Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

Agras T16: Rolnictwo precyzyjne na wyższym poziomie

Najważniejze cechy drona DJI do oprysków.

Jeśli chodzi o optymalizację mocy w stosunku do niezbędnych prac rolniczych, nie ma lepszej opcji niż Agras T16. T16 został unowocześniony zyskując lepsza wydajność operacyjną dzięki solidnej budowie modułowej, zbiornikowi natryskowemu o pojemności 16 l oraz możliwości planowania 3D.

W dzisiejszych czasach, rolnicy chętnie korzystają z nowych technologii w celu zmaksymalizowania wydajność podczas oprysku czy siewu. Rozwiązania rolnicze DJI, takie jak T16, są narzędziami, które przyspieszają spełnienie wymagań branży.

T16 jest idealnym rozwiązaniem dla Twojego gospodarstwa, ponieważ:
– eliminuje szkodniki oraz choroby roślin
– nie zanieczyszcza powietrza emisją spalin
– zapewnia bezpieczeństwo i precyzję w pracach polowych

Zwiększona wydajność operacyjna

Praca z niebezpiecznymi chemikaliami, takimi jak pestycydy, herbicydy i fungicydy, stwarza wiele zagrożeń dla zdrowia ludzi i zwierząt. Jednak dron, który może podnieść 16 l cieczy, jest wyposażony w cztery pompy podające i osiem zraszaczy mogąc rozpylać 4,8 l / min, jest niewątpliwie krokiem naprzód w powrównaniu z tradycyjnym opryskiwaniem ręcznym. Rolnicy mogą teraz pokryć około 24,7 akrów na godzinę bez częstego kontaktu z niebezpiecznymi chemikaliami. Zwiększa to nie tylko produktywność i zapewnia bezpieczniejszą pracę, ale także zmniejsza ilość pracy wymaganej podczas siewu lub opryskiwania. Mówiąc wprost, T16 pomaga oszczędzać czas i pieniądze, jednocześnie chroniąc ludzi i zwierzęta przed niebezpieczeństwem.

Innowacyjne funkcje ułatwiające pracę

Obsługa tak dużego sprzętu powietrznego nie jest łatwym zadaniem. Jeżeli nie jesteś zawodowym pilotem, który nie opanował wszystkich aspektów dotyczących oprysków z powietrza, wiele rzeczy może pójść nie tak. Na szczęście dron wyposażony jest w takie funkcje jak radar obrazowania – Digital Beam Forming (DBF), silnik AI i szerokokątny aparat FPV umożliwiając i ułatwiając pracę początującym pilotom. Radar obrazowania DBF pozwala T16 wyczuć otaczające środowisko, w dzień i w nocy. Podczas lotu piloci mogą polegać na systemowi unikania przeszkód i jego poziomym polu widzenia, aby zapobiec przypadkowym rozpryskom lub kolizji. Szerokokątna kamera FPV zapewnia pilotom wgląd w czasie rzeczywistym, a reflektor zapewnia bezpieczeństwo nawet podczas operacji w nocy. Bezpieczeństwo ma kluczowe znaczenie -dzięki T16 rolnicy mogą być pewni, że system pomoże im uniknąć potencjalnie niebezpiecznych sytuacji.

Planowanie 3D

Być może najbardziej imponującym uzasadnieniem korzystania z T16 są kompleksowe rozwiązania cyfrowe, które zagwarantowały wydajny przepływ pracy. Phantom 4 RTK pomaga zebrać cenne dane, takie jak obrazy różnych terenów, w czasie poniżej 25 minut. DJI Terra przetwarza dane i pomaga operatorom tworzyć mapy 2D i modele 3D w celu tworzenia tras lotów i uzyskiwania szczegółowych map. T16 może działać na podstawie tych planów lotu i chronić uprawy. Jest to innowacyjny sposób optymalizacji przepływu pracy i zwiększenia wydajności operacyjnej. Dzięki DJI Agriculture Management Platforms dane można oceniać i wykorzystywać do dalszego utrwalania planów lotów. Rozwiązania te, wraz z T16, zapewniają rolnikom fantastyczne rozwiązanie do zarządzania zwierzętami gospodarskimi, nawigacji w trudnym terenie i przeprowadzania dokładnej oceny plonów.

 Jednoosobowa obsługa

Jeden pilot T16 może kontrolować do pięciu dronów T16. Eliminuje to konieczność jednoczesnego wykorzystania kilku pilotów, co znacznie zmniejsza koszty. Różne tereny rodzą różne problemy dla rolników. Na szczęście T16 wraz z różnymi rozwiązaniami rolniczymi są gotowi sprostać tym wyzwaniom. Rolnicy mogą korzystać z planowania operacyjnego 3D, aby pomóc w identyfikacji i ocenie sadów przed rozpoczęciem opryskiwania. Innowacyjna technologia wykrywania kąta nachylenia ułatwia nawigację w terenie górzystym. Co więcej, większość potrzeb związanych z opryskiwaniem lub siewem można łatwo zrealizować za pomocą jednego z wielu inteligentnych trybów dedykowanych do operacji na płaskiej powierzchni.

Legalne użytkowanie T16

Mimo że funkcje te są ekscytujące, użytkownicy T16 muszą zrozumieć legalność obsługi drona rozpylającego. Użytkownicy powinni przestrzegać wszystkich lokalnych zasad i przepisów, które szczegółowo określają, jak zostać pilotem, zasady działania i jak uzyskać oficjalną licencję. Użytkownicy powinni również przeczytać wytyczne bezpieczeństwa i wyłączenia odpowiedzialności T16, aby uzyskać niezbędne informacje na temat operacji dronów. Pestycydy stanowią poważne zagrożenie dla zdrowia, jak wspomniano powyżej, i należy je stosować zgodnie z ich specyfikacjami. Inne ważne zasady obejmują unikanie używania w gęsto zaludnionych obszarach, noszenie odzieży ochronnej i utrzymywanie pełnej kontroli nad dronem przez cały czas pracy.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]