Poszukiwanie osób zaginionych

W przypadku zgłoszenia zaginięcia osoby, każda minuta liczy się dla służb ratowniczych. Często są to osoby starsze lub dzieci. Zazwyczaj śmigłowiec policyjny lub ratunkowy wspiera służby ratunkowe na ziemi i dostarcza im cennych informacji z powietrza. Często jednak śmigłowiec nie jest od razu gotowy do akcji lub jest wzywany w innych sytuacjach awaryjnych. Dlatego też policja, straż pożarna i inne organizacje ratownicze coraz częściej wykorzystują w swoich działaniach drony. Są one małe, zwinne i potrafią szybko i sprawnie przeszukiwać duże obszary. Wyposażone w kamerę termowizyjną, mogą również znaleźć ludzi w nocy lub w gęsto zarośniętych obszarach.

Często w grę wchodzi ludzkie życie - liczy się każda minuta! Drony pomagają nam znacznie efektywniej korzystać z personelu i dużego sprzętu. Możliwość przesyłu na żywo obrazu z drona w dowolne miejsce i liczbę odbiorników zwiększa liczbę obserwatorów a co za tym idzie zwiększa szanse na szybkie odnalezienie poszukiwanej osoby.

Matrice 200 RTK + Zenmuse z30 + Wingsland z15​

Drony DJI z serii matrice 200 v2 w połączeniu z kamerami zenmuse z30 i oświetleniem wingsland z15 to rozwiązanie, które cieszy się dużą popularnością wśród służb poszukiwawczo-ratowniczych na całym świecie. Dron jest w stanie latać w większości warunków dzięki klasie odporności IP43. Długi czas pracy na baterii w pozwala na przeszukiwanie dużych obszarów bez konieczności przerywania misji. Kamera z30 pozwala służbom na przybliżenie obrazu i zidentyfikowanie obiektu bez konieczności wysyłania w dane miejsce grupy naziemnej, Oświetlenie wingsland z15 wspomaga kamerę w warunkach nocnych oraz może służyć jako narzędzie doświetlające miejsce zdarzenia podczas akcji ratowniczej.

Zenmuse XT2

Kamery termowizyjne Zenmuse XT2 skutecznie wspomagają akcje poszukiwawczo - ratownicze osób starszych i tych które nie są w stanie o własnych siłach zasygnalizować swojej obecności w danym miejscu. Ciepłota ciała poszkodowanego, nawet jeżeli jest on na granicy śmierci i zamarznięcia zawsze będzie się odcinała od temperatury podłoża nawet jeśli osoba będzie przysypana liścmi czy padającym sniegiem. Kamera termowizyjna z łatwością wyłapie tą różnice i pozwala ratownikom na podjęcie akcji ratunkowej w danym miejscu oszczędzając cenne minuty.

Matrice 300 RTK + Zenmuse H20T

Drony serii Matrice 300 RTK z kamerami H20T znacznie podnoszą skuteczność akcji względem tych prowadzonych starszym modelem ze względu na jeszcze dłuższy czas lotu oraz kamery o wyższych parametrach. Funkcja wymiany baterii bez konieczności wyłączania urządzenia pozwala zaoszczędzić cenne minuty oraz zapobiega konieczności ponownego wprowadzania parametrów lotu dla danej akcji. Kamera H20T dzięki zintegrowanym sensorom skutecznie podnosi efektywnośc prowadzonyc obserwaci a dalmierz laserowy z oznaczeniem współrzędnych pozwala na szybkie pokierowanie ekipy naziemnej bezpośrednio do celu.

Dopasuj rozwiązanie DJI

DO SWOICH POTRZEB

Przetestuj produkty DJI w Twojej firmie, umów się na spotkanie ze specjalistami Enterprise i zobacz na żywo, jak DJI może usprawnić Twoją pracę.