Poszukiwanie osób zaginionych

W przypadku zgłoszenia zaginięcia osoby, każda minuta liczy się dla służb ratowniczych. Często są to osoby starsze lub dzieci. Zazwyczaj śmigłowiec policyjny lub ratunkowy wspiera służby ratunkowe na ziemi i dostarcza im cennych informacji z powietrza. Często jednak śmigłowiec nie jest od razu gotowy do akcji lub jest wzywany w innych sytuacjach awaryjnych. Dlatego też policja, straż pożarna i inne organizacje ratownicze coraz częściej wykorzystują w swoich działaniach drony. Są one małe, zwinne i potrafią szybko i sprawnie przeszukiwać duże obszary. Wyposażone w kamerę termowizyjną, mogą również znaleźć ludzi w nocy lub w gęsto zarośniętych obszarach.

Często w grę wchodzi ludzkie życie - liczy się każda minuta! Drony pomagają nam znacznie efektywniej korzystać z personelu i dużego sprzętu. Możliwość przesyłu na żywo obrazu z drona w dowolne miejsce i liczbę odbiorników zwiększa liczbę obserwatorów a co za tym idzie zwiększa szanse na szybkie odnalezienie poszukiwanej osoby.

Matrice 300 RTK + Zenmuse H20T + Wingsland z15

Drony serii Matrice 300 RTK z kamerami H20T znacznie podnoszą skuteczność akcji względem tych prowadzonych starszym modelem ze względu na jeszcze dłuższy czas lotu oraz kamery o wyższych parametrach. Funkcja wymiany baterii bez konieczności wyłączania urządzenia pozwala zaoszczędzić cenne minuty oraz zapobiega konieczności ponownego wprowadzania parametrów lotu dla danej akcji. Kamera H20T dzięki zintegrowanym sensorom termowizyjnym skutecznie podnosi efektywność prowadzonych obserwacji, a dalmierz laserowy z oznaczeniem współrzędnych pozwala na szybkie pokierowanie ekipy naziemnej bezpośrednio do celu. Oświetlenie wingsland z15 wspomaga kamerę w warunkach nocnych oraz może służyć jako narzędzie doświetlające miejsce zdarzenia podczas akcji ratowniczej.

Dopasuj rozwiązanie DJI

DO SWOICH POTRZEB

Przetestuj produkty DJI w Twojej firmie, umów się na spotkanie ze specjalistami Enterprise i zobacz na żywo, jak DJI może usprawnić Twoją pracę.