Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

Prezentacja dronów DJI Państwowej Straży Pożarnej

Państwowa Straż Pożarna wykorzysta drony w pożarnictwie, zarządzaniu kryzysowym i misjach poszukiwawczo ratowniczych

W województwie mazowieckim miała miejsce prezentacja dronów DJI Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej. W wydarzeniu wzięli udział Wojewoda Mazowiecki Konstanty Radziwiłł, Wicewojewoda Mazowiecki Artur Standowicz oraz nadbryg. Jarosław Nowosielski, Mazowiecki Komendant Wojewódzki PSP. Zakup dronów został sfinansowany z rezerwy Wojewody.

Zdjęcia: Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie

Zaprezentowane drony to: Mavic 2 Enterprise Advanced oraz MATRICE 300 RTK, które wyposażone są m.in. w kamerę hybrydową Zenmuse H20T: optyczną oraz termowizyjną, dodatkową lampę oświetlającą pole pracy kamery oraz system nagłośnienia do przekazywania komunikatów głosowych bezpośrednio z drona. Podczas prezentacji przedstawiono także system przesyłania obrazu z kamer dronów do dowolnego miejsca z dostępem do internetu.

Państwowa Straż Pożarna będzie wykorzystywała drony m.in. do monitorowania rozwoju i rozprzestrzeniania się pożarów, monitorowania zagrożeń związanych z powodziami, wichurami itp. oraz do działań poszukiwawczo ratowniczych.

Technologia dronów stale się rozwija, a korzyści płynące z zastosowania dronów w pożarnictwie i misjach poszukiwawczo ratowniczych są widoczne i docenianie przez służby mundurowe na całym świecie.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]