Szukaj
Close this search box.

AKTUALNOŚCI

DJI AeroScope dopuszczony przez Centralną Agencję Bezpieczeństwa Infrastruktury w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania swego czasu przekonała się o niebezpieczeństwie, jakie może nieść ze sobą nierozważne wykorzystywanie dronów. Niemal wszyscy związani z branżą bezzałogowych statków powietrznych słyszeli o incydencie na Londyńskim lotnisku Gatwick w grudniu 2018 roku. 

Od tamtej pory, rząd Wielkiej Brytanii boryka się z lekkomyślnym wykorzystywaniem dronów. W 2019 roku wprowadzono ustawę nakładającą na operatorów obowiązek rejestracji dronów, podczas gdy lotniska na terenie całego kraju zaczęły zbroić się w systemy wykrywania bezzałogowych statków powietrznych. 

Niedawno, DJI AeroScope został oficjalnie zaakceptowany i dodany do katalogu systemów bezpieczeństwa zaaprobowanych przez Centralną Agencję Bezpieczeństwa Infrastruktury. Zadaniem Agencji jest identyfikowanie i minimalizowanie zagrożeń wynikających np. z nieumyślnego wykorzystywania BSP w obrębie obiektów infrastruktury krytycznej i lotnisk. 

AeroScope jest doskonałym, poręcznym narzędziem, zwiększającym świadomość sytuacyjną. Umożliwia szybkie wykrywanie i identyfikację dronów DJI oraz lokalizację operatora. 

System został przebadany i zaakceptowany  przez dział  Bezzałogowych Systemów Latających Centralnej Agencji Bezpieczeństwa Infrastruktury. Dzięki temu będzie polecane jako rekomendowane rozwiązanie służące do wykrywania dronów. 

AeroScope jako mobilne rozwiązanie do identyfikacji

AeroScope jest ukierunkowane na operatorów latających rekracyjnie, przy założeniu, że ludzie będą przestrzegać przepisów- Wymóg rejestracji dronów w połączeniu ze strefami no-fly-zones. Celem tego systemu nie była walka z nierozważnymi operatorami.

Okazuje się jednak, że nie ma przeciwwskazań, by wykorzystywać ten system wraz z innymi środkami zaradczymi i systemami bezpieczeństwa chroniącymi ważne lokalizacje. Zależnie od infrastruktury, większość niebezpiecznych sytuacji związanych z dronami wynika z bezmyślności operatorów lub działania w przekonaniu, że nie spotkają ich żadne konsekwencje. AeroScope stanowi zwrot akcji na froncie walki o bezpieczne strefy powietrzne. 

“Niezależnie od wprowadzania co raz to nowszych systemów bezpieczeństwa do swoich dronów, czy też stworzenia opracowań takich jak “Elevating Safety: Protecting The Skies In The Drone Era”, DJI jest świadom powagi sytuacji i konieczności współpracy wszystkich podmiotów, by zapewnić bezpieczeństwo na niebie przy tak dużej ilości konsumenckich dronów na runku”. Powiedział Christian Struwe, Derektor działu Polityki Publicznej w DJI. 

“To bardzo dobra wiadomość, że nasz DJI AeroScope został doceniony przez Centralną Agencję Bezpieczeństwa Infrastruktury w Wielkiej Brytanii i uznany za wiarygodne narzędzie, które może skutecznie pomóc w identyfikacji dronów latających we wrażliwych lokalizacjach”.

Równowaga pomiędzy identyfikacją a prywatnością pilota

AeroScope jest świadectwem starań DJI w celu osiągnięcia kompromisu pomiędzy narzędziem, którego potrzebują władze a prywatnością operatorów i ich swobodą w lataniu, bez inwigilacji.


System działa ze wszystkimi obecnymi dronami DJI i wykorzystuje przechwytywanie komunikacji pomiędzy dronem a aparaturą, dlatego też nie wymaga żadnych modyfikacji i dodatkowego sprzętu.

Według DJI “Podczas oceny urządzenia przez Agencję, AeroScope został uznany za bardzo łatwy w przygotowaniu i użyciu dzięki intuicyjnemu i przyjaznemu interfejsowi użytkownika. Poradził sobie z wykryciem, zidentyfikowaniem i prześledzeniem trasy lotu wielu BSP jednocześnie- zaś przesył informacji był ciągły i wiarygodny”.

Gdybyś miał więcej pytań na temat systemu DJI AeroScope, lub jesteś zainteresowany usługą zabezpieczenia imprez masowych przed dronami- skontaktuj się z nami!

źródło: dronelife.com

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]