Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

DJI przedstawia Mavic 2 Enterprise, potężne narzędzie do codziennego użytku dla profesjonalistów gotowych do pracy z dronami.

Mavic 2 Enterprise daje nowe możliwości dla każdego profesjonalisty, poprzez wprowadzenie modułowych akcesoriów, kamery zoom, podwyższonego standardu bezpieczeństwa oraz ochrony przestrzeni powietrznej.

29 października 2018 roku – Dji, światowy lider w dziedzinie cywilnych dronów oraz fotografii z powietrza, zaprezentował Mavic 2 Enterprise – przenośnego drona o wyjątkowo potężnych możliwościach, zaprojektowanego dla przedsiębiorstw, instytucji i organizacji, które cenią niezawodność i profesjonalizm  w swojej codziennej pracy.

Zaprojektowany z myślą o firmach, które chcą rozszerzyć swoją działalność za pomocą technologii i z użyciem dronów.  Mavic 2 Enterprise posiada ultra-kompaktową i składaną konstrukcję z szeregiem zaawansowanych elementów sterujących oraz akcesoriów, które rozszerzają możliwości użytkownika podczas krytycznych operacji, takich jak gaszenie pożarów, znajdowanie awarii, egzekwowanie prawa czy inspekcje infrastruktury.

“DJI stworzyło drona, który sprawia, że potężne technologie są dostępne dla każdego przedsiębiorstwa i rewolucjonizuje sposób, w jaki wykonują swoją pracę. – powiedział prezes DJI Roger Luo. “Mavic 2 Enterprise jest najbardziej wydajnym dronem komercyjnym na świecie, stworzonym specjalnie z myślą o potrzebach operacyjnych naszych partnerów biznesowych, a także dla firm, które właśnie przygotowują się do wykorzystania zalet dronów. Sprzęt i oprogramowanie DJI wyznaczają standardy dla innowacji lotniczych na całym świecie. Mavic 2 Enterprise jest najbardziej kompaktowym, wydajnym i niezawodnym oraz bezpiecznym narzędziem, które pomaga profesjonalistom w ich pracy.

Moc z podwójnego optycznego zoomu oraz trzykrotnego cyfrowego zoomu

Mavic 2 Enterprise jest wyposażony w 12 megapikselową kamerę o wysokiej jakości obrazu, który jest stabilizowany przy pomocy 3 osiowego gimbala co zapewnia płynne nagrywanie wideo oraz robienia zdjęć. Zaprojektowana do dynamicznych operacji kamera, poszerza pole widzenia operatora dzięki funkcji dwukrotnego optycznego przybliżenia obrazu i trzykrotnego cyfrowego przybliżenia. Ta technologia znacznie poprawia identyfikację i kontrolę niebezpiecznych lub trudno dostępnych obszarów działania, a także pomaga służbom chronić życie i mienie.

Modułowe narzędzia, które rozszerzają technologie dronów

Mavic 2 Enterprise pozwala bezpiecznie zamontować modułowe akcesoria dji stworzone z myślą o wersji Enterprise. Akcesoria te otwierają przed pilotem nowe możliwości, przenosząc drony na nowy poziom użyteczności.

Akcesoria do Mavic 2 Enterprise:

  • Reflektor M2E – podwójny reflektor o mocy 2400 lumenów. Pomaga operatorom w wykonywaniu misji w ciemnych lub słabo oświetlonych miejscach. Jest idealny do działań poszukiwawczych, ratowniczych, a także inspekcji.
  • Głośnik M2E –  głośnik o maksymalnej projekcji 100 decybeli ( w odległości 1 metra) umożliwia operatorom do odtwarzania niestandardowych nagrań głosowych, zapewniając kanał komunikacyjny dla pobliskich osób, które mogą być w stanie krytycznych podczas akcji ratunkowych.
  • Oświetlenie antykolizyjne M2E –  zaprojektowany aby spełniać standardy FAA lotnictwa cywilnego. Oświetlenie antykolizyjne  M2E posiada jasny migający stroboskop widoczny do 4,8 km. Pomaga to operatorom w wykonywaniu nocnych lotów i zapewnia widoczność dla innych operatorów dronów i pilotów samolotów.

Zwiększone bezpieczeństwo danych

Mavic 2 Enterprise został zaprojektowany z zabezpieczeniami chroniące integralność zdjęć, filmów, danych z lotu i innych. Jako pierwszy w branży, Mavic 2 Enterprise posiada 24 GB wbudowanej pamięci chronionej hasłem, tworzącej bezpieczne środowisko dostępu do funkcji drona i przechowywanych danych, zapewniając operatorowi pełne, wyłączne użytkowanie oraz dostęp do drona i jego wbudowanego magazynu danych, chroniąc jednocześnie te dane jeśli dron jest fizycznie zagrożony.

Nowe funkcje GPS zapisują czas, datę i lokalizację każdego zarejestrowanego obrazu, zapewniając wiarygodność danych dzięki czemu mogą być wykorzystywane od inspekcji infrastruktury czy do potencjalnych postępowań prawnych.

Ponadto użytkownik drona Mavic 2 Enterprise obawiający się o bezpieczeństwo danych mogą skorzystać funkcji DJI’s Local Data Mode, która po aktywacji uniemożliwia wysyłanie i odbieranie jakichkolwiek danych przez internet. Zapewnia to dodatkowe zabezpieczenia dla operatorów lotów podczas projektów rządowych czy innych wrażliwych zadań.

Najnowocześniejsza technologia poprawiająca bezpieczeństwo przestrzeni powietrznej

Każdy Mavic 2 Enterprise jest wyposażony w technologię DJI AirSense, która pomaga poprawić świadomość sytuacji pilotów i zwiększa bezpieczeństwo lotów. Airsense wykorzystuje zintegrowany odbiornik do automatycznego powiadamiania pilotów o sygnałach ADS-B z pobliskich samolotów i helikopterów, zapewniając alerty w czasie rzeczywistym za pomocą aplikacji mobilnej DJI Pilot.  Zapewnia to dodatkowy poziom bezpieczeństwa dla operatorów dronów, którzy latają w zatłoczonej przestrzeni powietrznej lub w podczas skomplikowanych operacji, takich jak tłumienie pożarów czy monitorowanie infrastruktury. DJI AirSense to kluczowy system zapewniający bezpieczeństwo dronów w ruchu powietrznym.

Zaprojektowany z myślą o mocy, niezawodności i bezpieczeństwie w locie

Mavic 2 Enterprise wykorzystuje silniki napędowe FOC DJI w połączeniu z wydajnymi śmigłami, aby zapewnić cichszy i bardziej wydajny lot przy maksymalnym czasie lotu do 31 minut i prędkości maksymalnej 72 km / h. Ponadto nowa, samonagrzewająca się bateria opracowana specjalnie dla Mavic 2 Enterprise umożliwia niezawodne działanie drona w niekorzystnych warunkach pogodowych nawet do -10 stopni Celsjusza.

Mavic 2 Enterprise zawiera najnowszy system transmisji wideo i danych DJI, Ocusync 2.0, zapewniający bardziej stabilne połączenie między dronem a kontrolerem.

System cechuje się większą odpornością na zakłócenia i możliwości automatycznego przełączania pomiędzy  pasmami o częstotliwości 2,4 GHz, jak i 5,8 GHz, łączy się to z możliwością używania różnych częstotliwości wysyłania i odbierania strumieni danych.

Ocusync 2.0 zapewnia tak silną transmisję wideo w wysokiej rozdzielczości, że może być odbierana w odległości do ośmiu kilometrów (8 km), choć wszyscy piloci muszą stosować się do obowiązujących przepisów dotyczących utrzymywania dronów w zasięgu wzroku.

System FlightAutonomy Mavic 2 Enterprise oferuje każdokierunkowe wykrywanie przeszkód w celu zapewnienia bezpieczniejszego lotu, wykorzystując dane z ośmiu wysokiej rozdzielczości czujników wizyjnych i dwóch czujników podczerwieni. Jego zaawansowany system wspomagania (APAS) pozwala dronowi na wykrywanie i automatyczne unikanie przeszkód przed i za nim, zapewniając dodatkowe bezpieczeństwo – szczególnie przydatne dla nowych pilotów i  podczas lotów w obszarach z przeszkodami lub w trudnym terenie.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]