Zarządzanie projektem

Drony pomagają w zarządzaniu każdym etapem procesu budowy, monitorując postępy, zmniejszając ryzyko błędu i zapewniając bezpieczeństwo personelu.

Monitorowanie postępów

Dzięki dronom i oprogramowaniu pozwalającym tworzyć modele 3D, zespoły projektowe są w pełni poinformowane o aktualnym przebiegu procesu budowy oraz umiejscowieniem niezbędnych zasobów – co pozwala dotrzymywać ustalonych terminów projektu.

Główne wyzwania w procesie monitorowania.

 • Linie energetyczne są często rozproszone i angażują wiele zespołów przez co śledzenie projektów jest utrudnione
 • Kierownicy budowy nie są w stanie odpowiednio koordynować zespołów i zapewniać terminowości w dostarczaniu informacji ze względu na dużą odległość między placówką a centrum dowodzenia.
 • Wykorzystywane kamery nie są w stanie szczegółowo zobrazować linii energetycznych, generując przy tym olbrzymie ilości plików.
 • Ręczne mierzenie konstrukcji przy wykorzystywaniu narzędzi naziemnych jest nieefektywne, co przekłada się na niską dokładność otrzymanych wyników.

Jak drony pomagają w procesie monitorowania postępów.

 • Drony zapewniają kompleksowy przegląd linii energetycznych dostarczając dokładne dane i zapewniając bezpieczeństwo personelu przez cały cykl trwania projektu.
 • Drony są niewielkie, ale potężne. Ich konfiguracja zajmuje kilka minut i umożliwia przesyłanie strumieniowo materiału do centrum dowodzenia za pomocą oprogramowania DJI FlightHub, umożliwiając terminowe dostarczanie informacji i skoordynowane podejmowanie decyzji.
 • Dane lotnicze aktualnych postępów robót naziemnych pomagają dokładnie oszacować obciążenie pracą i zaktualizować postęp projektu.
Intuicyjne rozwiązanie wspomagające inspekcje, które potrafi uzyskać precyzję wyników mierzoną w centymetrach i tworzyć georeferencyjne mapy 2D i modele 3D.
Szybko wyrusz do akcji i uzyskaj w krótkim czasie pełne rozeznanie w sytuacji w trakcie pożaru, ułatwiając szybszą i bardziej bezpieczną akcję ratunkową.
Poprzedni
Następny

Analiza naciągów linii energetycznych

Drony z dużym udźwigiem potrafią podnieść kabel linii energetycznej i przetransportować ją przez trudno dostępne rejony geograficzne jak doliny lub rzeki.

Główne wyzwania w naciągach linii energetycznych.

 • Ręczne ustawianie kabli przez trudno dostępny teren jak rzeki i doliny może być niebezpieczne i czasochłonne.
 • Wykorzystanie helikoptera jest możliwe, jednak jest wyjątkowo kosztowne jak również niebezpieczne dla pilota.

Jak drony naciągają linie energetyczne.

 • Drony mogą przenosić i ciągnąć linie energetyczne przez pasma górskie i rzeki, a jednocześnie mogą startować i lądować w elastycznych lokalizacjach i pracować na dużych wysokościach.
 • Drony mogą precyzyjnie omijać przeszkody podczas pokonywania ustalonych tras lotu, co zwiększa bezpieczeństwo misji.
 • Drony są wydajne i ekonomiczne, zwłaszcza w odległych regionach.
Używaj Matrice 600 do ciężkich zadań. Platforma wyposażona w specjalne narzędzie do rozciągania linii wysokiego napięcia w różnych warunkach.

Planowanie budowy

Dzięki dokumentowaniu danych na miejscu przez cały cykl trwania projektu, wykonawcy mogą łatwo śledzić zmiany i budować modele wykonawcze przed zaakceptowaniem ostatecznego projektu.

Główne wyzwania w budowaniu instalacji

 • Weryfikacja szczegółów projektu czasami wymaga od personelu wspinania się na pylony, co może być niebezpieczne i czasochłonne.
 • Bez konieczności wspinania się na pylony może być trudno sprawdzić, czy wszystkie wymogi projektu zostały spełnione na podstawie samych obserwacji terenu.
 • Dokumentacja wykonana przez różnych członków zespołu nie jest skonsolidowana czy zdigitalizowana, przez co otrzymane wyniki mogą nie być spójne.

Jak udoskonalenie dronów pomaga w planach budowy

 • Drony dostarczają kompletne dane z inspekcji konstrukcji takich jak wieże transmisyjne, obejmujące wiele kątów, nie pomijając żadnych szczegółów.
 • Drony można wdrożyć szybko, oszczędzając czas i pracę, a jednocześnie zapewniając bezpieczeństwo personelu.
Nadzoruj każdą misję w czasie jej trwania niezależnie od jej przebiegu. Identyfikuj zagrożenia które mogą napotkać personel oraz osoby postronne, poprzez wyposażenie zespołów naziemnych w powietrzny system obserwacji, zapewniający podgląd w czasie rzeczywistym.
Intuicyjne rozwiązanie wspomagające inspekcje, które potrafi uzyskać precyzję wyników mierzoną w centymetrach i tworzyć georeferencyjne mapy 2D i modele 3D.
Szybko wyrusz do akcji i uzyskaj w krótkim czasie pełne rozeznanie w sytuacji w trakcie pożaru, ułatwiając szybszą i bardziej bezpieczną akcję ratunkową.
Poprzedni
Następny

Digitalizacja obiektów

Buduj wysokiej rozdzielczości mapy 2D i modele 3D obiektów i konstrukcji pionowych z wykorzystaniem geodezyjnych dronów, ilustrujących cyfrowo wyniki inspekcji.

Główne wyzwania w cyfryzacji obiektów

 • Tradycyjny sprzęt pomiarowy może być nieporęczny, drogi i trudny do manewrowania na rozległych obszarach.
 • Obsługa tradycyjnego sprzętu geodezyjnego jest skomplikowana. Profesjonaliści są często zatrudniani do obsługi i analizy danych, co pociąga za sobą dodatkowe koszty.

W jaki sposób drony digitalizują obiekty

 • Drony są przenośne i poręczne, mogą być operowane w odległych miejscach, np. w górach lub w lasach.
 • Drony są o wiele bardziej przystępne cenowo niż tradycyjny sprzęt pomiarowy, a jednocześnie są łatwiejsze w obsłudze i wydobywaniu przydatnych informacji.
 • Dane z dronów mogą być wykorzystywane do tworzenia modeli 2D i 3D, zapewniając kluczowe dane dla zautomatyzowanych inspekcji i nie tylko.
Intuicyjne rozwiązanie wspomagające inspekcje, które potrafi uzyskać precyzję wyników mierzoną w centymetrach i tworzyć georeferencyjne mapy 2D i modele 3D.
Zidentyfikuj miejsce wycieku gazu zbierając przy tym szczegółowe dane z powietrza.
Poprzedni
Następny

Poprzednie

Planowanie budowy

Następne

Zarządzanie siecią

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

[FM_form id="3"]

Dopasuj rozwiązanie DJI

DO SWOICH POTRZEB

Przetestuj produkty DJI w Twojej firmie, umów się na spotkanie ze specjalistami Enterprise i zobacz na żywo, jak DJI może usprawnić Twoją pracę.