu

M300 RTK wykorzystuje nowy system wyświetlania informacji inspirowany standardami lotnictwa cywilnego. Dzięki Primary Flight Display (PFD) piloci M300 RTK dostali dostęp do informacji o locie i nawigacji w czasie rzeczywistym. Oprócz danych telemetrycznych, takich jak wysokość i prędkość, a także mapy do zaznaczania przeszkód w pobliżu, PFD zapewnia intuicyjny i funkcjonalny dostęp do kluczowych informacji o misji, zapewniając pilotom większą świadomość sytuacyjną na wyciągnięcie ręki.

Zaawansowany tryb podwójnej kontroli

Przerobione protokoły sterowania z wieloma pilotami w zaawansowanym trybie podwójnego sterowania umożliwiają wykonywanie misji z większym bezpieczeństwem i elastycznością. M300 RTK, gdy jest kontrolowany przez dwóch pilotów, daje każdemu pilotowi równy dostęp do uzyskania priorytetu kontroli lotu, którego transfer jest wyświetlany za pomocą szeregu ikon w DJI Smart Controller Enterprise. Teraz, jeśli jeden pilot zostanie zagrożony lub jego kontroler straci baterię, lub połączenie, drugi pilot uzyska pełną kontrolę nad M300 RTK i jego ładunkami. Zaawansowany tryb podwójnego sterowania zapewnia pilotom większą elastyczność, niezawodność i bezpieczeństwo, jeśli chodzi o wykonywanie misji na duże odległości. Ponadto, podczas szkolenia nowych pilotów, nauczyciel może bezpiecznie przejąć kontrolę nad lotem, jeśli to konieczne.

Nowe śledzenie konserwacji i usług serwisowych

Ponieważ użycie dronów gwałtownie wzrosło w ciągu ostatnich kilku lat, pojawiają się pytania dotyczące obsługi, utrzymania i posiadania dużej floty. Zbudowaliśmy M300 RTK w odpowiedzi na niektóre z tych pytań, wdrażając system zarządzania UAV, aby lepiej śledzić wykorzystanie, stan sprzętu i informować operatorów o potrzebie konserwacji.

Leć z pewnością. Lataj bezpiecznie.

W DJI podwajamy nasze zaangażowanie, w bezpieczeństwo czego owocem jest każde rozwiązanie zastosowane w M300 RTK. Bardziej niż jakakolwiek inna platforma w komercyjnej przestrzeni dronów, M300 RTK określa nowe standardy niezawodności, dzięki czemu wszyscy możemy żyć i pracować w bezpieczniejszym świecie.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]