Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

30 rzeczy, które warto wiedzieć o DJI FlyCart 30

1. DJI FlyCart 30 (FC30) to pierwszy dron dostawczy firmy DJI.

Dostawy dronami zawładnęły wyobraźnią opinii publicznej od 2013 roku, kiedy Jeff Bezos przewidział, że drony będą dostarczać paczki w ciągu pięciu lat. Pracowici deweloperzy stworzyli własne rozwiązania dostawcze oparte na SDK DJI, takie jak M300 Cargo. Ale teraz, dekadę później, DJI przybliża tę prognozę do rzeczywistości, wypuszczając DJI FlyCart 30. Chociaż z pewnością jest w stanie dostarczać paczki do domów, DJI FlyCart 30 został zbudowany z myślą o trudniejszych i bardziej wymagających scenariuszach, takich jak dostawy awaryjne, logistyka górska, transport morski i przybrzeżny lub wszystko, co wymaga transportu ciężkich ładunków w trudnym terenie.


2. DJI FlyCart 30 może udźwignąć 30 kg

To ponad 80 puszek napoju gazowanego. Zazwyczaj nasi użytkownicy używali FlyCart 30 do transportu narzędzi, sprzętu, zapasów awaryjnych lub czegokolwiek, co jest niezbędne do życia lub pracy w odległych regionach.


3. DJI FlyCart 30 obsługuje zarówno konfiguracje z jedną, jak i dwiema bateriami

Zalecamy latanie z obiema bateriami, ponieważ jeśli coś pójdzie nie tak i jedna bateria ulegnie awarii, druga może podtrzymać lot w celu bezpiecznego lądowania. Jednak z jedną baterią sam dron jest lżejszy i może przenosić cięższy ładunek. Można to traktować jako kompromis między ładownością a czasem lotu i odległością.

4. Każdy z akumulatorów DJI FlyCart 30 waży około 11,3 kg.

Każda bateria DB2000 ma pojemność 38000 mAH i jest przeznaczona do pracy w temperaturach od -20° do 45° C. Można je wymieniać w trakcie pracy i obsługują funkcję samonagrzewania, dzięki czemu są gotowe do pracy nawet w niskich temperaturach. Akumulatory DB2000 są ładowane przez inteligentną ładowarkę DJI C8000, która może ładować dwa akumulatory jednocześnie. Ładowanie pojedynczej baterii trwa 26,5 minuty, podczas gdy obie baterie razem ładują się w 36,6 minuty. Akumulatory DB2000 są objęte gwarancją na 1500 cykli ładowania lub 12 miesięcy pracy, w zależności od tego, co nastąpi wcześniej.

5. DJI FlyCart 30 może w rzeczywistości udźwignąć 40 kg

Jest to osiągalne tylko w konfiguracji z jednym akumulatorem. Jednak może latać tylko przez maksymalnie 9 minut i na maksymalną odległość 8 km. Zalecamy to tylko w sytuacjach awaryjnych, gdy trzeba szybko przetransportować dużą ilość materiału.

6. DJI FlyCart 30 może transportować towary na odległość 16 km

Osiąga to przy dwóch w pełni naładowanych akumulatorach i pełnym udźwigu 30 kg. Z lżejszym ładunkiem może latać jeszcze dalej. Bez ładunku, dron może przelecieć 28 km.

Zmierzone przy użyciu DJI FlyCart 30 (działającego na dwóch akumulatorach) lecącego ze stałą prędkością 15 m/s w bezwietrznym środowisku na poziomie morza bez ładunku, aż wyświetlany poziom naładowania akumulatora osiągnął 0%. Dane służą wyłącznie jako odniesienie. Podczas lotów należy zwracać uwagę na monity Return to Home (RTH) w aplikacji DJI Pilot 2.

7. DJI FlyCart 30 to ciężki dron

Waży 42,5 kg bez akumulatorów lub 65 kg z dwoma akumulatorami. Łącznie, przy maksymalnej ładowności 30 kg, maksymalna masa startowa wynosi 95 kg. Jego wymiary to 2800x3085x947 mm (dł. x szer. x wys.) po całkowitym rozłożeniu, co stanowi ponad 8 m3 lub mniej więcej rozmiar małej szopy. Na szczęście ramiona i śmigła można złożyć, pozostawiając FlyCart 30 o znacznie mniejszej powierzchni 1115x760x1027 mm (dł. x szer. x wys.), co jest łatwiejsze do przechowywania lub transportu.

8. DJI FlyCart 30 jest szybki

Maksymalna prędkość lotu wynosi 20 m/s lub 72 km/h, co jest osiągalne w trybie lotu ręcznego. Podczas lotu automatycznego po wcześniej zaplanowanych trasach maksymalna prędkość lotu wynosi 15 m/s. FlyCart 30 może również wznosić się i opadać ukośnie z prędkością 5 m/s, oszczędzając czas i żywotność baterii. Prędkości te zostały zmierzone w kontrolowanych warunkach, na zerowej wysokości i w bezwietrznym otoczeniu, z ładunkiem o masie 30 kg.

9. DJI FlyCart 30 obsługuje tempomat podczas lotu ręcznego

Podczas długich lotów ręcznych DJI FlyCart 30 obsługuje tempomat, dzięki czemu piloci nie muszą trzymać drążka sterującego do przodu przez kilka minut.

10. DJI FlyCart 30 to precyzyjne urządzenie

Dzięki dwóm modułom RTK, DJI FlyCart 30 ma centymetrową precyzję. Po włączeniu pozycjonowania RTK może zawisnąć w miejscu z dokładnością ±10 cm w poziomie i ±10 cm w pionie.

11. DJI FlyCart 30 ma maksymalną wysokość lotu 6000 m

Ładowność DJI FlyCart 30 zmniejsza się wraz ze wzrostem wysokości. 6000 m to maksymalna bezpieczna wysokość podczas lotu w trybie dwóch akumulatorów bez ładunku. Przy pełnym obciążeniu 30 kg maksymalna bezpieczna wysokość wynosi 3000 metrów.

12. DJI FlyCart 30 jest stworzony do trudnych warunków pogodowych

Posiada stopień ochrony IP55 i jest odporny na korozję, może wytrzymać temperatury od -20° do 45° C i latać przy prędkości wiatru do 12 m/s. Odpowiada to prędkości 43 km/h. Zbudowaliśmy go tak, aby zapewnić bezpieczne dostarczenie przesyłki, nawet w trudnych warunkach.

13. DJI FlyCart 30 jest elastyczny dzięki SDK

Dzięki DJI Payload SDK programiści mogą tworzyć systemy ładunków innych firm na DJI FlyCart 30.

14. DJI FlyCart 30 obsługuje tryb CargoB

Jest to domyślna konfiguracja drona, w której ładunki są umieszczane w skrzyni ładunkowej. Skrzynia ładunkowa jest wykonana z EPP i ma metalową ramę. Gdy dron wyląduje, skrzynię można otworzyć i pobrać ładunek. Dzięki wykrywaniu wagi i środka ciężkości można zapewnić zrównoważone obciążenie ładunkiem w celu zapewnienia bezpiecznego i stabilnego lotu. Skrzynia ładunkowa ma pojemność 70 l i następujące wymiary wewnętrzne: 573x416x305 mm (dł. x szer. x wys.).

15. DJI FlyCart 30 obsługuje tryb wyciągarki

Zestaw Winch System Kit jest sprzedawany oddzielnie, ale idealnie nadaje się do dostaw do obszarów bez wyraźnych lub stabilnych miejsc do lądowania. Ta alternatywa dla trybu Cargo pozwala dronowi obniżyć ładunek i automatycznie zwolnić paczkę, gdy dotknie ziemi, zamiast lądować. Kabel wciągarki ma 20 metrów długości i może opadać lub chować się z prędkością 0,8 m/s. Pazur wciągarki może utrzymać ładunek o maksymalnej masie 40 kg i może automatycznie lub ręcznie zwolnić ładunek po zetknięciu się z miejscem lądowania. Podczas lotu, jeśli wiszący ładunek zacznie się kołysać, DJI FlyCart 30 może ustabilizować się dzięki Swing Control, inteligentnej funkcji, która automatycznie dostosowuje położenie drona, aby zminimalizować kołysanie. Funkcja ta oszczędza baterię, a także poprawia ogólne bezpieczeństwo lotu.

16. DJI FlyCart 30 umożliwia precyzyjne dostawy za pomocą wciągarki z technologią AR

Gdy dron unosi się nad punktem lądowania, piloci widzą przewidywaną lokalizację dostawy na swoich pilotach zdalnego sterowania. Pomaga to zapewnić precyzyjne i bezpieczne dostarczenie ładunku.

17. DJI FlyCart 30 może odciąć swój własny kabel wyciągarki

Ta funkcja bezpieczeństwa jest oferowana w przypadku, gdy wiszący ładunek zostanie zaplątany lub złapany, na przykład w koronę drzewa lub gałęzie poniżej. Jeśli dojdzie do splątania, pilot zostanie poproszony na pilocie zdalnego sterowania o funkcję Cut Cable, która wykorzystuje ciepło do odcięcia kabla wciągarki. Uwalnia to drona i pozwala mu bezpiecznie odlecieć. Przed przecięciem kabla należy upewnić się, że obszar bezpośrednio pod dronem jest bezpieczny i niezamieszkany.

18. DJI FlyCart 30 posiada dwa aktywne radary Phased Array

Te dwa radary stale skanują otoczenie drona podczas startu, lotu i lądowania. Jeden radar znajduje się na górze z przodu drona, a drugi na dole z tyłu, zapewniając wielokierunkowe możliwości wykrywania. Mają one poziomy zasięg wykrywania od 1,5 do 50 m i pionowy zasięg wykrywania do 200 m. W połączeniu z lornetkowym systemem wizyjnym umożliwiają inteligentne wykrywanie przeszkód.

19. DJI FlyCart 30 posiada podwójny lornetkowy system wizyjny

Czujniki te umieszczone z przodu drona mają pole widzenia 90° w poziomie i 106° w pionie i działają w synchronizacji z systemami radarowymi drona, umożliwiając inteligentne wykrywanie przeszkód.

20. DJI FlyCart 30 obsługuje wykrywanie terenu w czasie rzeczywistym

Dzięki radarowi i lornetkowemu systemowi wizyjnemu, DJI FlyCart 30 może wykrywać teren poniżej, podawać odległość drona od ziemi w czasie rzeczywistym i automatycznie dostosowywać prędkość lotu, aby uniknąć ziemi. Poprawia to bezpieczeństwo i wydajność operacji.

21. DJI FlyCart 30 jest warstwowy z wieloma redundancjami

Posiada kopie zapasowe wszystkich krytycznych systemów i czujników. Jednym z przykładów jest podwójna konfiguracja baterii, więc jeśli jedna bateria ulegnie awarii, druga może przejąć jej funkcje. To samo dotyczy podwójnych pokładowych jednostek IMU, barometrów, anten RTK, radarów, czujników lornetkowych i innych.

22. DJI FlyCart 30 obsługuje wstępne programowanie alternatywnych miejsc lądowania.

Podczas lotu dostawczego, jeśli warunki ulegną zmianie, a dron obliczy, że jego pierwotne miejsce docelowe jest nieosiągalne, może bezpiecznie wylądować w pośrednim alternatywnym miejscu lądowania. Posiadanie planu awaryjnego jest ważne.

23. DJI FlyCart 30 ma wbudowany spadochron do lądowań awaryjnych

Jeśli dron wystąpi błąd krytyczny, jego nylonowy spadochron automatycznie się rozwinie i bezpiecznie wyląduje. Spadochron posiada własną funkcję samokontroli po uruchomieniu i niezależne zasilanie. Przed wypuszczeniem FlyCart 30 zatrzyma obroty swoich śmigieł, aby nie zetknąć się ze spadochronem. Do uruchomienia spadochronu wymagana jest wysokość co najmniej 60 metrów, a dron może bezpiecznie wylądować przy końcowej prędkości opadania wynoszącej 6 m/s, gdy całkowita waga drona wraz z ładunkiem jest mniejsza lub równa 95 kg.

24. DJI FlyCart 30 posiada wysokiej rozdzielczości kamerę FPV z gimbalem

Rozdzielczość 1920×1440 i częstotliwości odświeżania 30 klatek na sekundę, kamera FPV znajdująca się na jednoosiowym gimbalu. Pomaga to pilotom i operatorom zobaczyć otoczenie drona, poprawiając świadomość sytuacyjną i bezpieczeństwo lotu.

25. DJI FlyCart 30 oferuje transmisję wideo O3 na odległość do 20 km

Jest on zasilany przez cztery anteny drona w dwóch pasmach 2,4 GHz/5,8 GHz. Oznacza to, że możesz oglądać wyraźne i wyraźne transmisje wideo z drona podczas lotu, co poprawia świadomość sytuacyjną i bezpieczeństwo lotu.

26. DJI FlyCart 30 jest sterowany przez DJI RC Plus i DJI Pilot 2

Posiada 7-calowy ekran o wysokiej jasności, konfigurowalne przyciski i stopień ochrony IP54. Posiada oprogramowanie sterujące to DJI Pilot 2, które wyświetla status lotu w czasie rzeczywistym, status ładunku i inne interaktywne interfejsy dla wydajnej i bezpiecznej pracy.

27. DJI FlyCart 30 obsługuje tryb podwójnego operatora

Dronem może sterować dwóch pilotów, każdy z własnym pilotem zdalnego sterowania. Uprawnienia do sterowania można wygodnie przekazywać od jednego pilota do drugiego, co umożliwia elastyczne operacje na większych odległościach.

28. DJI FlyCart 30 może podążać w pełni automatycznie zaprogramowanymi trasami lotu

Trasy lotów można planować za pomocą DJI Pilot 2 i zarządzać nimi za pomocą DJI DeliveryHub. Piloci nadal muszą zwracać uwagę na drążki sterujące, ale w przypadku często powtarzanych operacji będzie to wymagało dużego wysiłku.

29. DJI FlyCart 30 może być zarządzany i organizowany za pomocą DJI DeliveryHub

DeliveryHub to kompleksowa platforma do zarządzania dostawami lotniczymi, która może pomóc w planowaniu dostaw, monitorowaniu bieżącego statusu dostaw, przypisywaniu zadań członkom zespołu oraz gromadzeniu i analizowaniu danych dotyczących dostaw. Jest kompatybilna z wieloma typami urządzeń, od komputerów, przez telefony komórkowe, po piloty zdalnego sterowania. Wraz z DJI Pilot 2 jest wszystkim, czego potrzebujesz, aby z powodzeniem obsługiwać DJI FlyCart 30.

30. DJI FlyCart 30 może nieprzerwanie latać na jednym zestawie baterii przez 18 minut.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]