Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

10 Porad, które powinien znać każdy właściciel M300 RTK

Twój Matrice 300 RTK jest najwyższej klasy bezzałogową platformą latającą, która oszczędza zarówno Twój czas, wysiłek oraz zapewnia Tobie jak i Twojej ekipie bezpieczeństwo w trakcie misji takich jak inspekcje linii przesyłowych, poszukiwania zagonionych czy też walka z pożarami.

M300 RTK podoła wszystkiemu, lecz nawet najtrwalsze narzędzia przemysłowe potrzebują od czasu do czasu trochę opieki i uwagi.

Jeśli chcesz wycisnąć ze swojego M300 RTK jak najwięcej, polecamy regularne korzystanie z poniższych 10 kroków konserwacji, które utrzymają Twoją platformę w doskonałej formie. Pamiętaj, że jeśli zauważysz jakiekolwiek nieprawidłowości w Twojej platformie, skontaktuj się z najbliższym autoryzowanym centrum serwisowym lub wsparciem DJI przed lotem. 

1. Silniki

Obróć śmigłem przymocowanym do silnika, aby sprawdzić, czy nie występuje żadna blokada, trzeszczenie ani nienaturalne tracie. Obejrzyj dokładnie szczelinę pomiędzy bazą silnika a stojanem i upewnij się, że części się nie stykają. 

2. Mocowanie silnika do ramienia

Obróć podstawą silnika wokół osi ramienia z włókna węglowego, aby sprawdzić mocowanie pomiędzy silnikiem a ramieniem platformy. Upewnij się, że wszystkie cztery śruby są mocno dokręcone. Powtórz czynność dla wszystkich czterech mocowań.

Motor and Aircraft Arm Connection

3. Śmigła i adaptery do śmigieł

Sprawdź wszystkie śmigła i adaptery pod kątem widocznych uszkodzeń, deformacji, wgnieceń i wszelkich śladów zużycia. Następnie przetrzyj wszystkie śmigła miękką i suchą szmatką i sprawdź krawędzie śmigieł. Upewnij się, że śruby w adapterach  śmigieł są dobrze dokręcone. 

Propellers and Propeller Adapters

*Wymieniaj śmigła co 300 godzin lotu lub przynajmniej raz na rok. M300 RTK jest jedyną w swoim rodzaju platformą przemysłową, której moc silników jest wyższa niż w którymkolwiek wcześniejszym dronie. Ma znacznie wyższe wymagania względem śmigieł i ich konserwacji. Polecamy kontakt z najbliższym autoryzowanym centrum serwisowym lub wsparciem technicznym DJI w celu wymiany śmigieł. Jeśli jesteś zmuszony na wymianę śmigieł samodzielnie w trakcie kryzysowej sytuacji, po wylądowaniu niezwłocznie skontaktuj się z lokalnym przedstawicielem wsparcia technicznego DJI. 

4. Ramiona

Mocując ramiona, obróć tuleje zaciskowe do wymaganej pozycji. Dokręcenie ich zbyt mocno może spowodować zerwanie gwinta i poluzowanie mocowania. Po zamocowaniu ramion sprawdź złącze pod kątem pęknięć i innych uszkodzeń. 

Frame Arms 1
Frame Arms 2

Chwyć, a następnie lekko potrząśnij ramionami, aby sprawdź, czy nie są luźne. Sprawdź, czy wszystkie 28 śrub mocujących na 4 ramionach jest dobrze dokręconych. 

Frame Arms 3

5. Podwozie

Sprawdź zarówno tuleje mocujące jak i samo podwozie pod kątem wszelkich uszkodzeń i pęknięć. Upewnij się, że śruby mocujące na obydwu nogach są dobrze przykręcone.
W trakcie przechowywania nóg podwozia w walizce transportowej upewnij się, że tuleje są obrócone w odpowiedni sposób, w przeciwnym razie mogą uszkodzić śmigła przy zamykaniu walizki.

Landing Gear 1
Landing Gear 2

6. Sloty akumulatorów

Sprawdź mechanizm zwalniający przy zamku akumulatorów i upewnij się, że nie występują żadne luzy z włożonymi akumulatorami. Sprawdź koniecznie, czy akumulatory wysuwają się bez nadmiernego tarcia. Obejrzyj styki. W razie występowania jakichkolwiek śladów wody, kurzu czy drobin- przetrzyj suchą szmatką.

Battery Compartment 1
Battery Compartment 2

7. Otwory wentylacyjne

Upewnij się, że żadne ciała obce nie blokują wlotów powietrza. Sprawdź, czy wentylatory pracują równo, bez niepokojących odgłosów. Jeśli wloty mają widoczne zabrudzenia, użyj gruszki czyszczącej dołączonej do zestawu stacji ładującej BS60, aby pozbyć się drobinek, a następnie przetrzyj szmatką z płynem na bazie alkoholu.

Heat Dissipation Vents 1Heat Dissipation Vents 2

8. Gumowe osłony portów

Sprawdź, czy nie występują luzy na gumowych osłonach portów. Osłony w złej kondycji mogą w wymierny sposób pogorszyć szczelność platformy i odporność na warunki atmosferyczne.

Rubber Port Covers

9. Płytka amortyzująca gimbal

Sprawdź wszystkie wibroizolatory pod kątem luzów i uszkodzeń. Upewnij się, że złącze gimbala obraca się bez przeszkód, a śruby mocujące płytkę do ramy są dokręcone. 

Gimbal Damping Plate 1
Gimbal Damping Plate 2

10. Czujniki

Przyjrzyj się dokładnie czujnikom podczerwieni, optycznemu systemowi wykrywania przeszkód, dodatkowemu oświetleniu i światłom ostrzegawczym, czy nie występują żadne luzy, zarysowania ani pęknięcia. W przypadku drobin kurzu lub brudnych obiektywów- wytrzyj je suchą szmatką. 

Czujniki podczerwieni i system czujników optycznych

Infrared ToF Sensors and Vision System 1
Infrared ToF Sensors and Vision System 2
Infrared ToF Sensors and Vision System 3
Infrared ToF Sensors and Vision System 4

Oświetlenie dodatkowe

Auxiliary Lights 1
Auxiliary Lights 2

Światła ostrzegawcze

Beacons 1
Beacons 2


Program konserwacji DJI

Mamy nadzieję, że tych 10 wskazówek okazało się pomocnych. Rutynowe wykonywanie powyższych czynności zapewni, że utrzymasz swojego  M300 RTK w szczytowej formie.
Z racji tego, że M300 RTK jest narzędziem dla przemysłu, przeznaczonym do pracy w najcięższych warunkach zalecamy regularne wykonywanie pełnego przeglądu co 3-6 miesięcy, gdzie Twoja platforma zostanie dokładnie przebadana, skalibrowana i doprowadzona do bezpiecznego stanu użytkowania. Wciśnij przycisk poniżej, aby dowiedzieć się więcej o programie konserwacji DJI i trzech dostępnych pakietach serwisowych. 

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]