Budownictwo

Cyfryzacja pracy dzięki rozwiązaniom dronowym

W jaki sposób drony DJI ułatwiają realizację projektów budowlanych?

budownictwo a drony

Usprawnienie planowania

Ulepsz swoje planowanie i procedury przetargowe dzięki szybkim, dokładnym i opłacalnym w uzyskaniu danym z dronów.

zarządzanie projektami budowlanymi z dronem

Optymalizacja zarządzania projektami

Nie trać czasu dzięki wnikliwej analizie terenu pracując na łatwych do udostępniania mapach.

minimalizacja ryzyka podczas budowy

Minimalizacja ryzyka

Śledź proces budowy krok po kroku, przez wiele lat - również w przypadku kilku właścicieli

Zastosowania dronów w przemyśle Budowlanym

Sprawniejsze zarządzanie projektami dzięki dronom DJI

Każdy projekt budowalny zaczyna się od fundamentów. Drony firmy DJI pozwalają zbierać dane szybciej, łatwiej oraz taniej - zapewniając Twojej firmie przewagę konkurencyjną już od samego początku procesu przetargowego.

Drony DJI mapują duże place budowy, w celu zapewnienia szczegółowych i precyzyjnych danych dla architektów i wykonawców. Dzięki oprogramowaniu do planowania lotu i modelowania 3D, zespoły projektowe mogą szybko i łatwo zbierać dane geodezyjne potrzebne do analizy dużych placów budowy.

Rozwiązania DJI pozwalają gromadzić szczegółowe, precyzyjne dane, do których architekci mogą się odnosić w całym procesie projektowania. Dzięki modelom 3D oraz oprogramowaiu BIM, architekci mogą opracowywać projekty w oparciu o pełne zrozumienie warunków panujących na budowie.

Projekty budowlane są bardzo złożone, do ukończenia jednego wymagane często jest wielu podwykonawców, setki pracowników, wiele lat pracy i ogromne nakłady finansowe. Technologie DJI dostarczają regularne i szczegółowe mapy terenu budowy, w celu zapewnienia wewnętrznych i zewnętrznych udziałowców, że projekt jest zgodny z harmonogramem i mieści się w ramach budżetu.

Drony DJI zapewniają zespołom projektowym lepsze rozeznanie z sytuacją na placu budowy. Dzięki oprogramowaniu do modelowania 3D i łączenia obrazów, zespoły są w pełni poinformowane o postępach na placu budowy - uzyskując bieżącą wiedzę na temat użytych zasobów i rozwoju projektu.

Rozwiązania DJI pozwalają na precyzyjne i bezpieczne przechowywanie i przesyłanie danych. Dokumentując na bieżąco dane uzyskiwane z placu budowy, wykonawcy mogą łatwo śledzić zmiany i budować modele oddające aktualny stan postępów.

Inspekcje budowlane często wymagają od zespołów budowlanych ręcznych technik kontroli, wymagających chodzenia po dachach i rusztowaniach. Drony DJI dostarczają zdjęcia wysokiej jakości, w rozdzielczości 20 megapixeli. Mogą one zostać wykonane podczas jednego lotu, co w przypadku szczegółowych inspekcji przekłada się na bezpieczniejszą i efektywniejszą pracę.

Rozwiązania DJI zapewniają inspektorom dokładne dane oraz poprawiają bezpieczeństwo. Dzięki wysokiej jakości zdjęciom z powietrza oraz transmisjom wideo w czasie rzeczywistym, kontrolerzy inspektorzy mogą ocenić stan budynków z poziomu gruntu, nie narażając się na niebezpieczeństwo.

Drony DJI zapewniają kompleksowe zdjęcia dachu, pozwalając wykryć wszelkie uszkodzenia mechaniczne, elektryczne oraz te spowodowane przez wodę. Inspektorzy mając do dyspozycji obrazy termiczne oraz wizualne, w połączeniu z zestawem inteligentnych funkcji, mogą z łatwością wykryć wszelkie wady dachu jeszcze w czasie lotu.

Drony do profesjonalnych zastosowań w budownictwie

Rozwiązania w zakresie pomiarów terenowych

Pakiet All-in-One pozwala w krótkim czasie tworzyć dokładne co do centymetrów mapy terenu w 2D i 3D, dzięki zastosowaniu technologii RTK oraz PPK.

Phantom 4 RTK

Platforma obrazująca

D-RTK 2

Przenośna stacja GNSS

Oprogramowanie DJI Terra

Narzędzie do łączenia obrazów

Rozwiązania w zakresie kontroli termicznej

Wzmocniona jednostka powietrzna, służy do nadzorowania terenu budowy oraz identyfikuje uszkodzenia elektryczne oraz spowodowane przez wodę, dzięki czemu można skutecznie kierować działaniami konserwacyjnymi.

Matrice 210 RTK

Wytrzymała jednostka o wzmocnionej konstrukcji

Zenmuse XT2

Głowica temowizyjna

Dron DJI W budownictwie

Podręczne narzędzie do mapowania

m2ppclogo
drony w przemyśle budowlanym

Rozwiązanie inspekcji termicznych

flighthubfont

Platforma przeznaczona do rozwiązań niestandardowych

Drony DJI są podstawą stanowią bazę szeregu wyjątkowych rozwiązań,
wspieranych przez szeroką rzeszę programistów, integratorów systemu
i innych specjalistów. Odezwij się do nas, a skontaktujemy Cię z jednym
z naszych wiodących partnerów.

SKONTAKTUJ SIĘ Z NASZYM KONSULTANTEM
Jesteśmy tu dla Ciebie.

Newsletter DJI Enterprise

Bądź na bieżąco z informacjami i nowościami DJI.

Dopasuj rozwiązanie DJI

DO SWOICH POTRZEB

Przetestuj produkty DJI w Twojej firmie, umów się na spotkanie ze specjalistami Enterprise i zobacz na żywo, jak DJI może usprawnić Twoją pracę.