Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

9 kluczowych cech nowego Matrice 300 RTK

Co musisz wiedzieć o nowej platformie przemysłowej DJI?

Mamy to! Nowa i największa platforma przemysłowa DJI dotąd: Matrice 300 RTK.

Zapytaliśmy o zdanie tych, którzy korzystają z produktów DJI na co dzień: służby szybkiego reagowania, służby mundurowe, ratowników i podmioty gospodarcze.  Zebraliśmy wszystkie informacje i sugestie i tak powstała platforma M300 RTK- narzędzie, którego potrzebują i na które zasługują do prowadzenia codziennych czynności.

M300 RTK jest na tyle rewolucyjnym narzędziem, że postanowiliśmy przygotować małe kompendium skupiając się na  9 najbardziej ekscytujących cechach nowego Matrice 300 RTK.

1. Nowy design dla bezpieczeństwa i efektywności

Po wyjęciu z twardej walizki transportowej i złożeniu ramion, zauważysz, że silniki i śmigła M300 RTK są skierowane w dół. Cała rama- co za tym idzie środek ciężkości- platformy, usadowiony jest powyżej płaszczyzny śmigieł. Przekłada się to bezpośrednio na zwiększoną zwinność całej platformy, przyspieszenie i zdolności manewrowe nawet przy silnym wietrze i ciężkich warunkach. Umiejscowienie korpusu powyżej linii ramion, zapewnia platformie czystą linie obrazu dla 6-cio kierunkowego systemu omijania przeszkód. Dodatkowo, kiedy zaistnieje potrzeba zamocowania awaryjnego spadochronu, śmigła nie przetną linek rozłożonego spadochronu w przypadku awaryjnego lądowania.

2. Omijanie przeszkód nowej generacji

M300 RTK jest jak dotąd najbardziej bezpieczną platformą DJI. Dzięki 6-cio kierunkowemu systemowi podwójnych czujników optycznych, podwójnym czujnikom mapującym (Time-Of-Flight) i regulowanej odległości wykrywania przeszkód między 1-40 m, operatorzy mogą latać platformą bez obawy o uszkodzenia. Czujniki zachowują swoją sprawność nawet w słabych warunkach oświetleniowych, dzięki automatycznie włączającym się dodatkowym reflektorom. Niedługo będzie możliwe zamontowanie skanera CSM by dodatkowo zwiększyć bezpieczeństwo. Dzięki systemom bezpieczeństwa, latając platformą M300 RTK operatorzy mogą bezpiecznie zbliżyć się do obiektu bez obawy o utratę drona.

3. Możesz wznosić się i opadać z dużą prędkością

Ta platforma jest naprawdę szybka. Dzięki ukierunkowaniu na wydajność, M300 RTK potrafi wznosić się z prędkością dochodzącą do 5 m/s i opadać z prędkością do 3 m/s, osiągając przy tym prędkość poziomą sięgającą 23 m/s (83 km/h). Operatorzy mogą bardzo szybko dotrzeć do swojego celu. Po wykonaniu misji lub przy powrocie do domu, M300 RTK zamiast schodzić pionowo do miejsca startu, wykona zejście po okręgu z prędkością 6 m/s. Wpływa to w znacznym stopniu na zmniejszenie zużycia baterii i zmniejsza czas oczekiwania na drona- co bezpośrednio zwiększa wydajność.

4. Mocarne akumulatory

Jeśli chodzi o akumulatory, M300 RTK jest zasilany dwiema bateriami TB60-  najbardziej pojemnymi jak dotąd akumulatorami DJI. Dwa akumulatory TB60 pozwalają M300RTK na 45 minut zawisu z kamerą H20, lub ponad 50 minut bez kamer. Przy długich i wymagających misjach, możesz szybko wymieniać akumulatory bez konieczności wyłączania drona. M300 RTK może zostać wyposażony w twardo zapakowaną stację ładującą umożliwiającą pomieszczenie 8 akumulatorów TB60, ładując dwie w około 60 minut. Dodatkowo można w niej zmieścić 4 akumulatory do aparatury. Dzięki inteligentnej funkcji auto podgrzewania, akumulatory TB60 sprawdzą się nawet przy ujemnych temperaturach. System redundancji zapewnia bezpieczny powrót nawet na jednym akumulatorze.

5. Systemy redundancji

Bezpieczeństwo i niezawodność były kluczowymi założeniami przy projektowaniu M300 RTK. Podobnie do systemu dwóch akumulatorów, M300 RTK jest wyposażony niezliczone systemy redundancji, zapewniając bezpieczeństwo na wypadek sytuacji awaryjnej. Dzięki podwojeniu większości czujników w tym; akcelerometru, barmetru, imu, anten RTK- M30 RTk jest obecnie najbardziej bezpieczną platformą DJI.

By uzyskać więcej szczegółów na temat systemów redundancji, pobierz PDF z następującej strony.

6. Zamocuj 3 kamery na raz

Dzięki wsparciu funkcji potrójnego gimbala, M300 RTK może jednocześnie unieść 2 kamery pod spodem oraz  1 kamerę na górze jednocześnie. Dla większej elastyczności, wbudowany port SDK umożliwia dostęp do  zaawansowanych funkcji i pełnej mocy obliczeniowej na żądanie. Dzięki udźwigu maksymalnemu 2.7 kg, i kompatybilności z kamerami H20, H20 T oraz czujnikami firm zewnętrznych, M300 RTk jest prawdziwym ciężarowcem do zadań specjalnych.

7. Nowy OcuSync Enterprise

M300 RTK jest pierwszą platformą DJI wyposażoną w najnowszy system transmisji obrazu: OcuSync Enterprise. Będący ulepszoną wersją OcuSync 2.0, OcuSync Enterprise jest w stanie przesyłać na raz 3 kanały 1080p w 30 klatkach na sekundę na odległość do 10 km. Dzięki OcuSync Enterprise, operatorzy mają teraz najpewniejsze i najdłuższe połączenie ze swoją platformą. Podczas gdy aparatura Smart Controller Enterprise może wyświetlać jednocześnie dwa obrazy na raz, operatorzy mogą przełączać się zdalnie pomiędzy poglądami z różnych kamer w trakcie misji.

8. Panel z podstawowymi parametrami pokładowymi

M300 RTK jest pierwszą platformą wyposażona w rewolucyjny wyświetlacz HUD. Zainspirowany standardami ze świata lotniczego, wyświetlane podstawowe parametry pokładowe (Primary Flight Display) zostały zintegrowane z aplikacją DJI Pilot. Interfejs jest bardziej przyjazny dla użytkownika, bardziej intuicyjny i funkcjonalny niż kiedykolwiek wcześniej. Ta zmiana pozwala operatorom osiągnąć wyższy poziom świadomości sytuacyjnej, zapewniając bezpieczeństwo w trakcie wykonywania misji

By dowiedzieć się o PFD więcej, kliknij tutaj.

9. Dwóch operatorów: Zaawansowana opcja Dual Control Mode

M300 RTK posiada zmodernizowany tryb sterowania 2 aparaturami, co wpływa na bezpieczeństwo i elastyczność w trakcie wykonywania misji. Kiedy latasz z drugim operatorem, oboje macie pełen dostęp do wszystkich funkcji platformy, jednak pierwszeństwo jest określane za pomocą ikon wyświetlanych wewnątrz aplikacji DJI Smart Controller Enterprise. Operatorzy mogą w dowolnym momencie przełączać się między sterowaniem dronem i kamerami. Dzięki ulepszeniu systemu sterowania, można zachować ciągłość lotu w zasięgu wzroku nawet, kiedy dron znajdzie się poza zasięgiem wzroku pierwszego operatora. Dron może wystartować z lokalizacji pierwszego operatora, a wylądować w miejscu drugiego. Dla celów treningowych, nauczyciel zawsze może prowadzić ucznia w trakcie lotu dla bezpieczeństwa.

Dziękujemy za przeczytanie!

Mamy nadzieje, że jesteś równie podekscytowany nowym Matrice 300 RTK jak my. Te dziewięć głównych cech, to zaledwie namiastka możliwości nowej platformy. Jeśli interesuje Cię oferta na M300 RTK, zachęcamy do kontaktu przez formularz zgłoszeniowy na naszej stronie.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]